Повръщане

  • 671
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета! Малкият ми е на 1,5 мес. Храня го с АМ. Всеки ден повръща по веднъж. Имам чувството че е от оригването. Може би трябва да прекъсвам яденето и да го оригвам, но мисля че после няма да захапе. Или е от млекото? Или нещо друго? newsm78 Вие какво мислете?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
А как повръща? Обилно, по малко, на фонтан....? Колко време след хранене?

# 2
  • Мнения: 74
Какво мляко даваш? Може да е от него, или ако не се оригало детето добре, това също влияе. Подръж го докато ориге един-два пъти и тогава го слагай да лежи. И винаги на една страна, по гръб може да се задави.

# 3
  • Мнения: 592
може и да е връщане, да не му е в повече. забележи дали е по едно и също време, при нас бебе ходеше до тоалтната сутрин и вечер, за това след обед се хранеше по-малко - просто идея...

# 4
  • Мнения: 27 524
Причините може да са много и обикновено не дават повод за тревога.

Най-често повръщат след ядене това, което им е дошло в повече. Повърнато веднъж, то почти винаги изглежда стряскащо много, но всъщност не е. Важното е да не повръща на фонтан и да не е често.

Спазвай няколко простички неща - нека да яде бавно, от една дупчица на биберона и затегнат пръстен. Да изпива млякото си минимум за 20мин, не по-бързо. След ядене не преобувай, не тръскай, не люлей и не тупай силно по гръбчето бебето. Носи го лекичко, без да го стискаш, да се оригне добре. Не затопляй много млякото и давай мааалко по-сгъстено АМ. В неговото количество добави половин мерителна лъжичка отгоре. Какво мляко даваш? Милумил е гъст и от него трудно се връща  Grinning Има и на Нутрилон такова мляко, еквивалент на Милумил, но мисля, че не се внася у нас засега. Успех  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 886
Мойта беше така но не по веднъж а по 3-4 пъти .Педито не обърна внимание и тя продължи после за 3 месеца ми качи общо320гр #Crazy newsm78.Взехме си талон за гастроентеролог и се оказа че имаме рефлексуз.Почнахме да пиеме прахчета и за 1 месец и половина се оправи.За твое успокоение ако продължава иди при лекар.  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
А как повръща? Обилно, по малко, на фонтан....? Колко време след хранене?


Причините може да са много и обикновено не дават повод за тревога.

Най-често повръщат след ядене това, което им е дошло в повече. Повърнато веднъж, то почти винаги изглежда стряскащо много, но всъщност не е. Важното е да не повръща на фонтан и да не е често.

Спазвай няколко простички неща - нека да яде бавно, от една дупчица на биберона и затегнат пръстен. Да изпива млякото си минимум за 20мин, не по-бързо. След ядене не преобувай, не тръскай, не люлей и не тупай силно по гръбчето бебето. Носи го лекичко, без да го стискаш, да се оригне добре. Не затопляй много млякото и давай мааалко по-сгъстено АМ. В неговото количество добави половин мерителна лъжичка отгоре. Какво мляко даваш? Милумил е гъст и от него трудно се връща  Grinning Има и на Нутрилон такова мляко, еквивалент на Милумил, но мисля, че не се внася у нас засега. Успех  Simple Smile


Повръща още преди да е свършило храненето, към края, докато гълта. Обилно, на фонтан, но не е пресечено. Яде повече от половин час. Sick
Наскоро смених млекото. Преди беше на НА без да е алергичен, затова го смених с обикновеното. newsm78Сега пък се изхожда нормално, преди беше доста запечен.

За съжаление не живея в България и не мога да ползвам бълг. млека. Tired Давам на Nestle - Nidina premium 1.

# 7
  • Мнения: 27 524
Повръща още преди да е свършило храненето, към края, докато гълта. Обилно, на фонтан, но не е пресечено. Яде повече от половин час. Sick
Наскоро смених млекото. Преди беше на НА без да е алергичен, затова го смених с обикновеното. newsm78Сега пък се изхожда нормално, преди беше доста запечен.

За съжаление не живея в България и не мога да ползвам бълг. млека. Tired Давам на Nestle - Nidina premium 1.

Български млека не знам да има  Grinning

Не е пресечено, защото не е започнала обработката в стомаха.
Нестле запичат, но щом си ходи нормално, продължавай си с него. Аз лично не харесвам на Нестле млеката  Stop

Щом повръща към края, предполагам, че просто му идва много количеството и не знае кога да спре. Опитай да намалиш малко мл и виж дали ще има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт