Истината за свекървите...!?

  • 4 812
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Истината ли?
Истината е, че докато не ти влезе в живота /като заживеете заедно или като сключите брак/ не можеш да я опознаеш.
Каквото и да си говорим/пишем/, истината е, че има хора разни и мнооогооо разнообразни.
Истината е, че отношението на близките ни към нас самите е такова, каквото ние позволим да бъде.

# 16
  • Мнения: 6 167
Ами моята истина е, че не бих се омъжила без подкрепата на родителите ни.
И моите, и на съпруга ми. Сигурно е старомодно , но виждайки какво преживяват доста от жените тук, съм благодарна на добрите отношения, на това, че и двамата сме приети.
Не мога да разбера как така се променя нечие отношение след сватба, или раждане и тн.
За мен или си приет, или не.
Малко съм черно-бяла в мисленето си, но засега нямам проблеми със свекърви, майки и тн.
Отношения се изграждат. Като дойдох 2 думи не можех да си кажа със свекърва ми ( италианка), само се усмихвах, притеснявах. Сега мисля, че ако не приятелки, то имаме уважение една към друга, и проявяваме голяма взаимна грижа.
А и кой би се противил на нещо и би пречил, ако вижда детето си ( сина си) щастливо!?

# 17
  • Мнения: 32
Ами хубаво де-ти си си избирала мъж по родители и като си се омъжвала, си се омъжвала и за родителите му.Повечето от нас-не са.И?
Избирайки си мъж по родата-това е повече избиране на осеменител, отколкото избирайки си мъжът с глвано М, въпреки майка му...
И очевидно нямаш чувство за хумор, след като така си прела думите ми Laughing
И не на последно място-наистина не ми пука свекърва ми каква е-отдавна сме се лишили от подобно удоволствие.Защото сме създали наше семейство и всяка намеса, било то и майчина-не толерираме.Та-аз си сбрах моят мъж въпреки майка му-знаех я що за стока е?Това означава ли, че трябваше да подмина този мъж като вариант за съпруг, защото родата му не е свестна?
Аз си мисля, че ясно уточних, че когато мъжът ти е свестен и няма патологична привързаност към майка си, смята тебе за свое семейство и т.н. - всичко е наред!? Целта ми не е да се заяждам,  а да разбера и другите какво мислят. Не съм избирала мъжа си по родата. Избрала съм си мъж самостоятелен и адекватен на годините си, който може да вирее отделно от майка си и пак казвам, че не виждам нищо лошо в това. А доколкото разбирам, ти нямаш абсолютно никакъв проблем със свекърва си, точно поради факта, че мъжа ти е избрал да живее с тебе, а не с майка си и ти покрай нея. Не мисля, че ако случаят беше друг, пак щеше да си толкова уверена в избора си.

# 18
  • Мнения: 9 990
Когато човек се жени, в този ден и час той смята изборът си за най-правилен.Няма как 3 години да се уверявам в това, дали избранникът ми е едикакъв си.Щом съм стигнала до брак-мислила съм, че е най-добрият и т.н.Нещата се променят .

# 19
  • Мнения: 238
На мен пък ми е чудно едно масово форумско явление: свекърва-вещица и син - дъ бест съпруг, полуангелче. Как става този номер не мога да проумея?

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Абе тия свекърви не ги оставяте да подишат на спокойствие дори 1 стр.  ooooh!
Що не вземат да се забранят Теми с подобна тематика  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 15 619
В отношенията снаха - свекърва винаги има две страни.
Тук пише само едната, а я си представете позицията и на другата страна... ooooh!
И другата страна винаги има основателни причини за действията и думите си.
Най - важното е да има диалог, разбиране и приемане на другия с всичките му недостатъци.

# 22
  • Мнения: 527
когато си влюбен последното нешто което анализираш и проучваш са родителите. Laughingили пак да мислиш за различията на отделните поколения еее няма как Laughing

# 23
  • Мнения: 6 167
На мен пък ми е чудно едно масово форумско явление: свекърва-вещица и син - дъ бест съпруг, полуангелче. Как става този номер не мога да проумея?

с много, много неправилни преценки  и преразказване само на едната страна на историята.
даже, когато и ако някой си позволи да не се съгласи със снахата бг-мамма и да се изцепи соло в хора и недай си боже в полза на страшилището,  веднага следват сръдни,и отлъчване.
съвсем по канона.
подкрепата тук се приема само и единствено под формата на споделяне на едната гледна точка а именно колко сме прави ние и колко са лоши свекървите. newsm57

# 24
  • Мнения: 2 019
значи, когато свекърва ти не ти харесва като човек, се разделяш с мъжа си... Rolling Eyes...
да,малко тъпо нали Mr. Green

# 25
  • Мнения: 32
На мен пък ми е чудно едно масово форумско явление: свекърва-вещица и син - дъ бест съпруг, полуангелче. Как става този номер не мога да проумея?

с много, много неправилни преценки  и преразказване само на едната страна на историята.
даже, когато и ако някой си позволи да не се съгласи със снахата бг-мамма и да се изцепи соло в хора и недай си боже в полза на страшилището,  веднага следват сръдни,и отлъчване.
съвсем по канона.
подкрепата тук се приема само и единствено под формата на споделяне на едната гледна точка а именно колко сме прави ние и колко са лоши свекървите. newsm57
Една от причините да напиша темата е, точно факта, че не мога да разбера как е възможно да има толкова добри жени с толкова ужасни свекърви и в повечето случаи появили се, едва ли не, изневиделица. Все си мисля, че когато човек общува с културни и възпитани хора, не би могъл да има такива проблеми, а дори и да ги има, ако не могат да се решат без извращения върху достойнството на една от двете страни, значи не ти е там мястото... и драматично си се объркал в избора на семейство. В крайна сметка, разводите са факт и ако са в името на това човек да е щастлив, спокоен и обичан - в това няма нищо лошо.

# 26
  • Мнения: 32
значи, когато свекърва ти не ти харесва като човек, се разделяш с мъжа си... Rolling Eyes...
да,малко тъпо нали Mr. Green
Аз няколко пъти отговорих на тази реплика, доста детайлно, но явно... А и тук целта не е да се обиждаме, а да споделиме мнения...

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята свекърва не е с всичкия си, днес за пореден път се убедих. Свекъра и той. Да, ама синът им е различен (и той бере ядове с тях, въпреки, че се дразни по-малко от мен). И аз го обичам. Какво предлагаш? newsm78

# 28
  • Мнения: 32
Сигурно или не се изразявам правилно или просто целта е да спорим... След като си щастлива, чустваш се добре, мъжът ти, кактоказваш е друг човек и никой не помрачава любовта ви, има ли смисъл да ти отговарям? Още докато писах темата, обясних защо я пиша и че съм потресена от случаите, които някои форумки описват - че са тормозени не само от свекървите си, но и от мъжете си, които не само че не ги подкрепят, но и даже застават на другата страна. Ако според вас това е нормално - ок! Поне ви моля, да прочетете каквото искам да кажа, а не просто да ми приписвате някакви мнения.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Извинявай, не прочетох всичко написано по темата, а само първият ти постинг (на работа съм и не мога да се отпускам много). Явно съм пропуснала нещо Peace

Общи условия

Активация на акаунт