Кога и как махнате нощното пиене на мляко?

  • 1 555
  • 41
  •   1
Отговори
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Кога и как махнате нощното пиене на мляко?
Дъщеря ми заспива с 60 мл. сок и 150 мл. мляко към 22-22,30 часа и после към полунощ се буди за още 150 мл. мляко.
Иска ми се да го махнем, но незнам дали е добре

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
След годинка й замених нощното мляко с вода - като се събудеше за мляко й тиквах шишето с вода...Преди това съм правила няколко опита, но си плачеше за млякото и не съм насилвала нещата.

# 2
  • Мнения: 1 455
Към 4 месец го махнах изцяло,не съм давала и вода през ноща.Първите дни се носехме на ръце ,но после спря да се буди.

# 3
  • Мнения: 596
От началото на втория си месец не се буди през нощта за храна или вода.  Party

# 4
  • Мнения: 9 990
От началото на 2 си месец сама го спря.Заспиваше в 20.00, будеше се сутрин в 8.00, без да проплаква за храна и аз съответно не съм я будила.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 271
От третия месец не давам мляко или сок, или вода - нищо. Ядеше , заспиваше към 21.30ч  и чак на сутринта ядеше пак - 6.30ч

# 6
  • Мнения: 5 362
Кали сама си го отказа,но съм чувала,че някои майки заменят млякото с вода и така.А други просто си го дават-няма оправия иначе.

# 7
  • Мнения: 416
Аз пък съжалявам, че синът ми го отказа преди десет дена. Искаше ми се да пие мляко по-дълго време, разликата е тази, че той го пиеше рано сутрин.

Пробвай да даваш вода.

# 8
  • Мнения: 9 990
Аз пък съжалявам, че синът ми го отказа преди десет дена. Искаше ми се да пие мляко по-дълго време, разликата е тази, че той го пиеше рано сутрин.

Пробвай да даваш вода.


Това май няма общо с въпросът Thinking
Млечните продукти и млякото като такова си остава в менюто на детето, разбира се.Номерът е да не ставаш нощем за това, а да се случва през деня....или аз поне това разбрах, че е питането-как да се спре нощното хранене, а не да се спре млякото кардинално.Аз съм на 30 и още пия мляко все пак. Peace
И да-в детството си помня, че ставах и карах баща ми да ми прави препечени филийки.Доста ще да съм била гладна явно Grinning

# 9
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Синът ми ядеше през нощта, докато навърши 4 години.Всякакви опити за отказване от моя страна бяха неуспешни.Преди това ,винаги ми е било смешно когато други майки споделят ,че децата им ядат през нощта. BlushТака,че явно детето решава.Ако яде по-малко през деня,си наваксва през нощта. Peace

# 10
  • Мнения: 8 505
Спря да се буди за хранене,когато беше на 2 седмици.След време пак започна да се буди-за около седмица,като пак спря сама.

# 11
  • Мнения: 1 615
На един месец вече ме беше отказала Grinning Аз скачах и докато се подготвя, тя спеше сладко, така че се сбогувахме бързо-бързо с нощното хранене. Веднъж като спряхме, повече не съм скланяла на подновяване: дори да се е будила, не съм го свързвала с храна.

# 12
  • Мнения: 6 461
Пламен още яде нощно време .Не смятам да го принуждавам и да го отказвам.Мисля че сам ще се откаже.

# 13
  • Мнения: 191
Ами от 20ия си ден спи по 12 часа нощем,така че не съм имала проблеми с махането на нощното хранене,просто защото не сме имали такова почти.Ами вместо да и даваш мляко,защо не и даваш водичка,със захар или нчкакво сокче да я залъжеш.

# 14
  • Мнения: 1 353
Сама се отказа от нощното хранене

Общи условия

Активация на акаунт