Как комуникирате с учителките в ДГ?

  • 1 272
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Моля ви, кажете ми момичета, как точно комуникирате с учителките в детската градина на децата ви. Питам, защото в нашата градина това напрактика досега е невъзможно, а аз като родител се чувствам длъжна да разбера как е минал денят на детето, без разбира се да ставам досадна. Просто елементарните неща - хранил ли се е, плакал ли е, имат ли някакви забележки към него, справя ли се с учебната работа. Ще отнеме няколко минути според мен. Истината е, че единствения момент, за разговор с учителката е сутрин като го водя, а знаете тогава екшъна е пълен, следобяд ги сваля лелята, която обикновено витае в облаците. Самата група е на третия етаж и нито веднъж учителка не доведе детето, което ходи съвсем от скоро на градина и още се адаптира. Вчера например детето се оплака, че учителката му се е карала много, защото не може сам да се облече и днес като я видя ревна с все сила, много ми стана неприятно, защото виждам как се старае да се облича само, но не винаги успява.  Свито ми е сърцето и туй то.

# 1
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми ходи на ясла.Когато тръгна,всеки ден ми казваха какво е правила,хранила ли се е и колко,спала ли е...От тогава насам ми казват само ако има нещо необичайно-например,че е яла малко (което е нетипично за нея),че е била нервна,ако се е ударила,ако е бутнала някой или обратното...Когато аз реша да питам,казват ми.Общо-взето,комуникацията ми с персонала е лесна и приятна.

# 2
  • София
  • Мнения: 771
Щом не можеш по случайност да се засечеш с учителката, поискай изрично да се срещнеш с нея. Следобяд, когато отидеш да си вземеш детето, попитай лелята дали е удобно да се видиш с учителката. Ако се наложи, изчакай. Среща и разговор поне веднъж седмично не трябва да им представлява проблем. Аз всеки ден се засичам с какичката, която гледа моето дете и докато го приготвям за тръгване разменяме информация за ядене, поведение и пишкане и акане. Никога не ми е отказан отговор, дори тя споделя неща, които са и направили впечатление и и се струват важни, без аз да съм питала.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 819
Дори не е нужно да питам. Те винаги казват как е минал денят й, дали се е случило нещо по-особено и т.н. А когато проходи се изредиха всчики налични госпожи (дори и тези от другата яслена група) да ми кажат как Яната е проходила и да ми честитят...Simple Smile

# 4
  • Мнения: 268
Щом не можеш по случайност да се засечеш с учителката, поискай изрично да се срещнеш с нея. Следобяд, когато отидеш да си вземеш детето, попитай лелята дали е удобно да се видиш с учителката. Ако се наложи, изчакай.
Като се видите може да й кажеш, че имаш желание всеки ден или периодично да получаваш информация от нея за по няколко минути как се справя детето. Не виждам причини да откаже. Аз всяка вечер като си вземам детето говоря с госпожата на дълго и широко, понякога дори участвам в заниманието на останалите дечица няколко минути, докато си довършат играта, ако са започнали да правят нещо. Вчера например ми направиха питки от пластелин и си тръгнахме, след като ги "изядох". С госпожите си говорим не само за деня в градината, а и съпоставяме навиците в къщи и са ми давали много ценни съвети.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Комуникирам нормално. Не оставям/вземам детето си в ДГ без да съм се видяла и обадила на /или поздравила/ учителката. Така правят и всички останали родители.
Дори в яслата се е случвало да я пусна за закуска при отворена врата, без възпитател и ми направиха забележка, че не бива да пускам детето без да съм се обадила - което е напълно в реда на нещата, според мен.
В правото си да искаш среща и да знаеш какво става през деня с дечко.

# 6
  • Мнения: 953
В началото, за да ми кажат аз разпитвах дори и да не им се  говори продължавах да задавам въпроси и т.н. Сега като ме видят вече си знаят че ще питам и си казват. Така че настоявай да ти казват.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 530
И сутрин и след обед се виждам с учителките. Нямаме проблем, говорим нормално. Дават ми пълна информация.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Desita - ми помоли витаещата да повика учителката, защото ти трябва да я питаш как е минал денят на детето ти. Не знам как не си се сетила за това...  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 295
Комуникирам трудно - и като беше в яслата и сега в ДГ. За тях все всичко е наред. С половин уста - не плакал, ял е, слушал е, а ми го връщат целия в засъхнали сополи. Претуват те на бързо и изчезват. Ето например днес ни беше първия ден на градина. Така се дра, че го чуха и през две улици. Учителката е нова, не се познаваме, не се усмихна, не пита как се казва, не го приласка... Само го извлачиха до стаята ревейки и ме оставиха на портала да се обяснявам с охраната, на която моето дете беше последна грижа....

Бясна съм и не зная как ще издържа до следобед.......

# 10
  • Мнения: 544
В яслата на дъщеря ми режима е същия, т.е. децата се предават на входа на лелята. Като я сваляха след обяд сами ми казваха как е минало, но пък не беше достоверно. Поне едната учителка със сигурност си измисляше, колкото да каже нещо Wink

Не се притеснявай Grinning Нови сте и затова ти е свито, като походи ще се успокоиш. Сутрин като го предаваш казвай на госпожата, какви изисквания и молби имаш - да му помага при обличането. Аз казвам и на детето да моли за помощ. Или попитай учителката, кога ще е удобно да се видите за малко, за да поговориш с нея.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 352
Трудно!  Mr. Green
Да не кажа, че почти не комуникираме. Всяка вечер питам госпожата в градината как е минал деня. Отговора винаги е един и същ - "Няма проблеми". Мислех, че госпожите ни нещо не са читави, но откакто Митко тръгна на ясла се убедих, че е повсеместно. И там ми отговарят по същия начин, нищо, че като го оставям, детето се скъсва да реве.  Thinking

# 12
  • Мнения: 421
Ами и аз съм от трудно комуникиращите за съжаление..Понякога изобщо не виждам госпожата, Симона изхвърча сама от стаята, минава през гардеробчетата да си вземе якето и ботушите и дотичва при мен - аз я чакам в нещо като коридор с пейки където децата се преобуват. Госпожа изобщо не идва, освен ако не трябва да се събират пари за нещо. Най-добре комуникирам когато са навън и я вземам от двора. Тогава госпожата хем гледа децата, хем може да поговори с мен. Уж все няма проблеми, все е яла, спала, уж се справя, но....аз искам по-подробно да разбера как е минал деня ама ...

# 13
  • Мнения: 237
Благодаря за изчерпателните отговори!   bouquet Едно е ясно - ще взема мерки и ще "гоня"  учителките, поне докато не се убедя, че детето е свикнало с групата и обстановката, пък и след това. Не съм от майките тип Мара Подробната, но все пак мое, а и на всички нас  право е да знаем как минават осем часа от деня а децата ни. Благодаря ви още веднъж, вдъхнахте ми хъс да си търся правата, защото очевидно положението при нас е изключение!

Шани, сетила съм се да проводя лелята, обаче тъй като са само двете с госпожата горе, все някой трябва да остане при децата, а родителите иват да си ги вземат по това време и явно няма как да стане, но ще му намеря цаката.  Peace

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Шани, сетила съм се да проводя лелята, обаче тъй като са само двете с госпожата горе, все някой трябва да остане при децата, а родителите иват да си ги вземат по това време и явно няма как да стане, но ще му намеря цаката.  Peace

едната "пази" децата, а другата ги предава. Абе как така с едни г-жи не можете да се оправите...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт