Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора
Простете за невежеството, но в търсачката открих рецепта само за 2 порции, а аз искам за цяла тенджера  Laughing
Имаше и  разни други рецепти с леща...
А аз търся просто класическата супа от леща.
Ще очаквам вашите предложения!  bouquet
Цитирай

открих рецепта само за 2 порции, а аз искам за цяла тенджера  Laughing
Е защо не си увеличиш продуктите, като за теб ?! newsm78

Супа леща е просто по- рядка леща яхния ... поне за мен.

Аз запържвам моркови, след това лук, подправям с червен пипер, слагам лещата, чесън нарязан(но не на дребно), чубрица и вода, според настроението( супено или яхниено Wink), сол десетина минути преди да махна от огъня.
Цитирай

Сутринта готвих леща /супа/.
Давам рецептата подробно:
За една тенджера аз слагам около 250 грама леща /половин пакет от по-малките/.
лук
моркови
пиперка /червена, зелена/
чесън
чубрица
Всичко това го слагам да ври. Без да запържвам нищо в началото.
Когато заври, намалям котлона.
Когато се свари напълно, свалям от огъня.
Запържвам в малко олио 1-2 лъжици брашно и 1 лъжица червен пипер. Изсипвам вътре част от супата, след това като стане хомогенна смес, изсипвам всичко в тенджерата.
Чак сега подправям на сол.  chef

Имай предвид, че лещата се готви доста бързо. За 15-20 минути ще се свари. Имай предвид също, че червения пипер адски бързо се запържва и ако се забавиш с добавянето на супата може да прегори и да развали целия вкус.

Обясних подробно, защото си направих извода, че си начинаещ готвач. Ако не е така, моля да ме извиниш!

Успех ти желая с лещата!!!  bouquet
Цитирай

Утро,

Права си, начинаеща съм, защото мъжът ми готви. Но и той не знае всичко  Laughing
И нали е на работа, а през деня някой трябва да готви на малката  Wink

Мерси много!  bouquet
Цитирай

Аз не запържвам по принцип манджите и слагам всичко да се вари едновременно:
половин пакет леща (1 чаша), измита
1 морков
парче целина
1 глава лук
2-3 скилидки чесън
1 чушка (ако имам)
олио, сол, бульон, червен пипер, дафинов лист (не обичам чубрица)
Цитирай

Аз също никога не запържвам и лещата я правя така:
Слагам лещата да ври (зависи колко гъста искам да я направя, но обикновено слагам около 1 купичка). Добавям наситнен лук, чесън, морков, настърган домат (или от консерва), чубрица, джоджен (ако е сух го прибавям по време на готвене,а ако е пресен - накрая). Варя около 1/2 час и като сваля от котлона слагам пресен магданоз.
Цитирай

Аз измивам 250 гр леща в средно голяма тенджера, нарязвам глава лук , морковче, една чушка и чесън както е на скилидки, но ги беля/можеш да ги сложиш и с обелката, въпрос на вкус/,сол,олио, вода и варя.Като се посвари добавям малко домати настъргани.Когато я махна от котлона слагам само копър като подправка.Това е рецептата на моята баба за супа леща, която работеше в стол за хранене и ми е най-вкусна.
Цитирай

Аз слагам всичко на веднъж , но кисна лещата от предишния ден........Слагам във вряща вода - леща, морков, лук, домат, чушка.........като се свари добавям солта, чубрица, зехтин и резенчета чесън
Цитирай

Аз пък знам, че първата вода се маха, т.е. като заври лещата се сменя водата  Rolling Eyes После се продължава по обичайния начин  Hug
Цитирай

Аз не запържвам по принцип манджите и слагам всичко да се вари едновременно:
половин пакет леща (1 чаша), измита
1 морков
парче целина
1 глава лук
2-3 скилидки чесън
1 чушка (ако имам)
олио, сол, бульон, червен пипер, дафинов лист (не обичам чубрица)
И аз така,само че не слагам дафинов лист.
Цитирай

Днс готвих супа от леща.На мистър Пикс е страхотна лещата.Препоръчвам я.
Цитирай

Аз я готвя по най-простия начин. Първо слагам лещата (около 2,5 чаши), нарязания лук (1 голяма глава), моркова и една чушка да се варят с малко олио. Като са готови (около 30мин ) добавям 2-3 домата, лъжица дом. пИУре, червения пипер, чубрица и сол и това е. Не правя запръжка.
Цитирай

1-11 от 11 отговора