форцепс

  • 2 380
  • 12
  •   1
Отговори
Не съм раждала все още, но сме на етап бебеправене.  Simple Smile Май в този етап изникват най-много въпроси. а искам да попитам за форцепса:Какво представлява точно? Кога се налага? Има ли някаква опасност за бебето, по време на манипулацията и след нея?

# 1
  • София
  • Мнения: 295
Не си пълни главата с излишни неща. Наслаждавай се на бебеправенето. Форцепс рядко се прилага.

# 2
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Най-общо казано, форцепс се налага, когато е късно за секцио. Аз имах неефективни контракции, беба беше слезнала, главичката и се показваше, но не можеше да излезе. Преди форцепс, в повечето случаи се прилага...ами забравих му името на метода, но всъщност те натискат силно по корема, да не кажа, че ти скачат отгоре... И тогава ако не излезе...бам щипките. Самият уред е нещо като ножица, но с лопатки накрая, които обхващат главичката на бебето. Има опасност от временни травми за бебето. Имаше сининки като от удар, но за няколко часа изчезнаха. Най-опасното е, че може да се счупи ключицата на бебето. Всъщност като изключим разкъсванията за майката, форцепса е по-опасен за бебето. Но въпреки, че родих с форцепс и ме шиха 1 час, бях веднага на мнение, че искам и второ бебе. Така че, всъщност не е толкова страшно, колкото изглежда отстрани.
Но имаш толкова време да се притесняваш за такива неща...Подкрепям напълно казаното преди мен. Grinning

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
"В етап на бебеправене" мисли позитивно .Полезно е!

# 4
  • Мнения: 192
Не съм раждала все още, но сме на етап бебеправене.  Simple Smile Май в този етап изникват най-много въпроси. а искам да попитам за форцепса:

 Joy Joy Joy на етап бебеправене за форцепс си мислят хората, недей, успокой се и се радвай на бебеправенето  Joy

# 5
  • Мнения: 1 104
Не се тревожи за това. Пожелавам ти успех с бебеправенето и лека бременност после.

# 6
  • Мнения: 2 019
Не си пълни главата с излишни неща. Наслаждавай се на бебеправенето. Форцепс рядко се прилага.
Peace

# 7
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не си пълни главата с излишни неща. Наслаждавай се на бебеправенето. Форцепс рядко се прилага.
Подкрепям  Peace

# 8
  • Мнения: 1 930
Доколкото съм запозната, форцепс се прилага изключително рядко. Да не кажа, че в големите гинекологични центрове този метод отдавна е забравен. Рискът за бебенцето е голям, така, че сега има други методи. Не си пълни главата с такива мисли, а бебеправете с кефффф   bouquet

# 9
  • Мнения: 6 461
Не си пълни главата с излишни неща. Наслаждавай се на бебеправенето. Форцепс рядко се прилага.
Не се обременявай излишно.
Форцепса е животоспасяващ.Прилагат го в последния момент ,когато няма време за секцио и няма време за губене.
Да ми е живо и здраво голямото детенце ,роди се с форцепс.

# 10
  • Мнения: 7 186
И моят съвет е да не си пълниш главата с глупости. Simple Smile
Форцепс наистина рядко се налага, но той не е единствената опасност, която може да се случи при раждане.
С или без форцепс все някакъв риск носи раждането, независимо дали е нормално или секцио. Затова най- добре е да мислиш позитивно. Peace

# 11
  • Мнения: 6 461
И моят съвет е да не си пълниш главата с глупости. Simple Smile
Форцепс наистина рядко се налага, но той не е единствената опасност, която може да се случи при раждане.
С или без форцепс все някакъв риск носи раждането, независимо дали е нормално или секцио. Затова най- добре е да мислиш позитивно. Peace
Точно Peace

# 12
  • Мнения: 2 897
Има време да мислиш за форцепси,сега се концентрирай върху другото,не си пълни главата с тези неща за момента Peace

Общи условия

Активация на акаунт