флуор - какво е мнението ви

  • 4 072
  • 23
  •   1
Отговори
Моето бебе е на 3 месеца. Интересуваме давате ли зимафлуор. Изобщо правите ли профилактика на зъбния кариес

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Давам. Смятам, че флуорът, даден в правилни количества, е напълно безвреден и полезен.

# 2
  • София
  • Мнения: 13 203
И аз мисля като Виви! Но нашата педиатърка ни каза да го даваме след годинка, по принцип може да се дава доста по-рано

# 3
питам за флуора защото ми казаха , че според някои нови изследвания предизвиквал стерелитет. По схемата на зимафлур ли го давате т.е  по 4 капки на ден, стартира съвсем от 1-вия месец

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Влезте в Google и напишете Fluoride, да видите какво ще ви изкара...Много отдавна е установено, че флуора по никакъв начин не предпазва от кариес и освен това е канцерогенен...Само в България май го предписват, незнам....

# 5
  • София
  • Мнения: 13 203
Цитат на: secretgarden
Влезте в Google и напишете Fluoride, да видите какво ще ви изкара...Много отдавна е установено, че флуора по никакъв начин не предпазва от кариес и освен това е канцерогенен...Само в България май го предписват, незнам....



Мдааа, само дето поцял свят водата е естествено или изкуствено флуорирана.... (е сега да не се приеме, че е 100% навсякъде, такава е думата... Grinning )

Просто това трябва да се знае! Където има флуор във водата не се дава допълнително. В някои райони на България също има флуор във водата, в минералната също...Пастите за съби също са с флуор масово.

Иначе флуорът се дава 200 дни в годината. Аз давам 1 месец, един не давам по 4 капки Зимафлуор.

Ако пуснете търсене тук или във форума на майките има доста мнения "за" и "против". Има и един доста добре написан материал, мисля от майката на една от мамите тук "ЗА" флуора.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: secretgarden
Много отдавна е установено, че флуора по никакъв начин не предпазва от кариес и освен това е канцерогенен...Само в България май го предписват, незнам....


КАЗАНО В ПРАВ ТЕКСТ-ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!
Много отдавна е установено, че флуорът предпазва от кариес. Със сигурност флуорна профилактике се провежда в целия цивилизован свят. За страните от Африка не мога да се закълна.

# 7
а когато бебто е само на кърма.....изобщо някой има ли идея дали ако майката приема флуор това ще се отрази  ли по някакъв начин на бебето, един вид като профилактика на зъбния кариес

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Разбира се, че не.
Даването на флуор, както и флуорирането на водата е приумица на фармацевтичната машина за печелене на пари. Вредата от него е доказана.

# 9
  • Мнения: 503
Nie 6 м давахме Зимафлуор и 6 почиваме.Следващият месец отново започваме да даваме 6 месеца.
Струва ми се редно!

# 10
  • Мнения: 1 655
Цитат на: dodo_dodo
Разбира се, че не.
Даването на флуор, както и флуорирането на водата е приумица на фармацевтичната машина за печелене на пари. Вредата от него е доказана.

И аз съм на същото мнение!

# 11
  • Мнения: 4 358
Не съм давала.
И педиатърката, и семейната зъболекарка казаха да не давам.

# 12
  • Мнения: 3 211
Аз давам-откакто стана на 4мес. от пон-до петък  х 5капки, почива съб и нед. стават горе-долу 200 дни в год.

# 13
  • Мнения: 1 080
Вие ме изумихте. Аз тамън се двуомях дали да давам или не. Ако може някой да ми даде повече информация ама да е на български,че видях,че има линк на английски....малко съм зле с езиците,та ако има някой по- на ти с тях ша го замоля да ми сподели,ако не ша се мъча да си го превеждам.Благодаря за вниманието:)

# 14
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: dodo_dodo
Разбира се, че не.
Даването на флуор, както и флуорирането на водата е приумица на фармацевтичната машина за печелене на пари. Вредата от него е доказана.

 Sign Exclamation Абсолютно Sign Exclamation
Ето и малко инфо(откъса е от книгата "Световната конспирация срещу здравето":
Особено внимание заслужава и последния раздел на книгата озаглавен "Програма Ф" - т.е. флуориране на водата, флуорните таблетки и заговорът "здрави зъби". Тази програма авторът определя, като една от "най-уродливите манипулации на обществото". До средата на 40-те години на двадесети век флуоридите са смятани за един от най-опасните замърсители на околната среда - те са по-малко токсични от оловото и малко по-слабо отровни от арсеника. Как става така, че тези толкова токсични съединения намират път към водата за пиене, флуорните таблетки и пастите за зъби? Американското списание със заглавие "Неповторяеми резултати" публикува всеки три месеца пародии на научни разработки. С помощта на статистиката, с подходящо поставени въпроси и обработка на резултатите може да се докаже всичко. Някога флуоридите са били използвани с цел преднамерено подчиняване и подтискане на населението да възразява на властта. Книгата "Световната конспирация срещу здравето" поставя редица въпроси за размисъл и надеждата за широка дискусия по проблемите, свързани с нашето здравеопазване, за достойнството на хората, от които зависи нашето здраве, за техния морал и за съжаление, за липсата на такъв, което вече е често явление и у нас.

Общи условия

Активация на акаунт