Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • San Diego
Майчета,от известно време насам моята хубавица суче по 5 минути от всяка страна,като на 5-тата минута започва да плаче и се дърпа и не иска да суче.Аз си помислих,че може би няма папо и след консултация с педиатърката започнах да и правя АМ,обаче бебка не иска и да чуе за шишето.Пищи,та се къса.Опитах да и дам млякото с лъжичка ,но и така не стана.Плюе го,не го харесва.Направо полудявам #CrazyИ още нещо -тя вече е на 2 месеца и половина,но до този момент не е вземала по никакъв повод биберон-залъгалка,само докато го усети започва да го тика с езиче и да плаче.Аз не и давам вода и не е свикнала с биберони.Моля ви ако някои от вас са имали подобни проблеми нека ми помогнат. baby_neutral

# 1
  • София, Младост 4
   А има ли някакъв проблем с наддаването? Моята мадама едната точно на тази възраст почна да ми прави същия номер, тоест да се дърпа и реве и дори пусках тема по въпроса. Оказа се че явно успява да си се наяде за тези пет минути защото си беше наддала добре и просто се дърпа или защото вече не иска да яде или защото я боли коремчето или нещо друго. Бебешка му работа  Simple Smile
   Имаше и друга тема, че бебетата стават специалисти в сученето и спокойно меже да се наяждат и за пет минути  Simple Smile

# 2
  • София
Ако е спокойна след това, може наистина да се храни вече за толкова време.Виж колко са мокрите памперси на ден, можеш да си вземеш и лактогенен чай за увеличаване на кърмата, ако се съмняваш, че е намаляла;помагат също овесени ядки, мюсли, бирена мая, повече течности.Няма смисъл да и даваш АМ, а и детето само показва че не го иска.За залъгалката е нормално също да не я иска, а и няма нужда от нея. WinkПогледни и в библиотеката има полезна информация, която би могла да ти помогне. Hug

# 3
  • София
А със педиатърката направихте ли пробно кърмене за да установите колко изяжда за тези по пет минути на гърда? Може да е бърза и да се окаже, че примерно, е изяла 150 мл...
Преди да даваш АМ просто провери какво количество кърма изсуква. Това са си все пак 10 минути... Хич не е малко време.
Ако се окаже, че изсуква малко мляко, тогава вече можеш да пробваш да кърмиш докато спи и други подобни.
И ти на режим ли я храниш? Пробва ли като и дадеш от втората гурда и като ревне, пак да и дадеш от първата? Колкое наддала последния месец?

# 4
  • Бургас
Имахме същия проблем, когато бяхме горе-долу като вас. Тогава за малко да премина на АМ, защото си помислих, че детенце е гладно и се е отбива само. Добре, че ме посъветваха от форума да не избързвам, а да предлагам цицито по-честичко и нещата се нормализираха. Не се притеснявай, бебчо вече расте и може би изсуква необходимото количество за много по-малко време, не както преди за 20 или за 30 минути. Ако те притеснява това положение виж как наддава или направете пробно кърмене. Успех!

# 5
  • София
и аз бих ти казала за наддаването да видиш, а и дали е неспокойна веднага след това...ако тези неща са ок, всичко е наред. моята беба също на вашата възраст (което си беше бая скоро де...)се налапваше аламинут...гледай я нея - ако иска още - даваш още...и така. на теб може да ти прави впечатление, защото сега вече са ти отпушени повече канали, бебо има вече повече силички и смуче бързо...не се притеснявай...просто както казва една моя любима форумка "имай си доверие на бебето"...

# 6
  • San Diego
Благодаря ви за съветите майчета Hug.Малко ме поуспокоихте.Наистина тя след като си хапне след това заспива и е спокойна и може би наистина за по-малко време се наяжда.А тук много рядко се ходи на консултация.Ходихме на третия ден от раждането и,на 1 месец,на 2 месеца и сега чак на 4 месеца,но това не ми пречи да си запиша час като стане на 3 месеца да се изтеглим,поне аз да съм спокойна.Защото с АМ-то изобщо няма да стане,не искам да я травматизирам.Като се замисля май и памперсите си ги пълни доста добре LaughingБлагодаря ви и успех Peace

# 7
  • София... с надежда за преселение.
Я виж като си спкойна как сама стигаш до правилните отговори Hug Знаеш какво да следиш, знаеш къде да четеш, просто явно в момента имаш нужда от кураж - ПОЛУЧАВАШ Hug Hug Hug Според описанията не само ти, а и бебето се справяте чудесно. Продължавайте в същия дух и ако пак имаш нужда от потупване по рамото - давай - винаги ще те похвалим и поощрим. Затова сме съфорумки, за да си вдигаме самочувствието и да си помагаме, когато се налага Grinning

# 8
  • София
Моята бебка на 3-4 месечна възраст рязко  намали времето за сукане - на 3-7 минути. Преди това сучеше дълго... Естествено се паникьосах, но тя продължи да си наддава нормално, да е спокойна и щастлива, дори и да повръща от преяждане  Laughing
Споко! Просто овладява тънкостите на сукането. Светът е супер интересен - не ще да губи време за хранене.  Hug

# 9
  • Бургас
Гледайте "Искрено и лично" днес от 10.00 ч. Ще участва някаква мама от форума, не запомних точно по тема за храненето, май беше newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт