Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Уелс

Момичета,
не знам вие как се справяте,но мен много ме е страх.

Бебо от около седмица се изправя и мнооого му харесва.Само гледа да се добере до нещо,хваща се-ухилен,доволен няма друг като него.Проблема е,че е много нестабилен и след малко губи равновесие и има опасност да падне.Непрекъснато съм около него...
Той вече няколко пъти удари главата,поплака си.

Не мога никъде да го оставя,в кошарката(сгъваемо креватче) също ме е страх..въобще.

Не знам какъв съвет очаквам да получа,сигурна да свиквам...

Поздрави   bouquet
Цитирай

Кори Селести

Остави го да пада сега, докато е малък за да се научи как да пада, как да не пада, откъде се пада и защо е добре да не се пада:)
Е, гледай го да не се удари много лошо, но недей да го пазиш от всичко.

Тези умения са много ценни, позволи му да си научи урока -  ще му е много полезен в бъдеще.
Цитирай

София

Не можеш да го предпазиш, нека се удря, чак главата няма да счупи.  Laughing Така ще знае.

Е, гледай го да не се удари много лошо
Peace
Цитирай

Плевен

Аз "тапицирах" креватчето му от всички страни именно заради това. Изправи се, подруса се и като  се хвърли...кънти главичката, а той реве. Сега си пада и се удря на меко.
Цитирай

Варна.

аз купих каска, ОКбейби, страхувах се много защото навсякъде сме с теракот, имаме опасни места из апартамента. детето ми обаче не проявяваше никакъв ищах да върви, каската съм я слагала 2-3 пъти, но тя я махаше защото лятото - топло и дразни на главата. проходи абсолютно наведнъж на година и месец.
а, веднъж падна с каската но по очи и си удари здраво носа, каската не я предпази.
сега я гледам стои в шкафа, май ще взема да я продам.
може да свърши работа на дете, което се опитва активно да ходи.
Цитирай

гр. София

Аз пък искам да си купя на мене каска. Синът ми хвърля всичко със страшна сила, без оглед какво е и по кого го хвърля. Много ме е страх да не удари някое друго дете. А иначе можеш да пробваш с детските каски, но според мен всички деца ги махат от главата си. Аз взех една за проба за няколко дни, но не се получи. А не виждам как можеш да го презпазиш от падане. Няколко пъти се прибирахме от парка с цицини по челото и кръв при положение, че аз стоя до детето-става за секунди. След няколко месеца ще стане по-стабилен и просто ще пада по-малко.
Цитирай

Габриел беше с каска.Никога не се удари,не усетих периода на залитане ,прохождане и т.н.Безкрайното  ходене след детенце, също го прескочих, пак благодарение на каската.За това съм много за идеята. newsm10 
Цитирай

Варна

Изобщо не бях чувала, че има такива каски  newsm78
Някой има ли снимка?
Моята мома преди 2 седмици направи първите си самостоятелни крачки и сега й е такъв мерак, че ако я сложа в паяка врещи като заклана. Аз обаче не мога да ходя след нея по цял ден. Затова измъкнах един персийски килим (който седи навит и се вади само когато свеки идва Mr. Green) и в средата му сложих едно нагънато родопско одеало. Така като се изтърве от някоя мебел първо дупето й тупва на килима, а след това главата на одеалото Smile За съжаление скоро и това няма да помага, защото вече се пуска и иска да минава напряко през стаята. Носа си вече уж се научи как да го пази, но падането назад не го владее добре  Sad
Цитирай

Уелс

Благодаря момичета за отговорите   bouquet

Аз честно казано си нямах идея,че се продават каски и го казах по-скоро на майтап.

Може би наистина е по-добре да се научи да пада на килима у дома,отколкото на цимента под катерушките в парка.. newsm78

Поздрави  Hug
Цитирай

София

От една страна идеята за каска много ме радва Smile Но се чудя нещо друго. В периода на прохождане, когато бебето и без това е нестабилно, една каска н аглавата не му ли променя много центъра на тежестта и не го ли прави още по-неустойчиво?
Цитирай

София

Дайе снимка моляяяяяяя.
Аз и харесах наколенници за падане,като прооди, да не ходи с белени колене ама каска не съм виждала newsm78.
Цитирай

В периода на прохождане, когато бебето и без това е нестабилно, една каска н аглавата не му ли променя много центъра на тежестта и не го ли прави още по-неустойчиво?

Каските са много леки SmileНямат нищо общо с тези за мотор например.
Снимка имам някъде,дано да успея да я намеря.
Уточнявам,че нашата каска не беше купена а правена.(от увит вестник облечен с плат).Съпругът ми я направи,защото е спортист и е вечно с каска.За това и не беше точно като купешките,които са доста по-затворени и запарват.Предполагам,че трябва да се махат от време на време поради тази причина.С нашата само не спяхме Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.