Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

Бебето ми се роди изцяло покрито с бял слой-вече за втори път ми казват, че това е признак за преносване, а аз родих 8 дни преди термина. Знам,  че този слой спомага за по-лесното излизане на бебчо и че дори в някой държави не го отмиват от тялото на детето. Знае ли някой повече по въпроса? Rolling Eyes
Цитирай

Карлово

Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.А този слой не е ли нормален за всички бебета родени в срок
Цитирай

варненка от София

Стефани се роди бяла, все едно беше мазана с вар, беше ми малко гнусно ooooh! и в същото време много миличко. Роди се 20 дена преди термина си, т.е далеч от преносване.
Цитирай

Прага-Пловдив

И моето бебе се роди бяло-попитах акушерката тогава и тя отговори 4е е нормално и след няколко дни се из4исти  кожата му.
Родих два дни след термина.
Цитирай

Варна

И моя Стиви имаше такъв слой, дори по косичката. Изкъпаха го, повиха го, но чак към третия ден пози слой се отми. Родих 8 дни преди термин  Peace
Цитирай

София

Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.А този слой не е ли нормален за всички бебета родени в срок

Абсолютно съм съгласна! Този слой е предпазен - затова в някои държави го задържат повече време след раждане. Е, у нас не е така.
Признак на преносване е лющещата се кожа на бебето.
Цитирай

София

Емма се роди 11 дни след термин, но нямаше такъв слой.
Цитирай

Емма се роди 11 дни след термин, но нямаше такъв слой.
точно същото  Wink Very Happy
Незнам за какъв слой говориш, но имаше силно лющещата се кожа  Crazy
Цитирай

Обратното е Smile по-рано родените деца се разждат с него, а не преносените  Peace
Цитирай

София

Никол е права, когато се преносва този слой - мисля, че се казва верникс - вече почти е изчезнал и затова на преносените дечица кожата започва да се лющи. Верниксът предпазва кожата на бебетата и помага за по-лесно раждане.
Цитирай

Дъщеря ми се роди със седмица закъснение,имаше този слой мазнина само под мишниците и около вратлето.А ето това:
Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.

е наистина признак за преносване,доста е неприятно,но минава за седмица-две при обилно мазане.
Цитирай

някьде

Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.
е наистина признак за преносване,доста е неприятно,но минава за седмица-две при обилно мазане.
Така е - Алекс се роди 11 дни след термина и кожата му се лющеше- на ръцете, на крачетата, покрай коремчето! Но с много мазане за няколко дни минава Peace
Цитирай

под звездите

Моята щерка се роди точно на термина без такъв слой
Цитирай

София

Това е така наречения Верникс кавеоза - това е маслен слой, който предпазва кожата на бебето от замърсявания и изсупаване. В родилния дом веднага щом бебето се роди този слой бива сщателни измит от акушерките, е на би трябвало. Опада сам, след известно време ( до няколко дни). Лющещата се кожа е признак, че такъв слой не е имало или  е бил измит, както написах току що.
Преносените бебета го нямат, защото се е разградил още в корема на мама. Тогава лющенето е много по-силно.
Няма страшно  bouquet
Цитирай

По света и у нас

Не се притеснявай. Мамите преди мен са го обяснили. Една приятелка роди 8 дни след термина и дъщеря й нямаше такъв слой.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора