Искам да купя за синът ми Sony Play Station 2, майка му НЕ дава.Подкрепете ме!!!

  • 7 215
  • 63
  •   1
Отговори
Искам да купя за синът ми Sony Play Station 2, майка му не дава.
Синът ми е на 8 г. и майка му е против, а на мен ми се играе.
Тази игра става ли за тази възраст или просто да си я взема за себе си?
Редно ли е една майка да взема решение относно видео игрите /като тя си няма и идея/?
Има ли разлика в това детето да гледа на телевизора 3 часа филм или пак на телевизора да играе 3 часа?
Моля да бъда подкрепен за ЗАКУПУВАНЕТО на електронна игра от вас.
Ще покажа вашите постове на съпругата ми след известно време.Идва коледа.

Разбрах че, има нужда от чипове за да си пускам игри свалени от интернет.
Този сайт за чипове за Sony Play Station читав ли е? Ето линка: http://kokoschka.hit.bg/ .
Обаче нямат никъде телефон /стационарен/ или адрес. Къде се намират и някой ползвал ли ги е?
От малък град съм и не смея да си изпратя конзолата.Не искам да им пиша преди да е ясно за какво става въпрос.
Моля помогнете ми, защото имат голям избор на чипове, АКО е ВЯРНО.

# 1
  • Мнения: 532
Съжалявам, че не мога да те подкрепя!
Имаме тази игра, но бърша само пратха й... сещат се да играят на нея, колкото да не ръждяса. Имат допълнително памет и кормило с педали или както там се казва.
Всяка игра е до време. За мен не си струваха парите...
Дано да има други да те подкрепят  newsm10

# 2
  • Мнения: 1 451
И от мен няма да получиш подкрепа. Не съм привърженик на това детето да кисне по цял ден пред компютъра или телевизора. Има къде по-смислени занимания. Карай го да спортува, извеждай го сред природата, рисувайте, конструирайте нещо. Само не и на компютърни игри.
Майката е единия родител и е редно да участва във вземането на решения. Не да ги взема еднолично. Но явно ти не успяваш достатъчно добре да аргументираш покупката. Така или иначе за мен аргументите против са повече от тези за.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 828
Ти явно я искаш за себе си, защо се оправдаваш с детето?
Напълно подкрепям казаното от Свил, против съм прекаляването с телевизия и компютър  Naughty
На 8 години не е ли ученик и няма ли достатъчно занимания, че да гледа по три часа телевизия  newsm78

# 4
  • Мнения: 4 555
И аз не мога да те подкрепя. Изобщо не мисля, че за едно 8-годишно момче е добре да седи и да играе на подобни игри. Така губи възможността да се социализира, да играе с връсниците си, изолира се. Да не говорим за другите вреди, като застрашаване на зрението, обездвиждане. А момента със съдържанието на игрите изобщо не искам да го коментирам.

# 5
  • Мнения: 4 053
И от мен няма да получиш подкрепа. Не съм привърженик на това детето да кисне по цял ден пред компютъра или телевизора. Има къде по-смислени занимания. Карай го да спортува, извеждай го сред природата, рисувайте, конструирайте нещо. Само не и на компютърни игри.
Майката е единия родител и е редно да участва във вземането на решения. Не да ги взема еднолично. Но явно ти не успяваш достатъчно добре да аргументираш покупката. Така или иначе за мен аргументите против са повече от тези за.

напълно подкрепям изказването на svil Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 842
 Rolling Eyes то е ясно, че ако има Плей Стейшън ще се джитка на него от големи и от малки. Аз съм твърдо против прекарването на дете пред пц дълго време. Но да си кажа - в момента 2ката е на прИмоция за 299 лв в Технополис . АУУУУУ. АЗ съм се замислила даже ... а и съм сигурна, че половината от вас не знаете какви точни игри могат да се подкарат на това..  Защо пък не да не науча на някоя логическа игра детето си? Как да е. Аз самата искам да купя това чудо, така че от мен глас против няма да получите  Crazy

# 7
  • Мнения: 81
абе от една страна по-добре част от времето си да прекарва пред компютъра учейки се на нещо, пък може и да поиграва отвреме на време, пък било то и на тв конзола, отколкото да търчи по улиците и строежите и ние родителите да сме в неппрекъснат страх, или от малки да виснат по кафетата с цигара в уста  #Crazy

# 8
  • Мнения: 1 426
Не виждам нищо лошо баща и син да се забавляват , макар и пред телевизора и без това вече няма спасение  от TV и PC, поне ще се научи на нещо отколкодо да блее само по екрана. Всяка игра е до време и бързо омръзва. newsm10

# 9
  • Мнения: 4 555
поне ще се научи на нещо отколкодо да блее само по екрана.
Ъъъ, на какво ще се научи, дай ми пример, моля те.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
..., а на мен ми се играе.
.....

Май това е основната причина да даваш зор.
И аз не мога да те подкрепя. По-добре да спестяваме на децата колкото може повече такива играчки и да ги поощряваме да играят на вън.

# 11
  • Мнения: 1 425
Тук повечето хора се изказаха против PS-a май. Аз лично не съм против купуването, ама има и други варианти. Имате ли компютър вкъщи? Ако имате - той може да играе и там - тъкмо ще научи и някои полезни неща още от малък. Ако нямате - можеш да потърсиш някоя по-слаба конфигурация (дори и слабите нови са доста добри) - мисля че ще има повече полза от компютър отколкото от PS. Но за детето наистина ще е по-добре нещо по-активно като подарък - примерно велосипед, ролери - още повече че ако сте от малък град ще е по-спокойно движението и няма да се притесняваш за детето както в по-големите градове където е лудница.
А решенията в семейството най-добре си ги решавайте двамата без да намесвате външни мнения.
Друг вариант за подарък на малкия - ами просто питайте го какво иска от дядо Мраз/Коледа и му купете това което иска (стига да не е неразумно скъпо). Все пак подаръка е за сина ти, а не за теб. И ако ти се играе на теб - кажи на жена си че ти се играе на теб и искаш PS-a за себе си. Няма какво да увърташ, че е за подарък за детето.

# 12
  • Мнения: 534
Така като гледам май повече искаш да купиш играта за себе си  newsm78 отколкото за сина ти.
Имай впредвид обаче че чипа,който искаш да купиш струва около 150лв.
Освен това на тази възраст на детето трябва доста да се съобразяваш с игрите които купуваш,защото има някои наистина гаднички(вкъщи имаме Плейстейшън 2) и не са подходящи за малко дете.
Прецени си сам дали играта ще е за сина ти или за теб,все пак 500лв. не се намират на улицата   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 608
Купи я за себе си! Peace

# 14
  • Мнения: 2 657
Ако е за теб-имаш подкрепата ми Peace
Защо направо не кажеш на жена ти,4е искаш да си я купиш за теб Wink


п.п.От кой град си,та не смееш да я пратиш до кокошката?Моят мъж днес гледа сайта,като си мислеше,4е оптиката е заминала,но като я занесохме до един сервиз се оказа,4е малкия е рови4кал нещо/или бутна/и незнам си какво се изместило Mr. Green
Предполагам,4е ако се разпиташ във вашия град,може би ще намериш от къде да си вземеш 4ип Wink

Общи условия

Активация на акаунт