Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр.София на върха на кюнеца

Взех си резултатите от цитонамазката.В нея пише: PAP 2-3a Данни за тежък възспалителен процес - левкоцитна маса(паваж) възспалителни промени в плоския и цилиндричен епител на места с лека дискариоза. С оглед на тези резултати доктора ми предписа ципрофлоксацин и гиналгин.Днес отидох за нова цитонамазка за да се види дали има подобрение.Той ми предложи да направим и микробиологично изследване което обаче не знам за какво точно се прави!Толкова се бях шашнала че даже не го попитах!Забравих да кажа че нямам раничка.Някой имал ли е подобен проблем?
Цитирай

под звездите

Микробиологичното изследване се прави за наличие на микроб във влагалищния секрет. Успех в лечението. Мисля, че не е чак толкова страшно, колкото си се шашнала. 2 група си е нормален резултат- наличието на повишени левкоцити говори за възпаление, което твоят лекар правилно търси чрез микробиология. Най- вероятно ще ти изолират някаква бактерия- лекува се антибиотично или гъбички, които се лекуват  с други медикаменти.
Няма нищо страшно!!!
На мен например последния път ми изкараха цитонамазка 1 група, което ми се струва невероятно за раждала жена и си мислех да повторя исзледването , но така и не се наканих!

Цитирай

Не се притеснявай.Това означава ,че има някакви микроби във влагалището,за което трябва да се направи микробиологично изследване с антибиограма и да се установи техния вид и правилно лечение.След излекуването им няма да имаш проблеми и отново ще си с първа група ПАП.
Цитирай
Момичета искам да ви попитам - микробиологичното изследване с антибиограма различно ли е от взимането на секрет.
Питам защото ми правиха тест за хламидии - излезе отрицателен, но единия от резултатите бил на границата и докторката ми каза, изчакай да видим резултатите от микробиологичното изследване. На мен ми бяха взели няколко дена преди това изследвания за секрет, но не знам дали това е микробиологичното изследване с въпросната антибиограма.
Цитирай

Изследването за хламидии е различно от микробиологията.За хламидии се взима цервикален секрет от шииката,а при микробиологията-намазка от влагалището.
Цитирай

Бургас

Хм, на мен пък ми казаха, че за хламидии се изследва кръвта  Thinking
Цитирай

Има много детски смях.

На мен например последния път ми изкараха цитонамазка 1 група, което ми се струва невероятно за раждала жена и си мислех да повторя исзледването , но така и не се наканих!

Защо да е невероятно? И на мен резултата ми е първа група, родих преди година и 3 месеца със секцио  newsm78 Би ли ми дала повечко подробности?
Цитирай

софия

Хм, на мен пък ми казаха, че за хламидии се изследва кръвта  Thinking

може и в серум
Цитирай
На мен ми взеха кръв за хлаидии.
Цитирай
Но тъй като единия резултат беше близък до положителен ми казаха изчакай да видим микробиологичното ти изследване за бактерии какво ще покаже.
Цитирай

под звездите

Защо да е невероятно? И на мен резултата ми е първа група, родих преди година и 3 месеца със секцио  newsm78 Би ли ми дала повечко подробности?
Ами незнам, това са думи на моята гинеколожка. Раждалите жени били нормално с 2 група и тя си мислише, че нещо не са направили както трябва изследването
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.