Ароматизатори

  • 19 603
  • 57
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Харесвате ли ароматизаторите и купувате ли такава за дома или сте алергични към тях?

Използвате ли ароматизатори за другите помещения в дома (спалня, хол, трапезария, баня и т.н), освен дезинфектанти за тоалетната - WC гел, тоалетно блокче, таблетки за WC казанчета?

Какви ароматизатори предпочитате - ароматни торбички със сушени листа от цветя или билки, аеробиони (за кола), гел ароматизатори за въздух, спрей, течни ароматизатори, индийски пръчици, ароматни свещи, ароматизатори на прах против цигарен дим, автоматични ароматни дозатори? 

Каква марка предпочитате или аромат?



# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ползваме Глейд, най-различни варианти съм пробвала - течни, спрейове, гелове. А, и индийски пръчици, когато се пуши вътре - чудесно поглъщат дима Peace
Имаме и в колата...
В общи линии, само в спалнята не слагам ароматизатори, не ми е приятно. Но пък гардеробите ми са пълни със сапуни Wink

# 2
  • Мнения: 1 047
Това социологическо проучване ли е?
Не харесвам индийски пръчици.
За колата елхички от хубавите или кутийки с гел.
За дома в прахосмукачката свещички и в контакта течност.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз предпочитам Ambi Pur /от тези, които се вкл. в контакта/. Основно в коридора, че в спалнята ми идва тежко.
Имам и от торбичките със сушени неща, и такива с дозатор, и спрей. Ароматът ако може да е свеж, но и против цигарен дим ми допада.

# 4
  • Мнения: 114
 И аз съм за Амби Пур - за в контакта .Слагам в кухнята и хола - в спалнята не обичам.Харесвам по-леките аромати .А тези пръчици или ароматни свещи не ги любя особено - много силен ми идва ароматът им  .За колата мъжът ми си купува сам .В гардероба си слагам  торбички със сушена лавандула или сапуни .

# 5
  • Мнения: 2 000
Само в тоалетната и в колата слагаме ароматизатори. Преди години имахме и в хола, но от миризмата ми ставаше чак лошо и повече не сме купували.

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 На мъж ми му става кофти от разните миризми.   
 Поради тази причина само в тоалетната сме с ароматизатор. Сменям марките, че ми писват бързо.

# 7
  • Мнения: 8 505
Купувам само за WC.Не обичам силните миризми,не съм алергична.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
У дома е пълно с ароматизатори - Амби пур - електрически, свещи, сухи цветя...абе всичко което се сетите. И в колата имаме.

# 9
  • Smallville
  • Мнения: 994
Оооо...тъкмо сега боря миризмата на сажди с един Air wick в контакта,засега помага,но иначе от всичко най много ми допада ароматна свещ,много уют ми създава.

# 10
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
У дома е пълно с ароматизатори - Амби пур - електрически, свещи, сухи цветя...абе всичко което се сетите. И в колата имаме.

Така е и у нас. Не обичам да ми мирише на лошо. По същата логика не мога да изпера без да сложа омекотител.

# 11
  • Мнения: 603
индийски пръчици,Амби Пур - за в контакта

# 12
# 13
  • MUC
  • Мнения: 297
Ambi Pur или Air Wick в контакта, но сравнително рядко и на минимална степен, иначе миризмата ми е много силна. Обичам и ароматни свещи, но както и за другите ароматизатори, и при тях важи правилото миризмата да не е тежка. Последно си купих вчера една с аромат Cookies и ми мирише ужасно уютно  Heart Eyes

Пръчици не обичам, много са ми тежки като миризма.

В тоалетната не слагам, освен гелчето на тоалетната чиния - то ароматизира съвсем леко, а имам и вентилатор, та въздухът като цяло е свеж там.

Опаковки от сапуни слагам понякога в скрина/гардероба, друг вариант са шишенца от мои любими парфюми - оставят много деликатна миризма, едва доловима, но създава друго усещане някак си.  Flutter

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Това социологическо проучване ли е?


Не. Просто ми е интересно или да си сверя часовника (както се казва).

Геловете в кутиики, които съм купувала имат приятна миризма първите дни и след това като, че ли аромата им изчезва.

Аз лично, не харесвам силните или сладникави миризми, миризма на кокос или ванилия, имам непоносимост към индийските пръчици и разни борчета за кола.

За офиса купувам спрей на Ambi Pur против цигарен дим, миризмата му е като на мъжки парфюм.

За колата купувам парфюм в малки стъклени шишенца с дървена тапа и ароматизатор на прах (като малки гранулки), който се слага в пепелника (за пушачи) и неутрализира миризмата на пепел.

Най-съм доволна от ароматизаторите за контакти, които слагам в хола и трапезарията.

# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
В тоалетната OUST, блокче SANO, в банята Amby pur в контакта, чат пат и по холовете от същото, гардеробите - сапуни и Raid лавандула протим молци! Отвреме на време пръскам и с парфюм в гардеробите.

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Течност в контакта Глейд в едната стая тя е хол,спалня и детска. Joy

# 17
  • Мнения: 899
По принцип съм алергична към доста миризми..
Предпочитам ароматните свещи, сухи цветя, изсушени кори на портокали.
За тоалетната ползвам пръскало, на стената и течен.
Мислех да взема такъв за контакт за хола, обаче предполагам, че ще ми е гадно от него..

Най-обичам аромат на проветрено Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
По същата логика не мога да изпера без да сложа омекотител.
Иии, айде ся, Марулчо LaughingЕдно време като нямаше омекотители и само един"Прах за пране", к'во правеше Laughing

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ненавиждам

# 20
  • Мнения: 5 641
 Air wick в контакта,в коридора и хола,за тоалетната -течен ароматизатор.

# 21
  • Мнения: 1 564
Аз предпочитам Ambi Pur /от тези, които се вкл. в контакта/. Основно в коридора, че в спалнята ми идва тежко.
 Ароматът ако може да е свеж, но и против цигарен дим ми допада.
=======================================================================
 Peace Peace Peace

# 22
  • Мнения: 5 362
Предпочитам индийските пръчици.По-рядко използвам и спрей-когато пушим вътре.

# 23
# 24
  • Мнения: 588
Не използвам ароматизатори, за мен те създават един неестествен аромат на въздуха, който ми е страшно неприятен Sick. Предпочитам да проветрвям стаите по-често отколкото да използвам ароматизатори, не понасям и ароматизатори за коли  Sick Naughty

# 25
  • Мнения: 891
Луда съм на тема ароматизатори.  Grinning
Амби Пур в контакта в хола.
Ароматизирани свещи в спалнята.
За ароматизатора в колата мъжът ми се грижи, но винаги има
В гардероба при закачалките си слагам от тези които се закачат, а по рафтовете - сапуни
В тоалетната 2 бр - на стената сме с пръскало и течен ароматизатор в тоалетна чиния

# 26
  • Мнения: 187
Не съм убедена, че ароматизаторите вършат работа.
Използвам само НЕУТРАЛИЗАТОРИ  - нещо съвсем различно е.

# 27
  • Мнения: 8 917
Купувам за стаята от време на време, а за тоалетната - там винаги има Peace

# 28
  • Мнения: 252
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа

# 29
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Купувам за стаята от време на време, а за тоалетната - там винаги има Peace
Peace

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Използвам само НЕУТРАЛИЗАТОРИ  - нещо съвсем различно е.


Я сподели подробности и що е то?

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа

Кой по точно си взе?
Имат ли срок на действие или се "задействат с вода"?

# 32
  • Мнения: 1 937
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа

Май действа или си доволна?

Заинтригува ме. Сега ако ме и убедиш... Grinning

# 33
  • Мнения: 491
Мъжът ми е маниак на ароматизатори. И странното е, че не му пречат по няколко миризми на веднъж  Joy  В колата примерно има борче, AmbiPur за кола и един гел в кутийка. В къщи съм се преборила САМО ПО ЕДИН в стая - в контактите. В тоалетната - 2-3 борчета. Аууу, много обичам да го бъзикам на тая тема  hahaha

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
За дома индийски пръчици(ванилия, лавандула, сантал и др.), ароматни свещи(ванилия, канела, море, шоколад и др.- главно на Амби Пур и от специализирани магазини имам - от Касиопея и Дар за горене) и чат-пат спрея на Oust за миризмите в кухнята. В  гардероба против молци на Райд(мирише на лавандула) и в бельото ароматизиращите торбички за гардероб на Касиопея.
В банята имам тоалетно блокче и от онзи Глейд микроспрей.
В колата пак на глейд парфюмен, в стъклено шишенце(портокал май беше  newsm78 ).

# 35
  • Мнения: 252
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа

Кой по точно си взе?
Имат ли срок на действие или се "задействат с вода"?

Взех си блокчето за тоалетна чиния като го поставихме на тоалетната чиния непосредствено до него  имаше и амби пур. След няколко часа проверих дали действа и ми направи впечатление, че миризмата от амби пура не се усеща, защото смалкилър неутрализира всичките миризми.
Иначе понякога се усеща неприятната миризма на канал - не много силно, но си мисля, че може да се дължи на това, че банята ни е доста голяма и блокчето не е достатъчно. Различните видове смалкилър са сметнати за различна квадратура.
Направено е от специална стомана Солинген, която взаимодействайки с водата и въздуха неутрализира миризмите. Не може да се изтърка или изхаби и е практически вечен.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 064
Мразя! А от индийски пръчици ме боли главата.

И една история ще ви разкажа, за любителите на течните ароматизатори, които се слагат в контакта, ако искате вярвайте:

Разтекъл се един такъв, бутнал го някой и кап-кап, върхи един лап-топ. Резултатът - разложена пластмасата, която свързва компютъра с монитора...

Един приятел не вярваше, та направихме тест - с обикновена пластмасова отварачка за бира - е, за 3 минути се размазаха боите и повърхността стана грапава.

Така че, имайте едно наум какво дишате...

# 37
Прочетох доста интересни мнения тук. Най-важното е, че всички искат наоколо да им мирише приятно. Аз съм представител на фирма, която предлага на пазара "неутрализатори на миризми". Разликата с ароматизаторите е, че те премахват молекулите на миризмата. Продукта е швейцарски и се внася в България от "МИКО" ООД, 250мл. струват само 6лв., и за София можете да го получите на място. За повече информация можете да се обадите на 0886217541, Николай Стоянов. Или на nikolass@abv.bg . Една опаковка при нормално ползване ще ви стигне за повече от месец (за 90кв. м.), имате около 480 прискания за 6лв. Опитайте!

# 38
  • Мнения: 2 196
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа
На мен ми подариха такова нещо,но  за миене на ръце.
 Уж трябва да премахва мирими от лук,риба и т.н.,обаче аз не забелязвам никакъв ефект. Rolling Eyes

# 39
  • някъде
  • Мнения: 4 955
В стаите нямаме Naughty, а в тоалетната когато се сетя да купя Crazy, иначе караме само с почистващи препарати! Peace

# 40
  • Мнения: 2 085
....И една история ще ви разкажа, за любителите на течните ароматизатори, които се слагат в контакта, ако искате вярвайте:
Разтекъл се един такъв, бутнал го някой и кап-кап, върхи един лап-топ. Резултатът - разложена пластмасата, която свързва компютъра с монитора...
Един приятел не вярваше, та направихме тест - с обикновена пластмасова отварачка за бира - е, за 3 минути се размазаха боите и повърхността стана грапава.

Така че, имайте едно наум какво дишате...
Е, нали не ги пием  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 2 085
Напоследък открих нещо интересно http://smellkillerbg.com/products.php
Купих си от тези за тоалетната и май наистина действа

Май действа или си доволна?

Заинтригува ме. Сега ако ме и убедиш... Grinning
Мда, някой ползвал ли е някоя от тия чудесии?

# 42
  • Мнения: 13 512
Мда, някой ползвал ли е някоя от тия чудесии?
Да, аз от няколко години имам такова за ръце, купено от ТСМ за 4-5-6 лева, не си спомням вече. А преди месец си купих от Ла Редут за тоалетната за 7 евро.Тук виждам,че струва 34 лева-безумие!Много съм доволна, изчезна миризмата на канал,която се появяваше от  време на време
http://www.laredoute.fr/product.aspx?productid=324097108&doc … t=1&hasPrev=1

# 43
  • Мнения: 294
Monda, какво производство са твоите "обезмирисватели". Това, което си купих тук е немско. НО наистина е безумие ако раликата в цената е толкова голяма #Crazy newsm78

# 44
  • Мнения: 13 512
за ръце беше немско- за 3-4 лева, а за тоалетните- май е  френско

# 45
  • Мнения: 1 558
И един глупав въпрос Embarassed - на АМБИ ПУР за контакт най-ниската степен 1 ли е?

# 46
  • Мнения: 294
Monda, от тези френските има ли други освен за тоалетна, не разгледах сайта, който беше прикачила, защото не разбирам френски Embarassed

# 47
  • Мнения: 13 512
има за ръце и за миялна машина. за миялната представлява чиния-магнитна. Ползвайки я, отпада нуждата от ползване на соли и полираща течност.Ще взема една да я пробвам- 22 евро май беше.
Ако не знаеш френски,можеш да ги разгледаш в английския сайт- www.laredoute.co.uk

# 48
  • Мнения: 6 155
И един глупав въпрос Embarassed - на АМБИ ПУР за контакт най-ниската степен 1 ли е?

Да  Grinning

# 49
  • Мнения: 2 085
И един глупав въпрос Embarassed - на АМБИ ПУР за контакт най-ниската степен 1 ли е?
да, и мирише много силно ooooh!

# 50
  • Мнения: 1 558
И един глупав въпрос Embarassed - на АМБИ ПУР за контакт най-ниската степен 1 ли е?
да, и мирише много силно ooooh!
Тично затова и аз попитах! Вече коридора ще го минавам с противогаз!

# 51
  • Мнения: 836
Аз слагам от готовите нанизи от ароматни сапунчета-ухае на чисто и свежо! (тези от магазина на ул.Шишман). Харесвам аромата на тубероза най-много Peace
Каня се да си купя от маслата в шишенцата, някой дали има опит с тях?

# 52
  • Мнения: 2 085
Тично затова и аз попитах! Вече коридора ще го минавам с противогаз!
Joy
Аз го включвам за половин час само

# 53
  • Варна
  • Мнения: 618
И ние имаме ароматизатори почти навсякъде с изключение на спалнята и детската.
Но забелязвам, че Амби пура като минат два -три дена и не го усещам, дори когато дълго време не съм била вкъщи, като се прибера не ме лъхва приятна миризма Rolling Eyes А ми се иска като отворя входната врата да усещам приятен аромат  newsm78

# 54
  • Мнения: 79
Не използвам ароматизатори, за мен те създават един неестествен аромат на въздуха, който ми е страшно неприятен Sick. Предпочитам да проветрвям стаите по-често отколкото да използвам ароматизатори, не понасям и ароматизатори за коли  Sick Naughty

И аз така  Sick

Единствено на тоалетната чиния слагам тоалетно блокче.

# 55
  • Мнения: 1 558
Aз не ползвам по стаите, само в коридора, защото като дойдох да живея в този апартамент леко ми миришеше апартамента на влага. Иначе ароматизатори слагам на тоалетната чиния и в шкафа за обувки.

# 56
  • Мнения: 157
Купувала съм какво ли не, но всички ароматизатори, които се включват в контакт, са ми прекалено силни. Пръчици и подобни китайски щуротии не понасям.
Тъкмо си биех главата какво да слагам в тоалетната /живея в апартамент и понякога от комшиите се носят невероятни миризми на запръжка, все едно, че готвят в тоалетната/, и в Метро открих едни ароматизатори NOWA.
Ето така изглежда, но това тук е на различна фирма
http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=12303
Ароматите на пълнителите на NOWA /сори за рекламата, но съм много доволна/ са невероятни, ненатрапчиви и свежи.
Цената в метро е около 20 лв., а на пълнителите 3,80 лв. /стигат за два месеца/.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 890
Купувала съм какво ли не, но всички ароматизатори, които се включват в контакт, са ми прекалено силни. Пръчици и подобни китайски щуротии не понасям.
Тъкмо си биех главата какво да слагам в тоалетната /живея в апартамент и понякога от комшиите се носят невероятни миризми на запръжка, все едно, че готвят в тоалетната/, и в Метро открих едни ароматизатори NOWA.
Ето така изглежда, но това тук е на различна фирма
http://get.bg/catalog/product_info.php?products_id=12303
Ароматите на пълнителите на NOWA /сори за рекламата, но съм много доволна/ са невероятни, ненатрапчиви и свежи.
Цената в метро е около 20 лв., а на пълнителите 3,80 лв. /стигат за два месеца/.
  Точно същата машинка Нова я имаме и ние и съм много доволна,но цената на пълнителите е 5.99 лв ,дори и на промоция  Peace Посл. път взех кокос и сега вкъщи мирише на море   grinning039

Общи условия

Активация на акаунт