Постригване за сгъстяване на косата

  • 2 704
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Моето момиченце е на 1,3 месеца и има много рядка и тънка коса чудя се дали да я пострижа 2 номер и дали ще и се оправи след това.Моля някои ако има опит в това да ми даде съвет да не окалпазанявам излишно детенцето

# 1
  • Мнения: 5 790
Не мисля, че е необходимо. Първо - детенцето ти е много малко и с времето ще му се сгъсти косичката. Второ - гъстата или рядка коса е генетична /така си мисля, де/ и подстригването едва ли ще оправи нещата. Просто трябва да изчакаш, ще се сгъсти косичката от само себе си.
Виж я Виктория на аватара ми - никога не е подстригвана, а косата й е до средата на гърба.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не "окалпазанявай излишно детенцето".

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Присъединявам се към мнението, че е излишно. То ако ставаше с подстригване, всички щяха да са с гъсти коси Wink

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
Аз като малка съм подстригвана 1ви номер ooooh! - резултат няма Laughing Сега дъщеря ми почти няма коса - няма да я подстригвам.

# 5
  • Мнения: 268
"От какво зависи гъстотата на косата?
   Най-напред от наследствеността. При това вашето бебе има повече шансове да прилича на дядо си или баба си, а не на вас. Генът “прескача” през поколение. За съжаление наследяват се ранното побеляване и оплешивяване.
   Децата се раждат и гологлави като “хъшове”, и с дълга коса, от която можете да им правите прическа. Това обаче нищо не значи. Тази растителност изчезва без следа само след няколко месеца и въобще не е вярно, че родените рошави ще се перчат цял живот с гъста коса.
   Излишни са напъните на родителите да подсилят косъма на детенцето си още в ранната му възраст. Бръсненето гола глава не влияе върху гъстотата на косата, затова пък със сигурност влияе на самочувствието на оформящия се човек.
   
   Кога се появява “истинската коса”?
   Всеки човек си има свои лични физиологически срокове за формиране. За коса на възрастен може да се говори най-рано на 11-12 годишна възраст. След тази възраст косите започват да следват нормалния си цикъл, включващ: израстване, покой и умиране на косъма. Средната продължителност на живота на всеки косъм е 3-4 години, за което време той може да израстне с 50-60 см."
   

# 6
  • Smallville
  • Мнения: 994
Това не е небходимо,косата се сгъстява,ако е генетично заложено,някъде до около 7-мата година и после търпи промяна пак през пубертета.Подстрижките не помагат,времето ще покаже Peace

# 7
  • Мнения: 705
и аз мисля, че не е необходимо такова генарално подстригване по каквито и да е причини!
Хубаво е, обаче, от време на време косата да се намалява малко, за да се поддърва свеж косъма и да не се изтощава много. точно както е при възрастните, нали???

# 8
  • Мнения: 8 505
И да я подстрижеш,много малко вероятно е да и се сгъсти косата.Дъщеря ми е на 2г и все още косата и е много слаба,моята е била същата,а сега си е съвсем нормална.

# 9
  • Мнения: 1 615
danibaby е напълно права! Подкрепям!
Детенцето ми беше почти без коса да над 2г., но за нищо на света не бих я ошутила така. Много хора ми "подсказаха", но ги пратих... Wink Колкото - толкова и каквато - такава.

# 10
  • Мнения: 138
Благодаря ви мами добре че писах тук сега вече съм сигурна че не трябва да я посткригвам.

# 11
  • Мнения: 819
Генетична е основата,дори да го подстрижеш,каквато му е структурата на косъма,такава ще си и бъде.Няма ли да ти е мъчно да му я отрежеш.Ани не съм я остригвала откак се е родила,само връхчетата и съм кръцнала 2 пъти,щото е с къдрици и се оплита.

# 12
  • Мнения: 5 362
И ние сме с много тънка коса.Дори до годинката почти нямахме.И според мен е генетично-нашият тати е бил така като малък.Но всичко ще се оправи с времето!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Данчето, ми хипотетично:
Ако я беше постригала с цел сгъстяване, а такъв ефект не бе настъпил, тогава какво?  Thinking

# 14
  • Мнения: 844
Данчето, ми хипотетично:
Ако я беше постригала с цел сгъстяване, а такъв ефект не бе настъпил, тогава какво?  Thinking
Аз отговарям, ами нищо, просто ще изчакам да израстне новата косичка. Иначе, за протокола, аз подстригвах каката редовно късо, файда никаква. Малкият съм решила като мъж всяко лято да го подстригвам 1-2 номер. Тази година вече го сторих и определено ми харесва повече с прическа от колкото със стърчащи бебешки кичури, запотени от жегата и стърчащи накъде ли не. Не мисля, обаче, че се сгъсти.... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт