Спешно - за новите карти на ОББ!

  • 1 099
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Другарчета,
не мога да се оправя с новите карти на ОББ, които взех миналата седмица. И немога да си изтегля парите, а трябва да си платя сметките за Септември днес.  #2gunfire

Значи - върнах старата карта, която изтече (пак бях пуснала тема, все нещо не ми е ясно  Blush ) и взех две нови. Едната международна била, ок - аз как да разбера коя?

Ходих до банкомат - с едната, която аз реших, че не е международната (но не съм сигурна, как да я позная) и останах така  Shocked

Извлечения, депозити, картови сметки - 10 препратки преди да даде сумата, и ми пише, че нямам никакви пари (което ме навява на мисълта, че нещо бъркам, защото имам към 9-10 лв със сигурност.). Пише ми едни четри и нули. Та след малко ще сляза да опитам и с двете карти, т.к. не мога да разбера коя е международната по никакъв начин.  Tired
После какво да направя за да изтегля? На първото меню има 6 препратки, на второто пише картова, депозитна сметка.


С предната карта нямах такива проблеми - ръгам и ми дава сума или проверка. Толкоз.
Обикновено момиче като мен е объркано от тези новости, човек тока си неможе да плати нормално вече.  #Cussing out

# 1
  • София
  • Мнения: 3 972
Виза Електрон - международна
Maeстро - за Бг

И за двете трябва да имаш пин код. Давай смело, какъв е проблема?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
Ъъъъ, 9-10 лева. Доколкото знам има неснижаем остатък от 20-30 лева, които не можеш да изтеглиш. Embarassed

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ъъъъ, 9-10 лева. Доколкото знам има неснижаем остатък от 20-30 лева, които не можеш да изтеглиш. Embarassed

20- 30 лв.  ooooh!....не бяха ли 10 лв.  newsm78

# 4
  • Мнения: 5 577
Давай смело, какъв е проблема?

 Hug

Да, и аз така реших, значи съм уцелила, с правилната карта ходих.
И после? То после става сложно - давам картово извлечение ли? И ми дава  празна карта, а не е така.
Не, нещо бъркам какво да натисна - аз недавам директно сума, искам първо да видя какво има преведено и тук немога да се оправя, немога да стигна до проверка на сумата.
По пътя натискам нещо грешно, защото незнам термините.  Blush

Ъъъъ, 9-10 лева. Доколкото знам има неснижаем остатък от 20-30 лева, които не можеш да изтеглиш. Embarassed

Е да, 10 лв. е при нас, но все пак ми показва колко имам, винаги (поне с предната карта).
Няма да ми покаже четри и нули.
Пробвах, на същия банкомат, с карта от Инвест Банк - показва си 3 лв че има.

# 5
  • Мнения: 5 577
Ъъъъ, 9-10 лева. Доколкото знам има неснижаем остатък от 20-30 лева, които не можеш да изтеглиш. Embarassed

20- 30 лв.  ooooh!....не бяха ли 10 лв.  newsm78

Да, да - но и 1 лв да има трябва да ми покаже, аз проверявам наличност, не тегля веднага сума.

# 6
  • София
  • Мнения: 718
Трябва да избереш картова сметка и не картово извлечение, а нещо като баланс, състояние или нещо такова.

# 7
  • Мнения: 2 495
Виза Електрон ти е международната карта PeaceИ не се шашкай че ти пише "картова, депозитна".Ако ти е кредитна карта натискаш "картова", ако е дебитна-другото Peace

а за да си разбереш каква сума имаш в момента, отиваш на "извлечение"

# 8
  • Мнения: 5 577
Трябва да избереш картова сметка и не картово извлечение, а нещо като баланс, състояние или нещо такова.

 Embarassed Embarassed Embarassed Ааа, ето - Хрисито ме усети. Да, аз извлечение май давах, имаше и баланс - даааа.
По пътя на логиката реших, че като тегля пари нещо "извличам" и ми се стори разумно.  Joy

  bouquet

Ураа, ще си платя тока.

# 9
  • Мнения: 5 577
Виза Електрон ти е международната карта PeaceИ не се шашкай че ти пише "картова, депозитна".Ако ти е кредитна карта натискаш "картова", ако е дебитна-другото Peace

а за да си разбереш каква сума имаш в момента, отиваш на "извлечение"

 Cry Какво??? Много сложно стана ... е то излиза, че правилно съм натискала извлечение, а ми пишеше, че нямам нищо.  #Crazy
Дебитна ми е картата (поне мисля), значи не бива да натискам Картова, така ли? Ох.

# 10
  • Мнения: 2 495
Ами незнам...аз имам кредитна на ОББ, Виза Електрон и досега проблеми съм нямала със тегленето и проверяването на сумите WinkПробвай по другия начин-натисни на депозитна, и виж какво ще стане Laughing
Пишело ти е че нямаш нищо, именно заото картата ти е дебитна PeaceПробвай на "баланс"

# 11
  • Мнения: 5 577
Слизам и почвам на ръчкам докато излезе нещо.  Embarassed

Мога ли да я повредя? чувала съм, че не бива повече от 3 пъти да се прави грешна операция, блокирала картата и ме е страх. Аз иначе нямаше да пусна тема, щях смело да разбъзикам всичко.

# 12
  • Мнения: 377
Отивай спокойно да си пробваш, няма "грешна операция".  Peace
Картата блокира ако въведеш 3 пъти грешен ПИН, а иначе ако искаш цял ден може да си правиш каквито ти скимне операции.
И дано да успееш да си платиш тока.  Wink

# 13
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ъъъъ, 9-10 лева. Доколкото знам има неснижаем остатък от 20-30 лева, които не можеш да изтеглиш. Embarassed

Точно с дебитна карта на ОББ съм оставала с 1 лев. Ако има 11 лева спокойно тегля 10.

# 14
  • Мнения: 5 577
Божеее, не у гъбите, ами у гъбаците съм аз вече.  Close

Аз съм опитвала да тегля 80 ст. а не 80 лв, затова не е ставало.  #2gunfire

Ходих да се разправям в банката.  Embarassed Поизложих се леко, ама след като така се включихте да ми помогнете се чувствам длъжна да ви кажа какъв е бил проблема.

Просто със старата карта имаше директо 80 лв. и нямаше нужда аз да въвеждам сумата.

И няма нужда да влизам в менютата, те не са за мен.

Общи условия

Активация на акаунт