за еднократната помощ

  • 3 818
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
От Дирекция Социално подпомагане към района,където си адресно регистрирана.Подава се молба-декларация(взимаш я от там) и акт за раждане+копие,
         

   Peace   И там си избираш как  да я получиш ,по пощата или по банков път.    bouquet

# 16
  • Мнения: 2 818
а на всички ли се дава или зависи какви са доходите?

На всички, независимо от доходите.

# 17
  • Мнения: 2 197
а на всички ли се дава или зависи какви са доходите?
На всички се дава. На мен специално при попълването на молбата ми искаха и акт за семейно положение от служба ЕСГРАОН на съвета. А молбата се подава към службата за социално подпомагане пак към съвета. При нас двете са в различни сгради. Значи с оригинала на акта за раждане и акта се подава молба. Чака се известно количество време (може и месец, зависи как се паднат датите) и има два варианта - или да си вземеш парите от пощата или да ти ги преведат по банкова сметка, това го казваш при подаването на молбата. Също така четох , че има давност 3 години за получаването на тези 200 лв.

# 18
  • Мнения: 154
а на всички ли се дава или зависи какви са доходите?
         
     
    На всички!  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 695
Еднократната помощ при раждане се изплаща от Агенцията за социално подпомагане - по местоживеене. Полага се на всички родили, независимо от доходите, съответно бележки за доходи - не трябват.

Необходими документи:
- Удостоверение за раждане ОРИГИНАЛ. (добре е да имате копия за докато ви го върнат !!!)
- Декларация за еднократната помощ, която ви дават от там.
- Декларация за семейно състояние (или нещо от сорта), която ви дават от общината при получаването на Удостоверението за раждане.

Лични карти на двамата родители - носи за всеки случай - и без това се попълват номерата им.

Ако искате да ви платят сумата по сметка, попълвате IBAN, и е желателно да носите копие от банков докумет за този IBAN, ако не- ще получите сумата в пощата в квартала, където живеете.

Правото да искате тази сума е с давност е 2 години.

Последна редакция: пн, 15 яну 2007, 11:53 от tini-mini

# 20
  • Мнения: 2 616
Добре, че сте вие да напишете какво и как трябва от докумнетационна гледна точка, че знам, че косата може да ти побелее, докато се вземат тия пари.
А какъв е този документ за родствена връзка между майката и детето, който също бил нужен, доколкото разбрах?

# 21
  • Мнения: 429
Имат си две -три банки, с които работят. Аз например имам сметки в две банки, но "социалните работнички" отказаха, не приеха и парите да се изплатят по сметка на бащата в една от техните банки. Накрая ме наругаха, че съм отишла неподготвена, че много искам и че им нося и бебето да им реве. Ох, извинявайте, ама си спомних и пак се ядосах, а беше миналото лято. Искам да кажа, че е голяма разправия. Взима се бележка от общината, после се ходи в социалното, ако нямаш копие на акта за раждане, те карат да си извадиш - т.е търсиш къде да преснимаш и после пак се връщаш. Накрая - поне в социалното, в което ходих, казаха че дори и да имам банкова сметка, те ще ми преведат парите по карта, която ще ми издадат - пак те. Дано за половин година процедурата да се е опростила, но аз така и не съм си взела парите.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
а на всички ли се дава или зависи какви са доходите?
На всички се дава. На мен специално при попълването на молбата ми искаха и акт за семейно положение от служба ЕСГРАОН на съвета. А молбата се подава към службата за социално подпомагане пак към съвета. При нас двете са в различни сгради. Значи с оригинала на акта за раждане и акта се подава молба. Чака се известно количество време (може и месец, зависи как се паднат датите) и има два варианта - или да си вземеш парите от пощата или да ти ги преведат по банкова сметка, това го казваш при подаването на молбата. Също така четох , че има давност 3 години за получаването на тези 200 лв.
Да,всичко е точно така.Аз минах скоро тази процедура.

# 23
  • Мнения: 79
Ох,то ако е за да вземат от нас всичко бързо ще става,ама държавата да ти дава пари!!!Ами ние с таткото като не сме с еднакви адресни регистраций(аз съм по лична карта от един град, а живеем в града от които е той) някой може ли да ми каже като се роди детето къде трябва да подавам тази декларация за еднократната помощ.

Последна редакция: вт, 16 яну 2007, 00:58 от ionkovi

# 24
  • Мнения: 4 451
От социала.

# 25
  • Мнения: 5 362
От Дирекция Социално подпомагане към района,където си адресно регистрирана.Подава се молба-декларация(взимаш я от там) и акт за раждане+копие,
         

   Peace   И там си избираш как  да я получиш ,по пощата или по банков път.    bouquet
Да,точно така. Peace

а на всички ли се дава или зависи какви са доходите?
         
    
    На всички!  Laughing
Peace

# 26
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Еднократната помощ при раждане се изплаща от Агенцията за социално подпомагане - по местоживеене. Полага се на всички родили, независимо от доходите, съответно бележки за доходи - не трябват.

Необходими документи:
- Удостоверение за раждане ОРИГИНАЛ. (добре е да имате копия за докато ви го върнат !!!)
- Декларация за еднократната помощ, която ви дават от там.
- Декларация за семейно състояние (или нещо от сорта), която ви дават от общината при получаването на Удостоверението за раждане.

Лични карти на двамата родители - носи за всеки случай - и без това се попълват номерата им.

Ако искате да ви платят сумата по сметка, попълвате IBAN, и е желателно да носите копие от банков докумет за този IBAN, ако не- ще получите сумата в пощата в квартала, където живеете.

Правото да искате тази сума е с давност е 2 години.



Само искам да поправя, че давността е 3 години от края на месеца в който е родено детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 610
Добре, че сте вие да напишете какво и как трябва от докумнетационна гледна точка, че знам, че косата може да ти побелее, докато се вземат тия пари.
А какъв е този документ за родствена връзка между майката и детето, който също бил нужен, доколкото разбрах?

Той е за да се докаже че ти си майката на това дете #Crazy и за да се види поредноста на децата(дали е първо,второ и т.н.т.)защото и това има значение за сумата май newsm78.На мен ми го искаха,в него се описват само децата-таткото е без значение Mr. Green

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вижте тук за по-пълна информация

http://www.odit.info/?s=6&i=46962&f=3

# 29
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вижте тук за по-пълна информация

http://www.odit.info/?s=6&i=46962&f=3

Общи условия

Активация на акаунт