Бактерии в урината

  • 1 581
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29

     Моля за помощ. Моя приятелка от шест месеца се опитва да се справи с бактерии в урината. За това време е сменила четири антибиотика и е "успяла" да се справи със стрептококи и още някакви бактерии. Останали са още един вид, уж "най-лесните" според доктора, но за тая цел вероятно д-р Негенцов (Майчин дом)  ще предпише поредния антибиотик. Мисля, че това не е начина за справяне с проблема. Моля, да дадете съвет, ако сте имали същия проблем, като и евентуални по-хуманни начини за действие. #Cussing out[img]

# 1
Тези проблеми могат да се решат само от специалист нефролог/ уролог. Не става чрез форум?  :

# 2
  • Мнения: 236
Бактерии в урината се лекуват само с антибиотик. Дава се стерилна урина и се прави задължително антибиограма за да се провери какъв антибиотик ще действа за унищожаването на бактериите, които са открити. На мен ми бяха изолирали Е. coli само един вид бактерии и добре, че си направих антибиограма защото съм резистентна към повечето антибиотици.

# 3
  • Мнения: 168
Бактерии в урината се лекуват само с антибиотик. Дава се стерилна урина и се прави задължително антибиограма за да се провери какъв антибиотик ще действа за унищожаването на бактериите, които са открити. На мен ми бяха изолирали Е. coli само един вид бактерии и добре, че си направих антибиограма защото съм резистентна към повечето антибиотици.
това е начинът друг няма , не е шега работа

# 4
  • Мнения: 29
Проблемът е в това, че се лекува от половин година със сменени 4 антибиотика (след антибиограми) и ефекта е меко казано незадоволителен. Лекува се от АГ лекар. Може би проблема трябва да се търси на друго място. На всички ви е ясно какво правят тези антибиотици с целия организъм. Всичката полезна флора е отишла ....... За това питам човек, който е имал проблема и го е решил. Теориите са ясни.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Задължително да се консултира и с нефролог, незнам защо не го направила до момента.

# 6
  • Мнения: 53
Здравейте,
за пръв път пиша във форума и ще съм ви много благодарна ако ми напишете нещо за бактерията Enterobacter cloacae. newsm78

# 7
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Тези проблеми могат да се решат само от специалист нефролог/ уролог. Не става чрез форум?  :

Така си е. И аз имам проблеми с бъбреците и дори и като бях бременна, съм се консултирала с нефроложката, която ме лекува. АГ-то винаги й е зачитало мнението, все пак това й е специалността на жената.
Вземи си направление и постети такъв к-т. Мога да ти препоръчам моята д-рка, доц. Робева. Приема вторник и четвъртък от 16 до 19 часа, но трябва да се запишеш предварително.
Успех Peace!

Общи условия

Активация на акаунт