Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора

Sofia

Може и смешно да звучи,но днес мъжа ми ме попита притеснено,а сигурно ли е ,че няма да ни объркат бебето в болницата?Ако ни дадат някакво чуждо бебе?(предстои ми да раждам след 2,5 месеца)
  Какво им правят на бебетата след раждане?Къде ги държат?Как ги различават?Нали за персонала те изглеждат горе-долу еднакви.....
   Какво може да се направи да си сигурен,че няма да стане нещо нелепо,като объркване на твоето бебе с друго бебе?
Цитирай

Atlanta ,USA

Често съм си го мислила и аз .Като родиш веднага ти слагат номерче на теб и бебето ,еднакви са .После няма как да се объркаш като си видиш  бебето .Аз поне бях така ,видях го за малко след раждането и след няколко часа пак . Веднага си го познах сред другите бебета . Love
Цитирай

едва ли,пък и ти няма да го объркаш Mr. Green
Цитирай

София

Ми аз не съм си го видяла веднага, щото съм излизала от упойка,  Mr. Green, обаче ако ти пусна ей сега 2 снимки да видиш-нЕма начин да не е ТОй.
По същество-имах си окачен медальон с номер, идентичен на неговия.
При изписването старшата ме извика, показа ми номера, свален от ръчичката на Станислав, свери го с моя и отбеляза в един протокол, че съвпадат. След което аз се разписах.
Цитирай

Sofia

Не мисля,че е възможно,но като се замисля,ако се водим по някой филм ,защо пък да не  е......кой знае.............
Цитирай

Mediterraneo

Ами моята до такава степен беше отрязала главата на баща си, че ако ми бяха дали после друго бебе, щях да засека грешката на минутата  Very Happy
Цитирай

София

Точно това си говорихме с нашия тати,че трябва да го огледам като се роди и да го запомня по нещо,че това е моето бебе!Ама аз как да знам какво ще ми е след раждането,ще ми го подадат ли веднага,ще го запомня ли...Направо се шашардисвам Crying or Very sad
Но нали им слагат номерца на ръчичките!Дано всичко живот и здраве да е наред! Praynig
Цитирай

София

Аз поне бях така ,видях го за малко след раждането и след няколко часа пак . Веднага си го познах сред другите бебета . Love

newsm10

На големият ми син му бяха разменили креватчето на втория ден /в Шейново тогава и на креватчетата имаше номера/, но номерът на вратлето си беше като моя, пък видяла го веднъж, никога повече не можех да го сбъркам.
Цитирай

Sofia

А в Тина Киркова как ли стоят нещата?И там ли слагат медальони?Или....?
Цитирай

София

А в Тина Киркова как ли стоят нещата?И там ли слагат медальони?Или....?
Няма болница, в която да не слагат нещо си някъде.
Карай спокойно двата месеца и половина, дето ти остават, и немой се шашка.  bouquet
Цитирай

Ямбол

При мен такова нещо не можеше да се получи. От раждането до изписването не са я отделяли от мен.
Цитирай

София

В Тина Киркова слагат гривнички на ръцете. След раждането, ако е нормално, ти го носят почти веднага да го закърмиш,  ако е секцио, ти го показват и го гушкаш още на операционната и си го виждаш на следващия ден, когато станеш да се раздвижиш.  След като те преместят в стаята - при нормално раждане това става след няколко часа, ти го носят и си остава при теб..., ако не е болничко и не се нуждае от по-специални грижи в отделението.

А, между другото, веднага след като го измият и облекат, още от операционната, го носят да го покажат на таткото пред вратата, така че и той има възможност да си запомни някой специален отличителен белег.
Цитирай

София

В ТИна Киркова ти показват лентичките, че са с еднакъв номер веднага след раждането и ти казват какъв е номера. Аз раждах секцио и да ти кажа, че от треперенето от упойката и щастието, че си имам бебе, въобще не погледнах номера, а и едва ли щях да го видя, така ужасно треперех. Но наистина, както са ти казали и другите мами, няма начин да го сбъркаш. Аз имам една снимка от 3Д, на която малката се усмихва и се вижда личицето с големите устенца и отворени очички. Ей такова същото се роди. Както казала майка ми, когато са им показали бебка: "това си е нашето бебе"! Когато отидох да си я взема от детското на другия ден, веднага си я познах и я посочих на сестрата да ми я изведе с количката. Ех, направо се разнежих при спомена...
На големият ми син му бяха разменили креватчето на втория ден /в Шейново тогава и на креватчетата имаше номера/, но номерът на вратлето си беше като моя, пък видяла го веднъж, никога повече не можех да го сбъркам.
Къде слагат на вратлето? В Шейново ли? В Т. Киркова са на ръчичката!
pisho дъщеря ми не са я мили, както и бебетата на всички останали мами, това заради т. нар. "кремче", което е хубаво да попие в кожата на бебето.
Цитирай

Пловдив

При мен такова нещо не можеше да се получи. От раждането до изписването не са я отделяли от мен.

biggrin
И при мен така!
Цитирай

софия

всечко е възможноу но е свръх невероятно.
В повечето болници вече номерцата за майката и бебето са еднократни, с пломба и не могат да се махнат без да се срежат.
Даже ти ги дават за спомен при изписването.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 51 отговора