Жилищен кредит

  • 17 082
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 509
Всяка банка си има правила аз гарантирам на 1000% че ми искаха в ОББ само за 1 месец дохода.Дано не са сменили политиката си проверете сами.

И на нас през 2004 г. ни искаха за 1 месец  Peace но май само там става така.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 488
Е нищо че е само там не е проблем мисля.Важно е човек да си разреши проблема нали.
Пък те лихвите са еднакви долу горе.

# 47
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 397
В ОББ искат доход само за един месец назад. Миналата седмица отидох да си взема документи за попълване, защото и ние ще теглим ипотечен кредит. Инфото ми е съвсем прясно  Grinning
За теглилите кредит от ОББ - там ти дават 80% от пазарната оценка на имота или от това, което е записано като сума в нотариалния акт? newsm78..

# 48
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря за информацията  Hug
Значи най-вероятно и ние ще се насочим  към ОББ

# 49
  • Мнения: 2 534
Нещо не я тача аз ОББ  , ориентирала съм се към Пощенска , там искат 6 месеца ...
Някой да е проверявал в Райфайзен ?!
Нещо и Пиреос взе да ме заинтригува ooooh!


Колко е процентът в ОББ

# 50
  • София
  • Мнения: 1 457
Писна ми - за Пиреос научих , че искали доход 1 година  Close (мен не ме устройва)
За ОББ нещо ми се върти 6,7 %, но не съм сигурна  Confused То там има някакви промоции и т.н. Но мисля, че 6,7 е без промоционална схема

# 51
  • Мнения: 446
Вчера питах в Райфайзен. 70 хил лева за 20 години при сегашните условия са вноска 493 лева за първата година и за останалите - по 580 лева. Общо лихви плащаш 68 хил лева за целия период.
Същия кредит в Булбанк, но с фиксирана лихва за целия период ми е по 554 лева лихвата и общо лихви 63 000 лева, обаче ако плащам с намаляващи вноски, първата е 716 лева, последната - 293 лева и общо лихви 51 000 лева.
Ако взема 60 хил лева за 15 години в Райфайзен - 500 лева първата година и 567 през останалите - общо 41 342 лева лихви до края. В Булбанк е по 550 лева и общо 39000 лихви за равните вноски, или от 700 до 335 или общо 33 000 лихви при падащите вноски. Май е по-добре. Обаче лошото е, че имаме потребителски в Райфайзен, за който ще ми съберат такса, ако го платя предсрочно с кредит от другаде  newsm78

# 52
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И мен сега ме вълнува този проблем. Само, че аз имам проблем с доказването на дохода  Rolling Eyes Аз още съм в майчинство, а мъжът ми го осигуряват на по-ниска сума (ясно защо). Може и без доказване на доход, но лихвата е жестока и не можем да си го позволим. Знае ли някой банка, която иска доход само за 3 месеца? Или някакви други идеи как да оправим дохода за пред банката  Confused
Райфайзенбанк, иска доходите за последните три месеца, Булбанк последните два месеца, но и в двете банки искат да си на работа повече от една година независимо на каква заплата. Моят съвет е ако може мъжът ти последните три месеца да се осигурява на по-висока заплата и тогава няма да имате проблем с тегленето на заема.

# 53
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Преди 6 месеца с мъжът ми теглихме ипотечен заем от Райфайзенбанк.
30000 евро за 20 години, изплащаме всеки месец 239 евро.
Най-добре лихвата да бъде постоянна за целия период.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 457
И мен сега ме вълнува този проблем. Само, че аз имам проблем с доказването на дохода  Rolling Eyes Аз още съм в майчинство, а мъжът ми го осигуряват на по-ниска сума (ясно защо). Може и без доказване на доход, но лихвата е жестока и не можем да си го позволим. Знае ли някой банка, която иска доход само за 3 месеца? Или някакви други идеи как да оправим дохода за пред банката  Confused
Райфайзенбанк, иска доходите за последните три месеца, Булбанк последните два месеца, но и в двете банки искат да си на работа повече от една година независимо на каква заплата. Моят съвет е ако може мъжът ти последните три месеца да се осигурява на по-висока заплата и тогава няма да имате проблем с тегленето на заема.
На една и съща работа ли трябва да си бил? Щото мъжът ми скоро си смени работата, та до началото на лятото (тогава искаме да го теглим) няма да има цяла година  Rolling Eyes
Ние това смятаме да направим - да се осигурява на по-висока заплата, но колкото по-малко месеца толкова по-добре, защото сигурно, осигуровките ще му ги вземат от заплатата (едва ли работодателите ще се съгласят иначе да го водят на повече)

# 55
  • Мнения: 2 891
От всичко изказано до тук съвсем се обърках Simple Smile И ние мислим за кредит - 40000 евро и тъкмо започнахме да се азъртаме за лихвите. Ще си помислим още малко. А това, че лихвите ще паднат до 4% сериозно ли е?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 896
А някой би ли ме ориентирал какви са разходите около покупката, такси и прочее?

# 57
  • Мнения: 22 848
От всичко изказано до тук съвсем се обърках Simple Smile И ние мислим за кредит - 40000 евро и тъкмо започнахме да се азъртаме за лихвите. Ще си помислим още малко. А това, че лихвите ще паднат до 4% сериозно ли е?
Да,но прогнозират че няма да е за два дена,че ще поскъпнат имотите,и че таксите по обслужване на кредитите ще се вдигнат.Затова ни съветват да внимаваме при слючване на договорите-да уточним какви и колко са тези такси.

# 58
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Jessy, не мисля, че трябва да е без прекъсване. Например до 30.09 в една фирма, от 01.10 в друга и така. Хубаво е все пак поне да се съберат 7-8 месеца на едно място.

# 59
  • Мнения: 10 602
А някой би ли ме ориентирал какви са разходите около покупката, такси и прочее?
http://imot.gbg.bg/ - Избираш полезни, после нот. такси и калкулатор - пресмята ти минималната цена, която ще платиш при нотариус - ако хонорарът му е по-висок от нормативно предвиденото, цената скача. Това са таксите по изповядане на самата сделка. Обикновено разходите до размера на данъчната оценка се делят между купувача и продавача, а горницата я плаща само купувача. Някой банки се съгласявали на изповядане върху дан.оценка, което ти спестява мн.пари, повечето обаче искат на реалната цена или поне не сумата по кредита. Отделно имаш такса по учередяване и вписване на ипотека, която зависи от размера на ипотеката и която можеш да си сметнеш по Тарифа за Нотариалните Такси, която също ще намериш в imot.gbg.bg.
Разходи за оценител на жилището 80-150лв - зависи от фирмата. Ако някой ще тегли кредит от Булбанк да пише на лични, за да му дам координати на оценител, който прави оценката за 2дни, 80лв. с реална пазарна цена, без да се налага подкупването му.
Застраховката на имота в полза на банката също зависи от стойността му, но е поне 120лв.
Комисионна на брокера 2-3 процента.
таксите по заема няма да ти ги описвам, защото са много и разбираш крайният им размер чак, когато го отпуснат, но е хубаво да си предвидиш поне 1% от размера му, защото само таксата за отпускане май беше 0,75%.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 11:59 от zigizagi

Общи условия

Активация на акаунт