Търся идея за домашни супички ?

  • 1 429
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
Мами, не ходим на кухня и му правя не бебо дом. пюренца. Искам ми се да му правя и по малко супичка. Имате ли идеи за разнообразие от супички, подходящи за 8 месечно бебенце. Ядем месо и глутен от скоро.
Аз си знам само една пилешка супа и това е... newsm78 Вие какво приготвяте?

# 1
  • Мнения: 3 042
На 8м е рано за супи. Изчакай със супите до годинка.

Преди пюрето на обяд може да даваш по 50гр бульон - зеленчуков или месен. Когато даваш зел.пюре - месен бульон, когато даваш месно пюре - зел. бульон.

Бульоните се приготвят, като свариш някакви зеленчуци/месо и след това прецедиш водата.

# 2
  • Мнения: 1 448
Каквото пюре му правиш, същите продукти ги направи на супичка   Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 161
Правила съм пилешка супа и от телешко месо-с морковчета и картофи. Само ,че след това слагам сухар и я пасирам. То май става като пюре newsm78

# 4
  • Мнения: 532
Аз правя супа от картоф,морков,чушка,тиквичка,лук,цвекло,магданоз.Към това ако искаш можеш и месо да прибавиш.Чушката обаче печена и белена се слага.Към тези зеленчуци можеш да прибавиш и карфиол,броколи,зелен фасул,грах(също белен).Естествено не всичко наведнъж.Прави си различни комбинации от тези зеленчуци и през ден добавяй  месце.

# 5
  • Мнения: 867
ще добавя-супа от грис- сварява се 2 картофа в около 300-400 мл вода, добавя се грис-1 с.л,когато е почти готова се добавя масло и сирене! Пасираш и готово!
спаначена супа или от лапад-задушава се зеленчука във вода, може да се прибави грис, ориз или картоф, пак масло и сирене, когато е готова!
супа от фиде- сваряват се два картофа, два моркова, добавя се 2 с.л фиде, керевиз, настърган домат в около 400 мл вода. Пасира се и се добавя масло!

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 275
На 8м е рано за супи. Изчакай със супите до годинка.

Е, чак пък до годинка...
Най- често правя пилешка, но не знам дали детето яде вече месо.
Супа от моркови също често съм правила- насъргвам морковите и ги варя, добавям малко ориз и е готово  Grinning
Крем супа от броколи рядко успявам да пробутам  Confused
И естествено зеленчукова супа- каквито и зеленчуци да имам, нарязани на ситно, с добавяне на ориз или фиде.

# 7
  • Мнения: 1 006
И аз мисля, че 8 месеца е рано за супи, но можеш от каквото му правиш пюрета да му правиш и супички Peace

# 8
  • Мнения: 5 183
Крем-супи, но те са си по4ти с консистенцията на пюре де:) Тиква, морков, картоф, каквото имаш и после пасираш.

# 9
  • Мнения: 799
Аз правя 2 модела супи:
На картофена основа - картоф, морков, лук, чушка (не я пека и беля предварително), тиква, тиквичка, зелен фасул, целина, месо (пилешко, риба или телешко), фиде, зехтин.
На оризова основа - ориз, морков, лук, тиквичка, месо (пилешко, риба или телешко), зехтин.
Зеленчуците ми варират според сезона и наличността  Mr. Green
Често правя само постни супи, месото варя отделно, режа го на ситно и го замразявам (в началото го пасирах), като всеки път на една и съща основа добавям само мръвката  Mr. Green
Супата започнах да я давам към 9-тия месец, като в началото или режех на много ситно всичко, или го стържех в комбайна преди варене. Фидето трошах в хаванче за чесън  Mr. Green
Случвало се е детето да не иска от супата и тогава я пасирам и добавям малко зеленчукова каша, за да стане по-гъста, като пюре.

# 10
  • Мнения: 361
Моето бебче стана на 8 месеца, та и аз се чудех дали да дам супа вече. Аз също готвя у дома. Мисля, че няма кой знае каква разлика между зел. пюре и супата - зеленчуците са същите само дето супата е по-рядка и се добавя ориз.

Общи условия

Активация на акаунт