Тиква за Хелоуин?

  • 901
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 376
Момичета, помагайте! В командировка съм в Германия и съм канена довечера в едно немско семейство по случай Хелоуин. Ще правим заедно с домакинята тиква Simple Smile Кажете, какъв е обичаят за приготвяне на тиква за този празник, да не се изложа  ooooh!

# 1
  • Мнения: 185
От тиква може да се правят много работи. Супи или сладкиши.

Аz моята я направих така. Отряzах я отгоре, иzдълбах я с една лъжица, но беше доста трудно, има специални уреди zа иzдълбаване на тиква и са по-удобни. Запържих в една тенджера два кромида и малко чесън, след това прибавих и тиквените парчета и два моркова, като се поzадушиха сложих вода да  се варят. Вари се около 20, 25 мин. Слагам подправки, сол, черен пипер и мащерка, паситам всичко. Накрая сложих и 200гр. крем фреш (нещо като подобната на кисело мляко твърда сметана), но може и беz него.
От останалата тиква направих един фенер zа радост на малката.
Ако те интересуват повече рецепти, пусни немската търсачка и така, приятно прекарване на zаплануваната вечер.

# 2
  • Мнения: 3 376
Благодаря ти, Вени   bouquet Обаче с немски търсачки не мога да се оправя, немски не говоря Sad Ще използвам твоята рецепта, освен ако домакинята няма нещо друго предвид.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 268
Обелвам тиквата,нарязвам на парчета.В голяма тенджера слагам рад тиква,отгоре стафиди,канела и поливам с мед.После още един ред тиква и пак стафиди,канела и мед.Най отгоре орехи обелени и начупени,1 пакет масло разтопено и 2 чаши вода.Похлупваме и варим на умерен огън до омекване на тиквата.Превъзходна е!

# 4
  • Мнения: 3 376
Благодаря и на теб, Стефани   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 268
Ако тиквата е от тези с дебелите кори,измиваш я хубаво и нарязваш на по-големи парчета заедно с кората.Рецептата е същата.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 604
Гриз, нямам представа дали за хелоуина се приготвя нещо по-особенно с тиква ама ето тема за тиквени рецепти.
Приятно изкарване на вечерта и на командировката изобщо! Grinning

# 7
  • Мнения: 4 406
Обелвам тиквата,нарязвам на парчета.В голяма тенджера слагам рад тиква,отгоре стафиди,канела и поливам с мед.После още един ред тиква и пак стафиди,канела и мед.Най отгоре орехи обелени и начупени,1 пакет масло разтопено и 2 чаши вода.Похлупваме и варим на умерен огън до омекване на тиквата.Превъзходна е!
Стефани, заради тази рецепта отивам да си купя тиква - дано е също толкова вкусно, колкото звучи!

# 8
  • Мнения: 2 386
Помооооощ! За 1 път правя пълнена Хелоуинска тиква и съм много боса в тази област...тиквата вече се пече,така че моля ви,помогнете ми да я направим заедно   bouquet
Значи,
 1.приятелят ми ми донесе не много сплескана тиква и сега се тревожа,че няма да се изпече..
 2.пека я на 300 градуса...много ли е?
 3.Сложих и кайсии,сок от компота,орехи,боров мед ,обикновен мед и бадеми..ще стане ли нещо?
 4.Захар да слагам ли?
 5.Кога да разбера дали е готова?
 6.Да махна ли капака след 1-2 часа,за да се изпари водата,която долях вътре?

Майчице,колко съм зле...  Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 376
Момичета, още веднъж благодаря на всички за чудесните рецепти   chef  bouquet Време е да дам отчет как мина всичко... Ами... провалих се с гръм и трясък  Laughing Laughing Laughing Когато пристигнах при семейството, домакинята вече беше приготвила крем супа от тиква с моркови и круши - доста сполучлива според мен, въпреки че за нашия бг вкус беше необичайно сладка. След това дойде и моят ред. И поради липса на време и продукти, реших да направя обикновена тиква на фурна, с мед. Обаче не можах да улуча количеството мед и в крайна сметка не стана достатъчно сладко. 12-годишната дъщеричка беше поканила още 3 приятелки на гости. Сервирахме едно мъничко парче тиква общо за 4-те  Wink Те само като го видяха, започнаха да възклицават нещо от рода на "Леле, това изглежда ужасно" ooooh! След това се престрашиха да кусат по едно миниатюрно парченце, и коментарът беше смазващ: "Това на вкус е още по-ужасно, от колкото изглежда" Laughing Tired Аз немски не разбирам, но съдейки по реакциите им точно това казаха  Crazy Абе изложих се, но пък всичко останало беше много добре. Домакинята и нейната дъщеричка бяха сложили страхотна украса за Хелоуин - прокъсана завеса на вратата, висящ паяк над масата, змия на пода, прокъсана покривка и още какво ли не. Определено беше незабравимо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт