Кафето у дома

  • 16 228
  • 309
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 461
Аз предпочитам кафе еспресо  и имам машина за еспресо в къщи.
Сестра ми има кафе машина ,но предпочита Класическа "Кубинска "кафеварка .
Свекърва ми има машина за шварц,но и тя предпочита Класическа "Кубинска "кафеварка .
Майка ми обича шварц кафе и има машина за шварц.
Когато ходиме по някога през почивните дни на село правиме си на джезве.
А  вие как го предпочитате кафето?

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
У дома пием шварц. Мъжа ми ме научи и го пием с литри. Преди пиех "турско кафе", ако някой ми направи, няма да откажа.
В заведение винаги пия дълго еспресо с бита сметана.
Обичам да пия кафе във всякакви варианти  Wink

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Еспресо

# 3
# 4
  • Мнения: 11 607
Кафето го спрях! Като студентка пиех с литри кафе! после наред с отказването на цигарите, спрях и кафето! Тази година нещо се изложих и пак започнах да го пия! И след около 7-8месеца пиене на кафе, отново го спрях и сега пак съм на чай! Значи не предпочитам нес кафе, по добре да е еспресо със суха сметана - така го пиех последно!

# 5
  • Мнения: 3 447
В канче Simple Smile Предполагам, че се води "в джезве". Но не класическо силно турско, а слабичко. Шварц също обичам, но нямам машина. Хич не обичам еспресо, затова не пия кафе по заведенията.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Предпочитам еспресо, но нямам кафе машина и вкъщи пия в кубинска кафеварка или джезве. Обещала съм си, че първото, което ще си купя след ремонта на кухнята, ще е кафе машина, защото сега нямам удобно място за такава. Шварц не обичам  Naughty - "отива" твърде много кафе, а резултатът е блудкаш. Иначе имам две машини за шварц, които събират прах в килера.

# 7
  • Мнения: 2 161
Имам кафе машина,която прави страхотно еспресо,кремообразно.Това е единственото кафе,което пия,много рядко и нес.

# 8
  • Мнения: 569

 Обичам най-много шварц и еспресо, но в къщи ползваме кубинска кафеварка. Понякога добавям и мляко/сметана.

# 9
  • Мнения: 1 734
Принципно пия шварц, но с малко мляко. По-вкусно ми е, но нямаше такъв отговор

# 10
  • Мнения: 773
Еспресо.
Почнахда пия кафе в къщи откакто ни подариха кафе машина, иначе преди само навън.

# 11
  • Мнения: 15
Еспресо. Задължително сутрин докато се оправям за работа.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всякакво, само да е чисто- със захар и сметана не мога... Естествено имам афинитет към скъпите марки Mr. Green

# 13
  • Мнения: 686
Пия само нескафе и у дома и на работа!

# 14
  • Мнения: 8 505
Предпочитам еспресо.Но нямам машина за еспресо.На второ място е "кубинката".Имаме един безумен подарък от сватбата-машина за шварц-така и ме сме я разпечатвали.Шварцкафето ми е почти като...чай,предпочитам приготвено на джезве пред него (но не турско).

Общи условия

Активация на акаунт