Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора

в крайния квартал

Може ли нослето да се промива дъд Стеримар/физиологичен разтвор непрекъснато? В смисъл всеки ден през час? Има ли странични ефекти някакви?
Нали все пак е вода и сол?
Цитирай

Бургас

ами аз мисля ,4е няма никакъв проблем,при хрема нашата лекарка препоръчва непрекъснато промиване на носа ,за да не се задържа секрет,който може да доведе до отит Peace
Цитирай

Варна

И аз мисля че няма проблем!Но според мен няма да има нужда толкова често! Peace
Цитирай

In the world of miracles...

Никакъв проблем няма. Нашата педиатърка каза и 20 пъти да пръскаш на ден, не пречи. Не се тревожи.
Цитирай

Слагам само при нужда.
4-ри пъти на ден.
Цитирай

Някъде на път....

20 пъти да пръскаш на ден, не пречи. Не се тревожи.
Та нали затова е физиологичен, съдържа се в организма
Цитирай

Не е желателно да слагаш много,често физиологичен разтвор.Поради опасност от попадане в гърлено-ушния канал.(Извинявам се ако не го казвам правилно).Ако това се случи, може да има усложнения.(Като възпаление напр).Използвай го в случаите,когато в нослето има секрети и то такива,които не би могла да махнеш с помпичка за нос.Или клечки за уши натопени във физиологичен разтвор.Иначе профилактично почистване с клечки+ помпичка се прави от 4 до 6 пъти на ден през първите три месеца.След 3-ти месец 3-4 пъти на ден.
Цитирай

в крайния квартал

Не е желателно да слагаш много,често физиологичен разтвор.Поради опасност от попадане в гърлено-ушния канал.(Извинявам се ако не го казвам правилно).Ако това се случи, може да има усложнения.(Като възпаление напр).Използвай го в случаите,когато в нослето има секрети и то такива,които не би могла да махнеш с помпичка за нос.Или клечки за уши натопени във физиологичен разтвор.Иначе профилактично почистване с клечки+ помпичка се прави от 4 до 6 пъти на ден през първите три месеца.След 3-ти месец 3-4 пъти на ден.

Ама той е "голям". На 3 и половина е.
Хм...аз направо го обливам от вчера.
Като му се възпали третата сливица и е така.
Не знам вече какво да слагам.
Цитирай

sofia

Може често , но внимавай конкретно със Стеримара , налягането е голямо и на моята дъщеря започна да и кърви носа от него . Оттогава съм на обикновен физ. р-р + спринцовка или Solex ( за промиване на лещи )
Цитирай

Ама той е "голям". На 3 и половина е.
Хм...аз направо го обливам от вчера.
Като му се възпали третата сливица и е така.
Не знам вече какво да слагам.

А защо го обливаш толкова?Помпичка не ползваш ли?
Цитирай

в крайния квартал

"Обливам" в смисъл че слагам много. Smile
Иначе купувам банка физиологичен разтвор и използвам спринцовка.
Цитирай

"Обливам" в смисъл че слагам много. Smile
Иначе купувам банка физиологичен разтвор и използвам спринцовка.
Спринцовката за вкарването на физиологичния разтвор ли ползваш ?Ако- да,
голямо изкарване пада после  Very Happy Това не разбрах как правиш.
Цитирай

в крайния квартал

Smile
Ами не е лесно.
Цитирай

Моята лекарка каза да капвам по 2 капки физиологичен разтвор във всяка ноздра на всеки 2 часа.
Цитирай

Горещо препоръчвам ползването на помпичка(аспиратор) за носле.В случаи,като твоя е незаменима.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 27 отговора