Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора

ES

От близо месец бебко не иска да стои в количката при разходка. Преди толкова му харесваше, докато излезем и е заспал, а сега само като усети че е в нея и писва, ама пищи. ще кажете от количката е, не, и в къщи когато го оставя на леглото, в кошарата, в столчето за кола, постой-постой па ревне. Мислехме, че са колики, то и те още не са отшумели, но като го вземем и млъква. Когато излизаме, гледам да съчетая полезното с приятното - да напазарувам, да се видя с приятелки. Е, с това ново нещо от него мисията става невъзможна. Понякога се налага да бутам количка, отдолу сам сложила покупки и да нося него. Казват, че лошо съм го научила, ама не съм го учила аз, той сам си я въведе тая мода иначе реве, че обръща погледите на всички, че чак ми се притичват доброжелателки на помощ.
Ако има мами с моя проблем и които са се справили с него нека споделят.
Цитирай

Някъде там...

И какво да ти кажа и ние сме същото положение- и то само по един определен начин млъква като е обърнат с гръб към мене,прав да гледа напред. и всеки мивика така сте го научили, да ама не..Незнам и аз какво става останах без ръце Thinking
Цитирай

София

Повдигни го леко да вижда.
Цитирай

И ние бяхме така,разбирам те прекрасно,с тази разлика,че при нас даже и в началото не искаше в количката или някъде другаде,освен на ръце.Не искам да те отчайвам,но при нас положението не можа да се оправи.
Цитирай

ES

Повдигни го леко да вижда.

Повдигам го леко, не в седнало положение, че ни е рано, но достатъчно за да вижда.

И до кога мога да очаквам да се носим, че той сега ми тежи   Rolling Eyes
Цитирай

София

gery_to Добре дошла в отбора мила! Wink И ние сме почти така, с леки изключения - харесва й да се вози. Гръб, ръце и гърди не ми останаха. Аз пък обвиних майка ми, че я е научила на ръце, ама явно не е виновна. Някои бебета явно са си така. Ани дори и на ръце си крещи понякога. Аз приех, че е израз на някаква емоция.
Цитирай

new york

хаха и ние сме така .даже баща и не ми вярваше че не обича количката,аз го разреших проблема с едно кенгуру.
Цитирай

София

Здравей,
и дъщеря ми не искаше да се вози в количката на тази възраст. Това удоволствие продължи до навършване на 6-7 месеца. Тогава отново прояви интерес към возенето и това продължи до 1г6м. В периода от 3м до 6-7м единственото спасение за нас беше слингът. На мен лично той ми е доста по-удобен от кенгуруто. С него си се разхождахме, пазарувахме...Не помагаше нито обръщането на коша с лице към движението, нито повдигане на детето. Сложим ли я в количката, най-много след 10 минути возене започваше да реве. Надявам се да ти звучи успокоително, че все пак поне при нас това беше период, който макар и след 3 месеца отмина.
Цитирай

На пода

Ако има мами с моя проблем и които са се справили с него нека споделят.

Мами с твоя проблем има, само дето не мога да се похваля че съм се справила. На вашата възраст не ми слизаше от ръцете. В количката ревеше, тръшкаше се... На 3 месеца обаче не съм подвигала количката, независимо какви изпълнения е имало. Повдигнах я на 5 месеца. След като седна самостоятелно (на 6 месеца) возенето в количката стана малко по-лесно. Но и до ден днешен ако се вози повече от 45 мин започва да мрънка. А вкъщи още не ми е слезнала от ръцете. В момента прохожда и вече не я нося толкова, но пък сега трябва да я развеждам. Ако я оставя някъде дори за 2 секунди плаче толкова сърцераздирателно че всеки би помислил че нещо я боли. Но щом я взема, веднага ми се усмихва и рева спира на секундата. Така че никакъв съвет не мога да ти дам за справяне със ситуацията, освен да си търпелива. Разбира се че нищо не си направила за да е така. И аз не съм направила нищо, просто такова си е детето. Сега я оставям и да пореве за да се научи че не може да се отзовавам на всеки нейн крясък, но и това не помага. Тя е в състояние да реве до пълно почервеняване и накрая пак се предавам и я вземам. Може и това да е грешката, но не мога да издържа тоя рев цял ден. Това е моя опит, но мисля че най-късно когато проходят този роблем се решава.
Цитирай

Варна

Здравей Гери!
И ние сме така от 2 седмици. Първо ми бяха опротивяли разходките, че не ядеше и по цял ден се приканвахме и лъжехме да ядем и гледах все да сме в къщи. Сега пък спим 30-40 мин в количката и после се почва един рев. А то сега в тоя вятър не става и за носене на ръце. И аз така - нося, опитвам се количката да бутам........ Направо не ми се излиза..... Но м/у другото и в къщи е същото положение. Имам чувството, че не може да си направи режима за спане и за това е вечно кисел. Не си спомням, а ма не трябва ли вече по това време да спят по 2 пъти на ден? newsm78 А ние дремваме по малко м/у всяко хранене и за това си мисля, че сме спали недоспали и от там става крив. Mr. Green
Цитирай

Ние още нямаме такива проблеми, дано да ни се разминат.  Praynig Но имам близка приятелка, която по същия начин се беше видяла в приключение. Нейният дребосък, откакто стана на 40 дни, не искаше и да чуе за количка. Само като усетеше, че нещата отиват натам и се почваше неистов рев и писъци. Така и не успя да го накара да стои в количка. Всички й разправяха, че сама си била виновна и така си го е научила, а тя милата не знаеше какво да им каже и как да им обясни, че в случая не е точно така. Слава богу, че вече порасна и ходи.
Цитирай

София

Баткото ми беше постоянно на ръцето. Сега си мисля, че беше заради колики и глад. Сега с бебето се кърмим винаги, когато пожелае и му давах инфакол за коликите.
Пак се носихме, но много малко. Дигах го от количката, за да оригне или когато иска да е гушнат. Щом се успокои го слагах пак. Много малко бяха дните, в които се разнасяхме на ръце. Е  и аз съм носила бебето, а съм бутала количката, но като стана на 5 месеца и започна да разбира повече, не се е налагало.
Може да иска да гледа или да го е страх, че не те вижда (ако е обърнат така, че да не може).
Цитирай

София

Гери, само мога да ти предложа да го поносиш малко в слинг или кенгуру докато заспи или поне се унесе и след това да го сложиш много бавно в количката. Друго не се сещам. Дано да отмине този период!   bouquet
Цитирай

Плевен

Позната картинка! Ние сме така някъде от 4-5 месец на бебе. Чак сега започна да се застоява по-дълго-разглежда всичко наоколо. ИЗначе за тия 4 месеца ни разказа играта да го влачим  Laughing
Цитирай

ES

Благодаря ви момичета за съветите и споделения опит.   Hug

Имам слинг, но съм го слагала само в къщи не рискувам да го водя навън, защото пак плаче. Стои малко и почва да се върти да нервничи и в крайна сметка пак сме на ръце, дали разбира разликата между носене в слинг и на ръце. Смених 2 вида връзване...
честно казано аз самата не се чувствам удобно с тоя слинг, сигурно не го слагам правилно.

че заради коликите се носим, заради това е, ама като се гушнем спират ли бе тея пусти колики?   Tired
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 44 отговора