Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 1 ноем. 2006, 09:04 ч.
  • Преглеждания  3 373  Мнения  15  Онлайн  1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 262
От този месец със съпруга ми започнахме опити за второ бебе. Но от днес той пие антибитици (амоксициклин). А тази сутрин имам всички признаци на настъпваща овулация и мислех тази вечер да бебеправим.
Дали приемането на тези лекарства ще има някакво вредно влояние върху бъдещето бебе (ако стане, естествено).

Реклама
# 1
  • гр. Русе
  • Мнения: 497
Моето лично мнение, е че по-добре да изчакате и да бебеправите другия месец  Naughty
Иначе не съм лекар и не мога да ти кажа дали ще се отрази на бебето, ако стане Thinking
Нека това кажат другите момичета, които знаят.
Имате време за второ, та бебо е само на 11 месеца  Stop
Успех от мен! Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 287
Здравей ,aterg !Потърси назад във форума или с тъсачката-много пъти е задаван този въпрос!Съответно има и страшно много и противоречиви отговори.
Иначе ,едва ли антибиотика ще се отрази на семенната течност още тази вечер.Ако е много болен,по-скоро болестта ще се отрази негативно ,а не антибиотика.
Според мен,не е опасно днес да бебеправите ,но тък ще срещнеш още сто различни мнения ,така че ,за най-сигурно,се обади на личния лекар!
Успех!  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 560
И моето мнение е, че не е много хубаво да бебеправите, докато се пият антибиотици, но пък от друга страна съм чела точно в този форум, че е лошо, когато жената, а не мъжа ги пие newsm78. Все пак моето мнение е да изчакате, но при всички положения питай личния лекар Peace.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 262
Имате време за второ, та бебо е само на 11 месеца  Stop
Успех от мен! Hug
Няма време, аз съм на 40 г.

# 5
  • София
  • Мнения: 498
Имате време за второ, та бебо е само на 11 месеца  Stop
Успех от мен! Hug
Няма време, аз съм на 40 г.

Моето мнение е да действаш - така или иначе ако се получи оплождане ако не е наред,  организма ще го изхвърли . Това си е мое мнение естествено . Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 179
А какво пише в листавката на антибиотика?
Обикновено пишат разни неща.  Действително мнения всякакви, решенията са собствени.
Все пак един месец едва ли е решаващ. Нека се възстанови човека... Simple Smile

# 7
  • в едно любящо сърце
  • Мнения: 195
Не е проблем, още повече че мъжът пие антибиотик. Съмнявам се, че вземането на антибиотик за няколко дни ще наруши качеството на спермата. Не е добре да жената да взима антибиотици след овулация, защото ако нещо се е получило има опасност антибиотика да повлияе отрицателно на плода. Срещала съм мнения на лекари, когато им е задаван въпроса дали вземането на антибиотик през месеца на забременяване е пробем, отговора е бил, че на толкова ранен етап едва ли.
Не отлагайте, ако не му е зле, правете си кекса.

# 8
  • Мнения: 2 825
И аз съм на мнение, че по-добре да изчакате, едва ли 1 месец е от толкова голямо значение.
И все пак, прочети в листовката на антибиотика какво пише  Confused

# 9
  • в едно любящо сърце
  • Мнения: 195
Няма време, жената е на 40. Когато си на тази възраст всеки месец е от значение Sad

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 160
О, не се вманиачавайте. Няма какво да стане на таткото от един антибиотик, та дори и на ебето ако майката пие антибиотик през първите 7-8 дена от зачеването, защото няма все още изградена биологична връзка между тях. Какво ще стане на сперматта от антибиотика, да не би да  промени генетичната структура на сперматозоида! Действайте за второ и не му мислете много.

# 11
Имам въпрос относно лекарства и бебеправене.
Изписаха ми гиназол и нистатин , които трябваше да започна след като ми свърши менструацията и разбира се трябваше да спрем с бебеправенето докато не приключи лечението.Вчера обаче в последния ден на цикъла ми правих ме секс и мъжа ми свърши в мен.
Сега ме хвана страх да започна лекарствата,въпреки че шанса да забременея в този ден е почти нулев.Знам че постъпката ни е срашно глупава и за това ви моля за савет. Embarassed

# 12
  • Варна
  • Мнения: 287
amona83 ,виж този сайт за лекарства- http://www.safefetus.com/Search.asp .От личен опит споделям ,4е гиназола (ползвала съм апликатор) е много ефикасно лекарство и е безопасно за плода!За Nystatin видях ,че също не  е толкова опасен.Виж и ти - http://www.safefetus.com/Search.asp Но наистина,май,е твърде рано за зачеване и не бива да се притесняваш излишно!Успех!  bouquet

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 01:48 от крокодил

# 13
Благодаря ти за отговора. Аз също ще ползвам апликатора и се надявам и на мен да ми помогне. В списъка  не можах да го намерия ,но пак ще погледна.

# 14
Искам да попитам още нещо за Гиназола.На опаковката пише че 3 дни след приклчване на лечението(което всъшност е 1 ден) трябва да се избягват полови контакти.Значи ли това ,че 4 дена след това меже да продължим с бебеправенето?

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт