Ненормално обилна менструация след раждане

  • 3 691
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Първата ми менструация след раждането беше на 2-ри и беше нормална. На 30-ти ми дойде за втори път (пак изглеждаше нормално), но снощи преди да си легна слагам нощна превръзка и докато се дооправя преди лягането (някъде около 40мин) превръзката подгизна  Shocked
Реших да не се паникьосвам и сложих от онези огромните - за родилки и си легнах. През нощта ставам да видя бебка ама и тази подгизнала  Shocked Вече цял ден сменям на 1 и половина - 2 часа някъде от тези за родилки, а и в тоалетната що кръв изтече  ooooh!
Такова нещо никога не е било при мен  #Crazy И не намалява както си мислех  Shocked
Проблема ми е, че няма и на кого да оставя малката да отида на преглед, а количката е 16кг и ме е страх да я вдигам по стълбите с тея кървища  Cry
Мислех да пия витамин С ама и той свършил  Tired

Нормално ли е?
Случвало ли се е на някоя от вас?
Какво да правя сега като ще мога да изляза чак утре?  Cry

# 1
  • Мнения: 481
Здравей,според мен е по добре да намериш начин да отидеш на лекар.Не искам да те плаша,но колкото по рано толкова по добре-все пак една лекарска намеса няма да е излишна.Стискам палци.

# 2
  • Мнения: 3 447
Ами на мен продължава да ми е обилна след раждането... вече година и половина Tired Чак последните месец-два понамаля малко. Но е добре да се консултираш с лекар.

# 3
  • Мнения: 40
Здравей,
при мен бе6е по съ6ия на4ин и се биах паникьосала много, званях на моя лекар и той каза 4е е абсолютно нормално, 4е сега след раждане менструацията се регулира, дори ми каза 4е може да ми дойде и два пъти в месеца, така 4е споко. Посъветва ме да взимам пове4е витамини. А ина4е когато може6 отиди да те видят, но според мен няма ни6то ненормално в това.
Има едни хап4ета за спиране на кръвоте4ението, но за тях ве4е трябва лекар да ти каже.
 Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз бях/и съм/ така Crazy. От менструален цикъл седем дни по една превръзка преди раждането, минах на такъв от три-четири дни с мнооооого обилно кръвотечение/и аз карам с нощни на често, а преди не знаех, че продават такива/. Ходих и на лекар- променя се матката след раждане, и цикълът се променя- при мен няма нищо притеснително, освен дискомфорта ooooh!.

# 5
  • Мнения: 8 917
След раждането първата бе обилна, краткотрайна и болезнена. След това се нормализира Peace

# 6
  • Мнения: 1 416
Ами на мен продължава да ми е обилна след раждането... вече година и половина Tired Чак последните месец-два понамаля малко. Но е добре да се консултираш с лекар.
И при мен стана така. Вече две години ми е много по-обилна и дьлга менструацията. И аз, като Дона, мога се похваля, че през последните 1-2 месеца се поуспокои...  Peace
Наистина - отиди на лекар и не се бой!  Peace

# 7
  • Мнения: 4 806
м-да, и при мен така - удължи се с един ден, а нарастването в количеството е много значително. Ами примирих се. Две години след раждането нямам подобрение в тази посока

# 8
  • Мнения: 316
Благодаря на всички за успокоението   bouquet , но и днес положението е същото  Shocked
Оказа се, че и днес няма на кого да оставя детенце и да отида на лекар (родителите ми немогат да стигнат до София в това време), а и времето е ужасно и дори да успея да смъкна количката по стълбите за детенце не е много добре да седи с часове навън (има и хрема милото).  #Crazy
Чувствам се много отпаднала и притеснена  Cry

# 9
  • Мнения: 6 461
При мен беше същата история.
Ако пък много се притесняваш направи си консултация.

# 10
  • Canada
  • Мнения: 272
Alex4e ама твоя бебчо е съвсем малък. Знам какво е да няма на кой да си оставиш детето...Дано да не е някакъв проблем при тебе! При мен също менструацията е доста по-обилна отколкото преди раждането. За разлика от другите в началото ми се виждаше по-нормално количество, а сега се поувеличи. Ходила съм няколко пъти на прегледи, но нищо нередно не са ми открили. Дано и при теб се нормализират нещата!

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
същата ситуация е и при мен - вече 4 пъти страшно обилна, не е било преди така, но лекарят каза, че това положение е нормално. Peace

# 12
  • Мнения: 3 500
При мен се получи абсолютно същото нещо.Третият път вече беше нормално.

Общи условия

Активация на акаунт