Решихме да се приберем в България

  • 5 314
  • 95
  •   1
Отговори
Цитат
Здравейте,мили мами.

Ние сме едно българско семейство, което от 6 години ювее в САЩ. Съпругът ми е българин, оженихме се в България и като доста други хора я напуснахме. И децата ни се родиха извън България. Синът ми е сега на 3, а дъщеря ми - на 1 г. и 8 мес.

Но ето че дойде време да се върнем обратно - пътуваме на 15 декември! Малко сме притеснени, че напускаме сигурността и финансовата независимост, които имаме тук, но решихме да опитаме.

Моля ви да ни пожелаете успех и да ни стискате палци да успеем да се справим!

Благодаря, че ме изслушахте.

Сърдечни поздрави,
Румба

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 14:41 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 826
Rumba,
желая ви късмет и попътен вятър.
А има ли на4ин да се върнете тук,ако не успеете да се реализирате в БГ?Или си тръгвате завинаги?
И аз съм от 6г. в щатите,но не си и помислям за връщане назад...........

Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 619
И аз ти пожелавам успех.
Много смело решение,браво на вас.
От сърце ти желая всичко най,
и дано не съжалявате някой ден!!

# 3
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Успех, късмет и попътен вятър!

# 4
Цитат
ох, и аз се прибрах тази година, но вече съжалявам, и то точно заради децата. Толкова са агресивни тукашните хлапета - още непроходили и посягат да бият и удрят, че си имаме големи проблеми с адаптацията, просто вече 3 месеца не се получава. За транспрт и други битови неуредици да не говорим. Така че аз сега обмислям обратния път към чужбина заради децата. Дани ти имаш повече късмет от нас!

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 14:44 от Дивиана

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо се прибирате? Тук изобщо не е за деца..........аз точно заради детето си бих заминала.....Все пак успех ви желая.......

# 6
  • Мнения: 6 167

Molia vi da ni pojelaete uspeh i da ni stiskate palci da uspeem da se spravim!


До колкото виждам нямате нужда от разубеждаване. Peace

Rumba,
Поздравявам ви за решението!!!
Не разбрах от къде сте, но България не е това, което беше преди 6 години.
И там се раждат и отглеждат успешно деца.
Има голямо разнообразие на частни , държавни и тн детски градини, училища  и др.
Цените на услугите са символични, като слезеш от къщи няма нужда да пътуваш 30 километра до пицарията.
Евтино е, има работа и реализация за учили, знаещи и можещи хора!
Големите градове ( София, Варна, Пловдив) дръпнаха много и в стандарта.

Повече внимание и търпение ви желая!


  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 09:37 от Lennie

# 7
  • Мнения: X
ами добре сте дошли
ама я си помислете пак
ние имаме опит с такова прибиране от Дания, три години едва издържахме, добре че успяхме да заминем отново
точно заради детето не искам да съм в БГ
вашите още са малки, има време докато тръгнат на училище - във трети клас заетостта им е по 12ч на ден, да не говорим как му трепериш и не го пускаш никъде само
а ако се разболее сериозно, не дай боже - как си представяш да тръгнеш да просиш пари за скъпа операция в чужбина напр.
а как се намира добре платена работа, само поради факта, че си бил извън БГ-  гледат те  странно и работа няма за твоите квалификации
помислете още веднъж, в БГ надежда няма, колкото и пресата да изкривява действителността

# 8
  • Мнения: 818
Поздравления за смелото решение!Момичета не мисля,че е редно да я разубеждаваме,все пак на България и трябват такива хора,които са живяли в чужбина,да допринесат опита в родината.Радвам се че има хора които решават и се връщат,както каза един познат решението да се върнеш в Бг е най-трудно,от там нататък....каквото сабя покаже.Успех!

# 9
  • Мнения: 7 803
Поздравления за смелото решение!Момичета не мисля,че е редно да я разубеждаваме,все пак на България и трябват такива хора,които са живяли в чужбина,да допринесат опита в родината.Радвам се че има хора които решават и се връщат,както каза един познат решението да се върнеш в Бг е най-трудно,от там нататък....каквото сабя покаже.Успех!
успех, мила  Peace и нека Бог е с вас  Praynig

# 10
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Наистина смело решение!
Пожелавам ви здраве и успехи!

# 11
  • Мнения: 818
Мерси ама ние не мислим да се прибираме за сега...
Rumba ще се прибира  Hug

# 12
Цитат
Здр.И аз бих искала да споделя мнението си.
Аз и моят съпруг все още нямаме дечица, но и ние живеем в чужбина.
Причината да нямаме все още деца е че не мога да реша къде да се родят децата ни.Защото аз съм си патриот по душа и искам да дам нещо и на децата си поне частица от това чувство да си българин. Не искам да видя че след време децата ми се срамуват че са българи или да не знаят майчиния си език.
Защото на точно това съм била свидетелка-деца, родени в Америка, не зависимо от коя държава са родителите не желаят да говорят на майчиния си език. Може би сте имали в БГ приятели от друга етнос и сте срещали подобно отношение. Е аз не искам да раждам американчета, а българчета.
Но дали само едното име и едната чест са достатъчни?А от финансова гледна точка как се издържат деца в Бг?

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 14:46 от Дивиана

# 13
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 070
Поздравления за решението. Навсякъде е трудно, но само в България българинът се чувства у дома. Успех, много кисмет и само позитивни мисли.

# 14
  • България-София
  • Мнения: 573
След 6 години хубав и уреден живот в Израел и ние се завърнахме. Децата са родени там, но бяха малки за да усетят разликата. Аз 2 години тъгувах по уредения живот с хубава работа, но вече свикнах. Вярно е, че много неща ме шокират и до днес в БГ, но там също имаше "дразнители". Основната причина за завръщането ни е, че съпругът ми получи шанс да развие собствен бизнес и това беше основната причина да си дойдем, знаейки, че винаги можем отново да се върнем в Израел. Засега не съжаляваме, с роднините и приятелите сме си и това е важно за нас.
Пожелавам и на вас да имате търпение и късмет да устроите живота си в БГ. Нещата тук не са толкова отчайващи, развиват се /бавно, но все пак се развиват/, има работа за всеки, който не го мързи и се получават добри заплати /не сравнявайте с това, което е било/, само амбиция да има човек. Аз съм на мнение, че кадърния успява и тук и там.

Общи условия

Активация на акаунт