Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 окт. 2006, 16:49 ч.

Белег след секцио

• 6 389
  • 36
  •   1
Отговори
  • На морския бряг
Минаха вече два месеца и половина откакто родих секцио, но белега ми продължава да е алено червен на цвят с тъмни петна на около два сантиметра по шева, явно там където са ме шили. При вас кога започна да си сменя цвета и дали изобщо ще избледнее?

# 1
  • София
Ще избледнее,бъди търпелива Peace
Аз на моя изобщо не му обръщам внимание и не мога с точност да кажа кога е избледнял Thinking
Сега,след десет месеца,е значително по-къс и прилича на белег от порязано-толкова е тънък...
Но както казах,не му обръщам внимание и не отдавам кой знае какво значение на естетическия му изглед Naughty

# 2
  • Австрия
Момичета неzнам дали zнаете,но тук(в Австрия) не 6ият след операция,а те дупчат с тел бод....Мен след секциото ме перфорираха с 13 тел бода и след 1 седмица ги иzвадиха...неzнам дали има връzка,но белег почти нямам...Сега 3 години след дори сама не съм сигурна къде е точно и го търся  Mr. Green

# 3
Ще избледнее,спокойно.Моят вече изобщо не се забелязва,трябва много да се вторачиш за да го видиш.

# 4
Момичета неzнам дали zнаете,но тук(в Австрия) не 6ият след операция,а те дупчат с тел бод....Мен след секциото ме перфорираха с 13 тел бода и след 1 седмица ги иzвадиха...неzнам дали има връzка,но белег почти нямам...Сега 3 години след дори сама не съм сигурна къде е точно и го търся  Mr. Green
мен си ме шиха  Crazy

# 5
  • Varna
Моят е почти бял вече и мноогооо тънък  Laughing

# 6
  • Варна
И моя още не е започнал да избледнява.Да питам кога започва и вярно ли е ,че с времето се скъсява?

# 7
Май избледнява, като старите стрии Simple Smile
Искам да попитам - при секцио ниско долу ли режат или направо през средата на корема?  #Crazy

# 8
  • Австрия
Мен ме ряzаха там,където са космите Embarassed

# 9
  • Варна
Очевидно е, че е субективно, според организама и способността му да заздравяват рани, отделно има значение каква е кожата, при по-белите (особено със светли очи) хора блезите се заличават много по-трудно. Но според мен няма повод за претеснение - при мен беше приди година и чак сега се появиха малки отсечки, където белега вече е с цвета на кожата и почти не се вижда. Доктора, който ме ши, го е направил по някакъв специален начин по-който гарантира, после минимум белези (така казаха сестрите, които ми махаха конците), но общо взето това въобще не ме вълнува - аз си обичам белега и това е скъп спомен за мен Hug

# 10
Търпение. Един познат хирург ми каза, че започва да избледнявя едва след 9-10-ти месец след операцията. Съветвам те да не се заглеждаш много в него - първите месеци е червеникав и много ясен, след това започва да избледнява /като всички белези  Wink/.

# 11
  • София
Родих преди почти 4 месеца и белегът ми също е червен и изобщо не избледнява.  Crossing Arms

Искам да попитам - при секцио ниско долу ли режат или направо през средата на корема?  #Crazy

Разрезът се прави ниско долу напречно, не по дължината на корема и е много тънък.

# 12
Малката е почти на 10 месеца и белегът ми доста избледня. Все още се вижда, но мисля че съвсем ще се заличи. В началото го мажех с Контактубекс.

# 13
  • Sofia
Моят вече и той избледня,но докъм 6 месец все още беше доста ален.

# 14
  • Бургас
Моят пък не е толкова избледнял.Док каза ,че ще си имам грозен белег ,защото имам бяла кожа  Rolling Eyes.Тъмните петна от шевовете обаче ги няма.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт