Things to do in November

  • 5 347
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
подкокоросана от съседната тема, тук слагам кошница за предложения за по-весел или поне по-поносим ноември.

Ето моите:
1. Тикви, грозде, ябълки и прочее зарзават: изяжте каквото е останало от есента. Дайте и на детето, де.
2. Направете си "визуално парно" - купете на детето хубав картон и комплект хубави пастели в ярки и топли цветове. Помолете го да ви нарисува много слънца и ги наредете на изложба.
3. Изберете червени покривки, червени възглавнички, въобще всичко ярко, за което се сетите.
4. Свалете си "гореща" музика по свой вкус. Самба, реге, джаз, танго, африкански тамтами, рок-балади, арии - каквото искате, само да вдига градуса на акустичното парно и да ви кара да танцувате.
5. Две думи: греяно вино.
6. Апликации, куклен театър, магазин, пластелин, куклен пикник, приказки и т.н. - имате си невръстен развлекателен център. Използвайте го.
7. Купете си наръчник по йога и разпънете постелката на средата на хола. Омммм.
8. Празнувайте "Свети Валентин". По мои сметки най-добре е да се падне на 19-и ноември; тогава има най-голяма нужда от него. Опечете торта-сърце и запалете свещи.
9. Идете някъде (където има минерален басейн). Сега да не ни заемете местата, ей!
10. Свършете малко работа. Цяло лято се извинявахте, че това хубаво време не е за бач, нали така!  Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 6 360
хубави съвети, хехе...

сложете си кисело зеле и започнете да претакате, като се облизвате при мисълта за коледната пуйка  Laughing

# 2
  • Мнения: 14 485
изпреварила си ме - отново ще кажа  smile3501

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Много свежо  bouquet

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...Започвайте да месите- кифлички, питки, да точите баници, да забърквате кексове и курабии
....Започвайте да плетете на една кука, две, три, пет.........пуловери, чорапи, шапки, шалове......

......

# 5
  • Мнения: 1 629
 Облечете си дебел пуловер, ботуши, шал, шапка, ръкавици и лентяйската се разходете по улиците. Вземете си отнякъде чай (най-добре в термо чаша, тъкмо повод да се сдобиете с такава) и оставете зимата да минава покрай вас.
 Направете си списък с коледните подаръци още сега. Така ще имате време за тези, които се изработват ръчно и няма да натоварите чак толкова декемврийския си бюджет и график.
 Направете си ноеври месец на комедията, примерно, и в студените и дъждовни следобеди изгледайте филмите, за които нямахте време досега.
 Няма нищо по-сгряващо от суетенето край печката в кухнята. А, индийската кухня допълнително внася топлина Grinning Научете се да правите къри, не е толкова страшно.

# 6
  • Мнения: 3 447
Примерна програма:
Облечете се добре и излезте, уж да разходите детето, а всъщност - да се сдобиете с нови топли ботуши с цвят на кафе. На връщане си вземете два шоколада Milka Amaretto-Cacao. Щом се приберете, се сгрейте с горещ душ и се намажете с масло за тяло с аромат на капучино. После обуйте ботушите, седнете пред компютъра и бавно изяжте двата шоколада в компанията на Форума Blush

# 7
  • Мнения: 6 992
Тъй като няма кой да ми рисува и кого да водя на куклен театър, а няма да изпълня последната точка, защото съм в болнични поне десет дни още, ще взема аз да се хвана с рисуването на слънца и себеводенето на куклен театър! Laughing
П.С. Тортата може ли да я поръчам? Макар че имам склонност към скъпи торти, която мъжът ми неодобрява, откакто веднъж похарчих последните ни 5 лева за две парчета от сладкарница "Неделя" до нас , за да празнуваме 3 месеца и 25 дни от сватбата Laughing
П.С.2 Лично за мен какво да напрвя през номеври: Да не забравя да се обадя на свеки за рождения ден (  bouquet ) и да не съм се тръшнала пак, за да мога да ида на концерта на Брайън Адамс Mr. Green

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Започвайте да пишете стихове, много важно, че са аматьорски и никой не изпада във възторг , като ги чуе  Crossing Arms
.......да рисувате, пеете и изобщо да развивате разни занемарени таланти...или липса на такива

# 9
  • Мнения: 5 877
Облечете си дебел пуловер, ботуши, шал, шапка, ръкавици и лентяйската се разходете по улиците. Вземете си отнякъде чай (най-добре в термо чаша, тъкмо повод да се сдобиете с такава) и оставете зимата да минава покрай вас.
 Направете си списък с коледните подаръци още сега. Така ще имате време за тези, които се изработват ръчно и няма да натоварите чак толкова декемврийския си бюджет и график.
 Направете си ноеври месец на комедията, примерно, и в студените и дъждовни следобеди изгледайте филмите, за които нямахте време досега.
 Няма нищо по-сгряващо от суетенето край печката в кухнята. А, индийската кухня допълнително внася топлина Grinning Научете се да правите къри, не е толкова страшно.
Мюр, предложението за комедийния месец се приема с овации. Може ли списък?
Аааа, и през ноември ще дойда специално да ме разходиш с термочаша из Варна   bouquet

# 10
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
- Използвайте последните слънчеви дни за да проветрите прибраните зимни якета и пуловери!
- Ако има нужда - ги занесете на химическо чистене!
- Не забравяйте да събирате корите от портокали и грейпфрути - нарежете ги на малки парченца или още по-добре с формички за сладки - после ги изсушете(на парното или в печка) и ще имате ароматна украса за коледната трапеза и елха!
- В дъждовните и студени дни седнете и с децата нарисувайте или изработете картички, които в края на месеца ще изпратите на близки и приятели! Не оставяйте това в последният момент и не давайте пари за нещо, което може да направите сами!
- започнете да си правите списък с възможни подаръци за близките и поглеждайте в магазините за тях - най-спокойно се пазаруват коледни подаръци сега, докато не е започнала пазарната лудост!
- Опитали ли сте някога да изработите сами някакъв подарък? Защо не, да нарисувате сами саксия или ваза! За по-напредналите може би копринен шал!
- Помогнете на детето да направи малки подаръчета(рисунки, пъзел изрязан от картичка, кутийка от картон в която може да се скрие например къдрица) с които да зарадва на Коледа близките! Децата ще се почувстват щастливи, че могат да направят нещо сами!
-Ако плетете - не забравяйте да оплетете шал, шапка, ръкавици или пуловер - зимата идва!
- След 20 ноември, можете спокойно да започнете с печенето на меденки(за да омекнат добре), но и другите сладки! Струва ви се че е рано? Не се притеснявайте - печените сладки, ако се сложат на хладно място, издържат повече от месец! Ако и това ви притеснява, просто ги замразете!

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Научете с да свирите на хармоника

# 12
  • Мнения: 6 992
Започвайте да пишете стихове, много важно, че са аматьорски и никой не изпада във възторг , като ги чуе  Crossing Arms
Това не е лоша идея, от както съм се омъжила, почти не съм писала...А толкова разкази и приказки имам в главата си, ама кога да седна да ги пиша - между "Мадам Бовари" и "Дядо Горио", докато пиша 15 педагогически есета, тичам на работа и пътувам в 4 града Joy

Леле, ама аз забравих, another thing to do in November - купон за имения ми ден!!!
Не забравяйте да отидете на гости на някой именик на 8 ноември!

# 13
  • Мнения: 1 629
Аз имам тук една идейка, да си я споделя, де Crazy Да си отворим в тук или в Дом и семейство едно Виртуално приложно студио и да обменяме опит в направата на украса, рисуване по разни неща? Ама се търсят професионалисти да помагат. Много ми се ще да се отдам на рисуването с маслени бои, но ми трябва вещо ръководство и публика Laughing

Анде, чакам те Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 899
Тъй, тъй, любимата ми есен и не толкова любимата ми зима Simple Smile
Мечтая си да се измъкна от работа в ранния следобед и да се запокитя в магазин "Слънчоглед". Да си накупя хиляди малки джвъчки, от които после да направя украси.
Вземете си различни видове чай - обожавам комбинацията шипка и мента, каркаде също така, плодовите на Туинингс.
Потопете се в гореща вода и ароматни соли, ароматно мляко за тяло и после дебели чорапи, пуловер, приглушена светлина... Има едно чудно мадридско радио, сгрява ни вечерите.
Преподредете всичко, което ви се иска, разместете мебелите. Ушийте си многоцветни покривки за дивани и легла, малки възглавнички.
Гответе с любов, за любимия.
Облечете се дебело и се разходете в парка, съберете си шишарки, кестени, листа, късни плодчета за украса.
Купете си бои за стъкло и овапцайте всичко, до което се докопате.
Направете си дневник и пишете късно вечер в него всичко, което ви се иска.
Украсете дрехите си с различни апликации, орнаменти, бродерии, мъниста.
Купете си дебела постелка за пода, надуйте парното, покрийте лампите с червени шалове и се излегнете на земята. Вечеряйте с любимия на пода, хранете се един друг с ръце.
Ходете на театър, опера, балет.
Ушийте си подвързии за книги от плат.

Общи условия

Активация на акаунт