Решихме да се приберем в България

  • 5 320
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 208
Rumba,

пожелавам ти късмет! И ние мислихме да се връщаме тази година, на мъжа ми му предложиха работа в американското посолство и се върнахме лятото за да видим какво е положението преди да решим окон4ателно. Положението е траги4но(дори и в големите градове ). В България инфраструктурата е една кръгла нула. Мисля 4е детето ми ще е по-щастливо тук и въпреки 4е ми липсва семейството, не бих лишила детето си от вси4ки удобства тук. Засега връщането ни в България е немислимо, а моята ме4та винаги е била да се върна, но няма как детето е най-важно.

# 61
  • Мнения: 4 111
Аз мислех по същия начин като теб и знам, че нищо не може да те разубеди да се върнете. Ако имаше кой да разубеди мен... Сигурна съм, че нямаше да послушам никого. Вярвах, че тук е по-хубаво, че нещата са се пооправили, но уви - не е така. Сблъсках се с толкова глупости и неуредици, а само исках бебето ми да е " made in BG". Съжалявам за това решение, съжалявам че го казвам, аз наистина обичам България. Оставам тук само защотото коремът ми вече е доста голям и не искам да рискувам да пътувам в това положение. Разликата в парите , които ще платя за раждането също не е за пренебрегване.
Сигурно сте помислили за всичко преди да вземете това решение, желая ви успех от сърце!
Само не си затваряйте вратичките за връщане обратно!

# 62
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ееее, чак като ви чета все едно в джунгла ще ходите Wink...не е толова сташно хайде сега стига превземки и там живеят хора и отглеждат децата си. Няма идеално място - навсякъде има положителни и отрицателни неща

Успех отново на Румба  bouquet

# 63
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
браво за смелото решение Peace
попътен вятър  bouquet

# 64
Критичната точка е след около 3 месеца - искати ти се да се махнеш веднага ако издържиш за около 1 месец рутината ще те поеме и ще останеш в БГ ако не...
Пожелавам ти всичко да се нареди както искаш.

# 65
  • Мнения: 2 757
Успех и от мен. Ако имате план за реализация в БГ връщането ви е напълно обосновано . Лично аз бих се върнала в БГ при 2 условия  - ако не бях женена за чужденец и ако съм натрупала парици в чужбина. Веднага знам какво бих направила в БГ при тези условия. Сигурна съм, че има начин в БГ да се живее поносимо. А най-големия плюс разбира се са близките ти. Приятелите може голяма част от тях да се изнесли де  Wink. Но определено съм на мнение, че при определени условия в БГ може да се живее добре  Peace

# 66
  • Мнения: 3 394
Цитат
Здр.И аз бих искала да споделя мнението си.
Аз и моят съпруг все още нямаме дечица, но и ние живеем в чужбина.
Причината да нямаме все още деца е че не мога да реша къде да се родят децата ни.Защото аз съм си патриот по душа и искам да дам нещо и на децата си поне частица от това чувство да си българин. Не искам да видя че след време децата ми се срамуват че са българи или да не знаят майчиния си език.
Защото на точно това съм била свидетелка-деца, родени в Америка, не зависимо от коя държава са родителите не желаят да говорят на майчиния си език. Може би сте имали в БГ приятели от друга етнос и сте срещали подобно отношение. Е аз не искам да раждам американчета, а българчета.
Но дали само едното име и едната чест са достатъчни?А от финансова гледна точка как се издържат деца в Бг?


дрън, дрън....по-голяма глупост не съм чела!
От това как възпиташ децата си зависи какви ще станат! Дали ще си говорите в къщи на български си е само ваш проблем и на никой друг. А това за срама и патриотизма, баси глупоста. Аз и досега си плача като чуя химна,но не мисля да го пускам нон стоп на Стела. А какво значи *нямам деца, защото не знам къде да се родят* ??? Или искаш деца сега или не искаш. Едва ли теглите чоп и хайде да го раждаме чевето в монако примерно.
Извинявай, но често, нищо против теб, не те познавам, но аз съм в лондон, но дори в софия да си бях пак щях да си го родя това дете....и да ти кажа-ДА, гледат се деца в българия. Итук е трудно и там е трудно, лесно няма!

# 67
  • Мнения: 3 394
Ееее, чак като ви чета все едно в джунгла ще ходите Wink...не е толова сташно хайде сега стига превземки и там живеят хора и отглеждат децата си. Няма идеално място - навсякъде има положителни и отрицателни неща

Успех отново на Румба  bouquet

абсолютно! Успех и ако не е тайна, кое ви накара да се върнете?

# 68
  • Мнения: 1 866
Veli22 разчисти си кутията. Препълнена е и не мога да ти пиша. Grinning

И понеже ми се наложи да пиша на Вели, и просто влязох в последната тема в която е писала, едновременно установих, че и аз имам какво да кажа по темата.  Grinning

Пожелавам успех на авторката на темата. И аз се върнах в България преди 2 години, при това мъжът ми е чужденец. Има трудности, няма какво да си кривя душата. Но мисля, че човек може навсякъде да е щастлив или нещастен, да успее или да се провали.

# 69
# 70
  • Мнения: 1 866

Ооо, моля ти се! Живях във Франция и мога да ти кажа, че там в училищата е още по-зле - убиват се, учителите влизат в психиатрия. Преди време видяхте по новините какво става с колата ти там като си паркираш пред входа - на другата сутрин си я намираш изгоряла! И това не е от вчера. А дрога можеш да си купиш съвсем спокойно. В България просто става както на Запад за лошите неща, жалкото е че за хубавите не сме толкова бързи.  Mr. Green Аз познавам хора, които където и да отидат все са зле и все държавата им е виновна за неуспехите. И не разбирам защо предпочитат да мизерстват в чужбина изкарвайки прехраната си с гледане на деца, сервитьорство, чистене по къщи или работа по бензиностанции, вместо да се върнат в България и да се опитат да работят нещо по специалността си. Тук вече в София специално чувам за заплати на квалифицирани кадри, с които наистина може да се постигне един доста добър стандарт на живот. 
А иначе в Бг вестниците какви ли не глупости се пишат. Аз просто съм спряла да чета.

# 71
  • Мнения: 7 430
Успех в решението и късмет от родна земя  Hug

Ние направихме тази крачка преди месец и за сега сме доволни Peace Виждам много положителни неща, а за сега отрицателните ги подминавам.
Идваме от Канада, където живяхме 3г и половина и там родих двете си дечица Heart Eyes
Надявам се да не бъда разочарована много от тукашната действителност Praynig Искрено го желая  и на вас Wink

Бъдете уверени в себе си и ще успеете Peace
....а неуредици, неприятности и главоболия има навсякъде Tired

Аз за нищо не съжалявам Peace

# 72
  • Мнения: 125
Желая ви успех! И ние сме планували прибиране в БГ zа идваЩото лято и искрено се надявам да е zа добро.Мъчат ме раzни съмнения и притеснения,но съм оптимиска и мисля че неЩата Ще се наредят.Найстина е много трудно вzимането на такова реШение и то най вече когато има и деца. ooooh!

# 73
Аз нямам вредвид да смениш България за арабски квартал в Париж и съм далече от мисълта, че навсякъде е по-добре. Но например при мен НЯМА такъв проблем!
Аз затова съм избягал защото не искам децата да са ми в подобна среда!
Просто в България нямаш дори избор - даже да живееш в добър квартал поради липсата на ред и малодушие никой не живее добре.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт