Препарати против високо кръвно?

  • 35 332
  • 27
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Привет!  Simple Smile
Темата е доста сериозна и не искам да казвам, че проблема ще се реши без лекарска консултация, но...
Но подскажете кои препарати са най-безобидни (диуретичните), ако мога така да се изразя... newsm78

Ааааааа и да се продават без рецепта!

Става дума за мъж ми, който сутринта имаше 130/94  Confused

# 1
  • Мнения: 6 461
http://sotirmarchev.tripod.com/Corvitol.htm   
http://sotirmarchev.tripod.com/propranolol.htm
не знам до колко са безобидни ,но по добре консултация с лекар
Аз съм ги пила ,но са ми предписвани от лекар.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Привет!  Simple Smile
Темата е доста сериозна и не искам да казвам, че проблема ще се реши без лекарска консултация, но...
Но подскажете кои препарати са най-безобидни (диуретичните), ако мога така да се изразя... newsm78

Ааааааа и да се продават без рецепта!

Става дума за мъж ми, който сутринта имаше 130/94  Confused
Това кръвно не е високо. 
Аз мисля, че е на нервна почва. Освен това сутрин, когато човек става от сън и минава от един ритъм на друг е нормално да има леки аномалии в кръвното налягане. Проследете го няколко пъти още през деня.
Освен това, ако отиде на кардиолог ще му сложат холтер и ще проследят измененията в кръвното налягане за 24 часа. Ще видят дали има повишение само през деня /което говори, че е на нервна почва/ или кръвното продължава да е с високи стойности и по време на сън.

http://sotirmarchev.tripod.com/Corvitol.htm   
http://sotirmarchev.tripod.com/propranolol.htm
не знам до колко са безобидни ,но по добре консултация с лекар
Аз съм ги пила ,но са ми предписвани от лекар.
Corvitol и Пропранолол са бета-блокери и съветвам всички които са се ориентирали към тях, да ги ползват само след лекарско предписание.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Знам, знам всичко, което до сега сте ми го казали, момичета.
Аз затова не желая някакви сериозни препарати и само нещо леко, безобидни и антидиуретик (ако мога така да се изразя  ooooh!). Ей така, да си знам и да го имам на разположение.
Естествено, че няма на своя глава да го лекувам.

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Знам, знам всичко, което до сега сте ми го казали, момичета.
Аз затова не желая някакви сериозни препарати и само нещо леко, безобидни и антидиуретик (ако мога така да се изразя  ooooh!). Ей така, да си знам и да го имам на разположение.
Естествено, че няма на своя глава да го лекувам.
Пробвай с валидол или мента-глог-валериана, но на капки. На мен това  ми го казаха от Пирогов първия път. И аз правех едни такива изпълнения и това ме посъветваха. После като направих всички видове изследвания пак до там се стигна.
Да живеят капките - 25-30 к. в малко водичка 3 пъти на ден - и мисля че ще се оправи.
Аз онзи ден например бях със 140/85, но не ме притесни.
Недей още с диуретик, може да не се дължи на задържане на вода високото кръвно. По-емоционален ли е мъжът ти?

# 5
  • Мнения: 1 951
Изброените по-нагоре препарати изискват системна употреба.Аз за такива инциденти , които моя съпруг понякога има (2-3 пъти годишно) имам Нифедипин и Хлофазолин. А от диуретиците Дехидратин, Спиронолактон и ампули Фуроземид.
От един Нифедипин и един Дехидратин обикновенно за 15-20 мин. сваля кръвното.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Емоционален при дадени обстоятелства... При други - направо непукист. Но като цяло - всичко му е на неговата глава... Имам предвид, издръжката ни.
И понеже ми спомена, че вчера и днес се е събудил с болки отзад на тила, аз му предложих да си види кръвното. И струва ми се, това си е вече височко кръвно (94 - долна граница, не е за пренебрегване), аз реших да се посъветвам с вас.

Друг въпросът, че той е дете на хипертоници и много рядко го боли глава. Аз го познавам от '91г. От тогава го е боляло 4-6 пъти главата.  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 700
Съветите, които са ти дали са достатъчни, да се ориентираш.
Мъжът ми е хипертоник и той вече си е на лекарства. Когато му се е случваха подобни кризи сме ползвали Нифидипин, Спиранолактон и Дехидрин. Идеята за валериан-глог и мента не е лоша, но не би повлияла особено кръвно, което не е свързано с нервно напрежение.

От опит, мой съвет е (при мъжа ми така се стекоха обстоятелствата) мерете кръвното в продължение поне на седмица (по възможност 3 пъти на ден, ако ли не поне 2 пъти) и записвайте всички стойности. Ако не дай си боже се наложи да минава на постоянни лекарства, това е от съществено значение, защото препаратите за сваляне на кръвно са над 20 вида и показателите на отделния човек са доста важни за правилния избор (от страна на лекаря).

Права си да се притесняваш при долна граница 94, защото точно тя анонсира хипертонията.  Що се отнася до главоболието, мъжът ми започна да го боли глава когато вече беше болен.
Стискам палци  Praynig да е нещо инцидентно.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...От опит, мой съвет е (при мъжа ми така се стекоха обстоятелствата) мерете кръвното в продължение поне на седмица (по възможност 3 пъти на ден, ако ли не поне 2 пъти) и записвайте всички стойности. Ако не дай си боже се наложи да минава на постоянни лекарства, това е от съществено значение, защото препаратите за сваляне на кръвно са над 20 вида и показателите на отделния човек са доста важни за правилния избор (от страна на лекаря)...

да, да. Права си, точно така си е. И това го знам... Абе много нещица си знам аз, за туй пусто високо кръвно, но някак подхождам несериозно и не ми се ще да (си призная) има мъж ми хипертония  Cry

Ще опитам да му го меря (кръвното, де Wink ) поне 2 пъти на ден и поне 10-ина дни!  Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
Шани аз пия Нифедипин, само като кача доста кръвното.
И аз минах по метода ма меренето. Сутрин, след събуждане, в спокойно състояние. И вечер преди лягане, пак в спокойно състояние. Трябва поне 10 дена да се мери.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ананасов си поддържа добро кръвно с редовен прием на някви химии - Ренаприл и Ауронал. Редовно се съветва с един приятел-кардиолог.
Но прекали ли със солено ядене и нерви, естествено му се качват границите... Мързелът има и наднормено тегло...

Пожелавам на почитаемият господин да се погрижи за здравето и да живей спокойно!

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Небесна - благодаря драга  Hug
Той твоя Ананасов = на моя. Wink Тъй, че трудно ще предприеме лечение...
Таз сутрин пак долна = 95 имаше  ooooh!
Ще правя съвет с кардиолог (леля ми), в най-скоро време.  Thinking

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Небесна - благодаря драга  Hug
Той твоя Ананасов = на моя. Wink Тъй, че трудно ще предприеме лечение...
Таз сутрин пак долна = 95 имаше  ooooh!
Ще правя съвет с кардиолог (леля ми), в най-скоро време.  Thinking
А снощи в спокойно състояние как беше кръвното?

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гери - моят мъж вечер няма спокойно състояние...  ooooh! И понеже и той нещо не се чувства добре, взе да се черпи от моя Упсарин. Това ще рече, че няма да е меродавно показанието на апарата.  Confused

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами да, няма да е миродавно.
Ох, така ми се иска да се окаже че е на нервна почва, а не нещо друго.
Понеже и аз съм от потърпевшите и ми писна от обикаляне по лекари и като чуя някой със подобен на моя проблем и много мъчно ми става.

Общи условия

Активация на акаунт