Давате ли на децата си бонбони?

  • 3 711
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 723
Притеснявам се, че малката ми дъщеря изяжда "индустриални" количества бонбони . С каката не съм имала такъв проблем и съм малко притеснена. Къде е границата на нормалното?

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 23:06 от mylenka

# 1
  • Мнения: 136
Щом те притеснява-направи нещо!Намали ги,замести ги с нещо.От теб зависи.
А на: "колко е нормално?"- по един за награда 2,3 пъти седмично, ако е във възраст да разбира,защо е награден.Или след хранене ,за да няма желание за много бонбони.Както и да разбира,че това не е основно ястие и не се яде по всяко време на деня.

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 22:51 от KpoTka DuBa KoTka

# 2
  • Мнения: 382
При моят син положението е същото #Crazy Имам чувство,че ако го оставя цял ден само на бонбони няма да му омръзне.Днес след като беше изял една кутия 'Бонибон' се скъса да реве в къщи за още,да ама аз нямам  Sick Беше едно блъскане на главата в пода ,един рев.Мисля,че трябва да има някакво ограничение Rolling Eyes Първо,не е полезно за зъбите,и второ имам чувство,че му 'развалят ' нормалното хранене Sick
Сега като се тръшкаше за бонбоните му предложих ябълка,и той май забрави за тях и си хапна. Grinning

# 3
  • Мнения: 7 723
и аз за зъбите се притеснявам. тя е на 2год. и като види, че някой навън яде няма как да я спра

# 4
  • Мнения: 525
Сега като се тръшкаше за бонбоните му предложих ябълка,и той май забрави за тях и си хапна. Grinning
[/quote]


Това е начина при нас за възпиране от бонбоните.

# 5
  • Мнения: 382
Не искам да превръщаме питането на момичето в заяждане,но само искам да кажа,че понякога е трудно с децата като с конете-бонбон за награда Sick В неделя имахме рожден ден и найстина наградите бяха повечко Grinning

# 6
  • Мнения: 136
и аз за зъбите се притеснявам. тя е на 2год. и като види, че някой навън яде няма как да я спра

Виж за това,че може да види някой навън и аз се притеснявам.И се е случвало.Може би е добре да нямаме винаги всичко под ръка.Аз в такъв случай обяснявам,че ако много иска бонбони или бисквитки ще се приберем в къщи защото там има,но ще трябва да оставим площадката.Не,че се разминава без рев или едно две тръшкания.Но и без това не може.Очаквани рискове са това. Grinning
А дечковците трябва да ги учим както на 'не отказване'  така и на 'отказване'.Защото е в наш и техен интерес.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 003
Спри да купуваш бонбони и и тя постепенно ще забрави. Сладкото/шоколада е като наркотик. Аз съм имала период, когато  всяка вечер изяждах по един  шоколад, сама  Embarassed и като нямах, пращах мъжа ми по денонощни магазини Embarassed.
Като пропусна 2-3 дена и преставам да съм "пристрастена", иначе след вечеря все си търся сладичкото.
Друг е въпроса, че колкото повече се задържа сладко в устата, толкова повече се развалят зъбките и най-опасни са бонбоните за смучене, а и се дебелее и си развалят основните хранения и.тн.
Просто налагаш правила и спираш да купуваш.

# 8
  • Мнения: 6 390
А дечковците трябва да ги учим както на 'не отказване'  така и на 'отказване'.Защото е в наш и техен интерес.
С това съм много съгласна  Peace
А думата нормално - за всеки от нас има различно значение според мен  Wink
Не ти помагам май много, но съм сигурна че сама ще откриеш кой са за теб границите на нормалното количество изядени бонбони  Wink
За мен нормалното е без шоколад и бонбони до 3г. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Избягвам да давам бонбони, но по друга причина - Калина веднъж се задави лошо с бонбон. Отогава много ме е страх...И преди тази случка не съм й давала много често, защото си похапва и други сладки неща през деня и ще стане прекалено.

# 10
  • Мнения: 465
Ако те притеснява количеството по добре ги намали замини ги с нещо друго което харесва Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 003
и аз за зъбите се притеснявам. тя е на 2год. и като види, че някой навън яде няма как да я спра

Виж за това,че може да види някой навън и аз се притеснявам.И се е случвало.Може би е добре да нямаме винаги всичко под ръка.Аз в такъв случай обяснявам,че ако много иска бонбони или бисквитки ще се приберем в къщи защото там има,но ще трябва да оставим площадката.Не,че се разминава без рев или едно две тръшкания.Но и без това не може.Очаквани рискове са това. Grinning
А дечковците трябва да ги учим както на 'не отказване'  така и на 'отказване'.Защото е в наш и техен интерес.

Да, в парка или на детската площадка все ще се намери някой да разваля дисциплината. А дечицата като видят шумящо отворено пликче, полазват доброжелатея и с жаден поглед и протегнати ръчички... как да им откажеш.
Веднъж помолих 3 пъти едно бабЕ да не дава солети на дъщеря ми, че ще и развали обяда, а тя ми смига заговорнически и й бута в ръчичката... Close

# 12
  • Мнения: 7 723
точно от такива доброжелатели сме на това дередже. Като вземе веднъж- два пъти и ми стане неудобно и отида да й купя.  smile3511 . Сега като влеземе в магазина сама си взима. Надявам се зимата, като прекарваме по- малко време  навън да вкарам нещата в релси 

# 13
  • Мнения: 5 362
Много рядко.Избягвам по принцип сладките неща.Е,когато сме в парка и другите деца си хапват няма как да не опита и тя.Но иначе съм противник на захарта.

# 14
  • Мнения: 967
Съгласна съм, че сладкото е като наркотик! Много малко са хората, които по-принцип не обичат сладко. Другите, вкл. и аз трябва сами да се ограничават.
Когато дъщеря ми беше малка, си похапваше и плодове и сладко. Имах наивната теория, че каквото му трябва на организма, той сам ще си го набавя. Ха! След 2 годишна възраст, тя посягаше вече само на сладко. И го ограничихме!
Сега в училище вече си има джобни пари. И в духа на това, че със собствените си пари човек може да си купи каквото иска....
Та въведохме правило, сладко се взима само на училище по едно! Там си го разделят с приятелките (всяка като отхапе...) и просто в къщи не купувам.
Горе долу сме овладяли ситуацията, ама не е лесно де!

Общи условия

Активация на акаунт