Давате ли на децата си бонбони?

  • 3 715
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 517
Ако ги оставя, бонбонена фабрикяа няма да остане на земята! Дай и на мойта хляб и вафли и гледай сеира. За сега успявам да контролирам нещата и при двамата. Не ги лишавам от сладко, но по малко и след обяд/вечеря. Даже и да ревне за бисквитка, не давам... Но и двамата много ламтят за сладко.
Лошо, лошооо...

# 46
  • Мнения: 8 917
Ами похапва си повече отколкото бих желала шоколад и бонбонки Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 1 793
Аз понеже много обичам Харибо и веднъж като си хапвах детето ме видя и си поиска. Дадох му, но като че ли не му харесаха. Може би защото му беше трудно да ги дъвче. Едно го преглътна с триста зора, а няколко други нагриза и изплю. Сега като ме види, че ям такива бонбони идва при мен и си взема, но като ги разпознае и ги плюе. Шоколадови не предлагам въобще.

# 48
  • Мнения: 3 360
Ами да,давам и им харесват Joyестествено!Старая се да контролирам количествата,най-вече като не купувам редовно шоколадови лакомства!Видят ли-няма удържане hahaha

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моят малечко "мели" бонбони постоянно- и има предпочитания маймуната- не харесва какво да е  Crossing Arms, ама то у нас винаги има избор, че сме сладкоежковци двамата с таткото, а и аз през бременността си подслаждах здраво  Embarassed
та, за количеството- дъвчащи бонбони "МАМБА"-2-3 бонбона, 1 шок. бонбон на ден, ами това е.Освен това дъвче дъвки- детски Орбит, от както навърши 1 год(дъвче, а не гълта) .
Това е положението при нас  Crossing Arms

# 50
  • София
  • Мнения: 1 326
Не давам, пък и той още не знае какво представляват и не си иска.

# 51
  • Мнения: 3 835
Имай предвид, че е вредно за зъбките.  Пробвай с бомбони без захар.

Значи има едни, който били полезни, без захар, поне така каза дъщеря ми! Чула го по рекламите и много надлежно ми ги посочи в магазина. А, иначе, сериозно, ограничавам я, доколкото е възможно. Но слава богу, не си пада много по сладкото.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Имай предвид, че е вредно за зъбките.  Пробвай с бомбони без захар.

Значи има едни, който били полезни, без захар, поне така каза дъщеря ми! Чула го по рекламите и много надлежно ми ги посочи в магазина. А, иначе, сериозно, ограничавам я, доколкото е възможно. Но слава богу, не си пада много по сладкото.
Като са без захар не значи, че са полезни! Вредата от подсладителите е по-голяма от на вредата от захарта (е, освен ако не си диабетик).

# 53
  • Мнения: 3 576
Ако поиска му давам, но за мое щастие не иска толкова често.
Няколко пъти седмично бонбони, близалка когато си поиска и по-рядко желирани.
Шоколада пък го лапва и след това плюе, само яйцата ги хапва целите, но те са 20 гр - не е фатално.

Засега не възнамерявам да го ограничавам, не изглежда да се пристрастява към сладко, а един ден под мое въздействие се надявам да разбере повече за здравословното хранене.

# 54
  • Мнения: 3 835
Имай предвид, че е вредно за зъбките.  Пробвай с бомбони без захар.

Значи има едни, който били полезни, без захар, поне така каза дъщеря ми! Чула го по рекламите и много надлежно ми ги посочи в магазина. А, иначе, сериозно, ограничавам я, доколкото е възможно. Но слава богу, не си пада много по сладкото.
Като са без захар не значи, че са полезни! Вредата от подсладителите е по-голяма от на вредата от захарта (е, освен ако не си диабетик).

Ами аз не случайно употребих фразата : "А иначе, сериозно...." В смисъл, че предишните изречения, са шега. Не вярвам, че някой сериозно може да повярва, че има полезни бонбони. Нищо, че по рекламите ни заливат с подобни глупости. А за подсладителите, сигурно си права, ама не съм се замисляла толкова сериозно, защото и през ум, не ми е минало да и купувам такива бонбони. Изобщо, сериозно, съм найстина много против бонбоните, защото като си помисля, за това как ще я заведа на зъболекар............пък и да седне на стола........., пък и нещо да и правят.....!!!!!!  Rolling Eyes Не ми се мисли! За това бонбони  Naughty

# 55
  • Мнения: 3 663
цъ
не давам ни бонбони, ни шоколад
ще гледам да остане положението така още няколко месеца, после по малко
яд ме е само, че се случва да ядат вафли за следобедна закуска в яслата и се научи да си иска, та и аз се предавам и понякога купувам "лала", но гледам да е рядко
истината е, че никога до момента не е плакала за шоколад или бонбони, може би защото не е опитвала Simple Smile и ми е много кеф  Blush
реве само за кашкавал, данисимо и ябълки  Blush

# 56
  • София
  • Мнения: 13 204
Аз давам, но желирани. Тия за смучене - НЕ! Желирани купувам от 25 ст. щото са 5 бонбона вътре и така отблъсквам набезите... дразня се, ама после си викам чак пък толкоз да го лишавам.. ми не става... но налагам ограничения на захарта!

# 57
  • София
  • Мнения: 6 999
Да - всичко давам аз.

Влизаме в магазина и тя знае, че има право на едно. Какво ще е това 'едно' тя решава. Ако сме в някой голям магазин сменя избора чак до касата  Joy Ако избере бинбони ги отваря веднага и яде вървейки - поне 50% падат по земята и се хвърлят в кош /или падат в колата ми и остават там до следващата автомивка  #Cussing out/ понякога пък хапва 1-2 и забравя аз дебна като орел и веднага прибирам пакетчето да не се присети след малко.

Това е. НИе не ходим всеки ден в магазин.

Общи условия

Активация на акаунт