Не мога да преценя дали ще постъпя правилно за раждането!

  • 2 325
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 369
а моя бебо се роди нормално и тежеше 2 700 кг, а сега сме 4 500 кг!!!
с 4 диоптъра съм и ходих на преглед във вита - там ми казаха че в очите ми всичко е наред и мога да родя нормално... гледаха ме с няк`ви уреди, сложиха ми нещо с гел на самото око и така ме разглеждаха....

жива и здрава и късмет!!!!!!!!

# 31
  • Мнения: 13 804
Аз съм с -4,5 на всяко око, но с нормално налягане на очните дъна и най важното без астигматизъм така че родих нормално.
Може би наистинаимаш нужда от още една консултация с офталмолог ...

# 32
  • Мнения: 1 615
Аз СЪМ с астигматизъм и аналогичен диоптър и моята очна лекарка, при която си ходех от 7-8 години, ми каа, че за отлепване на ретината можа да се говори при доста по-висок диоптър или някакво съспътстващо заболяване (налягане на очните дъна и разни, дето не ги помня). Така че родих нормално, бебето беше 3.200. Нямам оплаквания. Само стискаш здраво очи, докато напъваш по време на раждането.

# 33
  • Мнения: 1 671
Родих съвсем наскоро нормално. Имам -5.25 и -5.50 диоптри. Очната лекарка ми прави изследване на очните дъна (разширяват се зенниците) в началото на 9 месец и ми каза, че и 5 деца мога да родя нормално. Въпреки това до последно секциото не беше отпаднало като вариант.  Акушерката, която ме изражда пое риск с мен, но моите изследвания на очите бяха добри. Аз самата не бих рискувала с нормално раждане ако офталмолог ме посъветва за секцио.

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не мога да ти кажа какво да направиш, ти сама трябва да прецениш! Peace Но искам да кажа, понеже някой беше написал какви болки са след операцията- да, така е но всичко минава и заминава! Родих пред три месеца и половина със секцио, с пълна упойка, да- болеше като излизах от упойка, да- не можех да си поема въздух докато ни раздвижваха и да- благодарна съм че бебо и аз сме добре въпреки всичките болки, които бързо се забравят! Мисля, че най-важното е ти и бебчето ти да сте добре, пък дали ще боли или не то е ясно- трудно и болезнено се става майка! Но няма нищо по-велико и прекрасно от това да станеш МАМА!!!
Успех мила и чакам скоро да се похвалиш с едно прекрасно, здраво бебче!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 168
Теглото на бебето мисля , че е отлично няма смисъл от притеснение , но проблемите и очите налагат секциото, поне така беше при мой приятелки

успех и леко раждане

# 36
  • Мнения: 2 494
Не рискувай! Давай секцио без да му мислиш!
Аз лично нямам проблеми, които да налагат секцио и 1 път родих нормално, но ако мога да избирам-второто ще е секцио  Peace

# 37
  • Мнения: 106
Нека бъде секцио,че да си спокойна-колкото до килограмите спокойно,бебето ти ще е ок.Това изобщо не трябва да те притеснява.Ние бяхме 2850 и си наддадохме страхотно.Успешно и безпроблемно раждане  bouquet.

# 38
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Миличка твоето здраве също е важно. Щом са ти казали, че нормалното раждане може да ти докара проблеми хич не му мисли.  Peace

# 39
  • Мнения: 503
Както сигурно си видяла в другата тема, аз по принцип съм против секциото, освен ако няма медицински причини за него. Това и трябва да се установи в твоя случай. В темата са писали няколко майчета с голям дипотър (дори с по-голям от твоя), които без проблем са родили нормално, но всички те са имали нормално налягане на очните дъна. Ако при теб това налягане не е нормално, вероятно си изложена на по-висок риск от отлепяне на ретината. Това е достатъчно основателна причина за секцио! Затова, и аз бих те посъветвала да се консултираш с още един офталмолог.
Ако останеш на вариант секцио, бих ти препоръчала да попиташ, с каква упойка ще раждаш, и какво обезболяване ще ти правят след това. От личен опит не ти препоръчвам спинална, по-добре епидурална. При спиналната, упойката се слага еднократно в гръбнака с инжекция, докато при епидурална се слага катетър, през който може да се правят вливания и след приключване на секциото, за да не усещаш болка първите 24 часа.
И не се притеснявай, най-важното е и ти, и бебчо да сте добре!!   bouquet

# 40
  • Мнения: 1 212
Скъпа Kity , благодарна съм ти за темата - представлява голям интерес и за мен, защото съм в подобна ситуация - предписания за секцио, само че по други причини - имам луксация на тазобедрените стави / казват му още дисплазия/ , въпреки че през целият ми съзнателен живот до сега не съм имала проблеми с това ми заболяване и бях активен спортист.
Мъчат ме и мен тежки мисли като тебе, най - вече за болките след секциото и трудното възстановяване, не знам защо аз лично съм приела иначе че за " човека"  Wink ще бъде по добре секцио...
Та така,
желая ти да вземеш най - правилното за вас решение и всичко да бъде наред !  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Здравей Кити, родих с планирано секцио преди малко повече от 3 месеца с пълна упойка. С близо 7 диоптра късогледство, с астигматизъм и очните дъна хич не са ми наред. Така че нямах и избор за нормално. Това, което искам да ти кажа обаче е, че имаше лекари, които твърдяха, че с всички тези неща - плюс бебе 4,4 кг седалищно-крачно предлежание МОГА да родя нормално. Пиша ти го, за да разбереш, че не винаги "агитацията" за секцио е само заради евентуалните пари, които ще ти поиска лекарят.
Колкото до болката - вярно е, че всеки си има праг на чувствителност, но като цяло не е такъв кошмар, какъвто го е описала Веничка. Така че подкрепям момичетата, които са ти написали, че е по-добре секцио и здрава мама, отколкото нормално и незряща мама.  bouquet А и това, че някоя жена е родила секцио не я прави по-малко мама, нали? Hug

# 42
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мъчат ме и мен тежки мисли като тебе, най - вече за болките след секциото и трудното възстановяване, не знам защо аз лично съм приела иначе че за " човека"  Wink ще бъде по добре секцио...
Ще ти кажа от личен опит:
както казах по-нагоре болка има и то не само при секциото, но до голяма степен нещата зависят от теб самата! Първият ден си на болкоуспокояващи и лежиш, да боли, но пък можеш да си вземеш някаква книга и да ти минава по-бързо времето, ако пък можеш да заспиш- още по-добре, аз не можах! Вторият ден на мен ми беше най-труден - раздвижването! Моята лекарка ми каза - движи се колкото можеш, боли, но не трябва да спираш ако искаш по-бързо да се възстановиш! Така и направих- не легнах цял ден, само сядах за малко да почина и отново тръгвах по коридорите! Момичето в моята стая, пак секцио, лежеше по цял ден и се оплакваше колко много я боли, постоянно ме питаше мен не ме ли боли- ами естествено че и аз се чувствам по същият начин- нали сме оперирани по един и същи начин, но просто нея я мързеше да си дигне д****то и да ходи! Но когато и идваха на посещение беше по-пъргава и от мен!
Нямах търпение да се прибера вкъщи и затова ако ми бяха казали да тичам за да видят че съм добре, щях да го направя!
И резултатът беше- мен ме изписаха, а другато момиче понеже постоянно се оплакваше и на сестри и на лекари че я боли, даже накрая започнаха леко да я подиграват си остана в болницата!
Сори за дългият пост

# 43
Не знам какво да ти кажа при положение, че имаш становище от офталмолог. Мисля обаче, че наистина трябва да си направиш изследване за налягане на очните дъна.Аз също съм с диоптър, но не чак 5. При първото ми раждане не се консултирах с очен лекар, но моята лекарка каза, че ако напъваш правилно по време на раждането няма никакъв проблем.Аз затова много изчетох и после на магарето много се постарах, като за всеки случай докато напъвах си стисках очите. Лекарката ми каза още , че имала родилка с 9 диоптъра, която родила нормално без последствия за очите. За секцио не мога да ти кажа нищо, защото не съм го преживяла.Успех и леко раждане!

# 44
  • Мнения: 1 615
Kity, nana77, аз съм раждала нормално и не мога да споделя личен опит за секцио, но познавам 3 мацки, които родиха напоследък със секцио (между 2001 и 2005) и това, което забелязах е, че след него по 2-3 месеца бяха пояти неспособни да се грижат сами за бебетата си.
Kity, aко имаш кой да ти помага по 24 часа в денонощието - ОК, но ако ще си повечко сама, "претегли" и този фактор. Аз нямах и секциото ми беше вариант само, ако животът ми увисне на косъм. До което, слава Богу, не се стигна.
Ако бебето не гони 5 кг., тазът и налягането на очните ти дъна са ОК, можеш да си спокойна. Само стискай очите, докато напъваш! Wink
Иначе, естествено че няма такова нещо да се мъчиш като куче, за да си добра майка!!! Дрън-дрън! Така ме болеше, че вече не ми пукаше ни за бебе, ни за мене. Исках да пукна и да се свърши. Виж, като ми вкараха епидуралната... ааа... рай! Горещо я препоръчвам!!! Можех да се съсредоточа изцяло върху самото напъване, без да вия като прегазена, и с 5-6 напъна човечето се итъркаля навън Simple Smile
Наистина, Кity, има достатъчно варианти, за да избереш най-добрия за теб и бебето. Тука ти разиграхме сценарии - потърси своя и... по вода! Стискаме палци и чакаме резултат!

Общи условия

Активация на акаунт