Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 31 окт. 2006, 17:34 ч.

Имахте ли проблеми с отбиването?

• 313
  • 6
  •   1
Отговори
Дойде и моето време да отбивам - малкият вече е на година и седем и е редно да стане това. Емоционалната страна на въпроса я оставям настрана - много ми е мъчно и тежко, може би повече отколкото на детенцето. Интересува ме фактите около спирането на кърмата. Пих 2 хапчета парлодел, обаче при мен се появиха всички описани странични ефекти и реших да ги спра. Всъщност отбивам от петък, като до неделя малкият беше на село при другите баба и дядо да не ме вижда. Аз почнах хапчетата от събота сутринта, тъй като гърдите ми станаха на буци, въпреки лекото изцеждане, пиенето на Лецитин и вит. В6. Днес не съм пила нищо и засега пу-пу съм по-добре. Малкият обаче не е забравил и само ме дърпа, чудя се как да му се крия. Най-кошмарно е вечер и през нощта - люлеем се, приказки и т.н. Как беше при вас?

# 1
  • Варна.
то си е до човек де, ама аз също мислех че ще ми е много мъчно, но не усетих впоследствие някаква тъга, просто вече спряхме да се кърмим. моя кърмачески стаж е по-малък - 11м.
когато вече беше останала само на нощното кърмене имах и шише с айрян и като се събуди първо давах айрянчето и после ако настоява слагах на гърдата, така и лактацията ми намаля постепенно. това продължи около 2 - 3 седмици, от една вечер вече реших - няма цоки, повече не я слагах на гърда, стана лесно, нямаше рев, но вече беше много свикнала с шишето, вечер я приспивах с 210Ам, първо  нестле, сега купувам Милумил. И така си караме и сега, вечер си търси киселото мляко, а заспива с АМ.

# 2
Ей тва ми е големия проблем - дребо изобщо не е пил от шише. Освен това аз спрях отведнъж - както си го кърмех на поискване и един ден просто го отделих от мен и си казах - стига! Просто вече е доста голям и не можах да му разреждам кърменията.

# 3
Освен това не е приемал друго мляко - освен десертите от МК и понякога млечна попара ... та сега не знам как да му давам мляко.

# 4
  • Белгия/София
Ей тва ми е големия проблем - дребо изобщо не е пил от шише. Освен това аз спрях отведнъж - както си го кърмех на поискване и един ден просто го отделих от мен и си казах - стига! Просто вече е доста голям и не можах да му разреждам кърменията.

Не бива да се отбива от раз, още повече голямо дете, което разбира. Това е травма за него. Като си имала куража и желанието да кърмиш толкова дълго, сега трябва да постискаш още малко зъби и да го отбиеш постепенно. И за теб е добре (физиологически), и за дребчо. Успех  Hug

Вода нали пие от шише? По същия начин се дава и млякото. На тази възраст може да заместиш млякото с млечни хранения, докато свикне с новото положение и шишето. Давай му млечни каши, мляко с бисквити, грис с мляко и т.н.

# 5
  • Варна
Мони също никога не е пиела от шише, а АМ изобщо не искаше. Аз започнах да й давам вечер преди лягане млечна каша или кисело мляко с бисквита, но с лъжица. Къпем я, слагам я на стола, изяжда си всичко и я слагам да спи. Не сме имали проблеми с отбиването, но тя беше по-малка, на 9 месеца.
Моят съвет е щом не иска шише, давай му с лъжичка кисело мляко, или каши.

# 6
  • София
И аз мисля като Блонди. Такова рязко отбиване при голямо кърмаче е изключително травмиращо, а и на теб ще ти създава много физически проблеми. Стисни зъби и продължи да го кърмиш, като постепенно разреждаш кърменията.
Един въпрос - Анита, щом си решила че година и половина е психологическата ти граница защо не започна по-отрано да се подготвяш за това и сега да бяхте останали само на вечерно или сутрешно кърмене? Щеше да ти бъде изключително лесно, казвам го от личен опит.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт