Да давам ли сокчета на 9 месечния си син?

  • 959
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, пак за соковете ooooh!
По принцип Алекс не иска да пие вода въобще. Кърмя го на поискване, яде твърда храна 2 пъти на ден, понякога 3 пъти.
Плодовете ги яде сурови или намачкани в кашата, или настъргани или пасирани ги пие от шише.
Обаче, ако се опитам да му пробутам нещо по-течно като сок не го иска.
Та се чудя има ли нужда от сокове при положение, че яде плодове и го кърмя? newsm78
Дали не му трябват повече течности?
Дали да се опитам да му давам някакви чайчета или сокчета, готови иил прясно изцедени Rolling Eyes
Вие давате ли и по колко мл на ден горе -долу?

# 1
  • Мнения: 4 399
И аз имам същия проблем. Макар че вече не кърмя, давам около 650 мл АМ мляко на ден и ми е много трудно да пробутам вода. Затова слагам малко сок във водата. Четох че ако се дават сокове, то те трябва да са много силно разредени (около 1:8 в полза на водата). Аз слагам 20 мл сок и доливам до 125 мл вода. Става нещо ужасно блудкаво, но само така мога да и дам вода. Освен това не иска по никакъв начин да яде сурови моркови и в момента премислям дали да не започна да и правя сок от моркови, та поне малко от витамините да приема.

# 2
  • Мнения: 2 959
Клео, аз още не давам на Дана сокове. От течностите давам само чиста вода или силно разреден чай. Вода пропи след 1.2мес, преди това все насила с лъжичка я пийне няколко глътки я не. Според мен, ако кърмиш на поискване и детенце хапва плодове, нямаш повод да мислиш за сокове, със сладкият им вкус много лесно ще свикне.  Hug

# 3
  • Мнения: 144
kleo_80, и аз до скоро се чудех дали да започна със сока и от две седмици му давам през ден-два, а и повече(също го кърмя на поискване). Щом  се кърмите и яде плодове мисля, че не е задължително да пие и сок, още повече ако не му харесва. Simple Smile

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
клео, щом яде плодове няма нужда от сок, в сока няма нищо повече.

# 5
  • Мнения: 5 026
 Аз започнах със соковете от този месец. Пие ги с голям кеф, а отделно от това му давам и плодови пюрета.

# 6
  • Мнения: 79
Davai, ako deteto proiaviava interes.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 152
Клео, аз сок съм давала единствено от изцедено грозде (доста разхлабва) и очудващо доста й хареса, изпива наведнъж 60-80 г. от 100 % сок (не съм знаела, че трябва да разреждам с вода  newsm78) Иначе и ние ядем плодовете пасирани. Вода пие на ден не повече от 30-тина г., ама не съм се замисляла дали й е малко  newsm78
Но, ако на Алекс му харесва сока можеш да му го пробутваш с вода, за да си спокойна, ама не е задължително, де  Grinning

# 8
  • Мнения: 919
Клео, аз сокове не давам, но тъй като се "запече" малко от кашите моята госпожица, аз реших че трябва да пие повече вода под някаква форма. Та какво минава при нас, пасирам и сурова круша или нектарина с топла вода, става като нектар, Виктория много го харесва.. или и да не го харесва поне го пие (около 40-50-60мл. на ден) и според мен дава ефект, пък и е много вкусно и аз допивам каквото остане;-)

Не съм привърженик на соковете, твърде много захар имат, па било то и натурална, а количеството витамини които остават много ме съмнява. При положение че си яде плодове и не си заместила нито едно хранене още надали жаден ходи твоя момък.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 01:22 от Гаргамелчо

# 9
  • Мнения: 3 521
Предлагай беz да настояваш...

# 10
  • Мнения: 683
А моят син, не само че не иска сок, ами и настърган плод не яде, но пък ръфа направо обелена ябълка, явно така си чеше венците, защото в момента му растат около 4 зъба едновремено и е страшна работа, хапе всичко... Simple Smile))

# 11
  • Мнения: 4 181
Клео, аз сокове не давам, но тъй като се "запече" малко от кашите моята госпожица, аз реших че трябва да пие повече вода под някаква форма. Та какво минава при нас, пасирам и сурова круша или нектарина с топла вода, става като нектар, Виктория много го харесва.. или и да не го харесва поне го пие (около 40-50-60мл. на ден) и според мен дава ефект, пък и е много вкусно и аз допивам каквото остане;-)


аз точно това правя Mr. Green
така изпива по над 100 мл, но ако е пасиран плод със съвсем малко вода
ако има повече вода просто не желае да го помирише Naughty

# 12
  • Мнения: 4 629
След като бебето яде лодове и зеленчуци не виждам защо да му даваш сокове  newsm78

Ние все още не даваме сокове  Peace - само мляко и вода

# 13
  • Мнения: 3 478
И аз сок не давам, верно сме още малки, но по принцип нямам намерение да давам поне до годинката. Вода много рядко пие, затова от скоро започнах да и давам чай. Него го харесва и си пийва.

# 14
  • Мнения: 819
Изобщо не мисля,че сокът е по-важен от плодовете и затова на Ани и до днес не и давам сокове,а и тя не ги харесва.Мисля,че соковете  не съдържат ценните влакнини и др.,които съдържат целите плодове.Яденето помага и за развиването на дъвкането.

Общи условия

Активация на акаунт