Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 342
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 309
Доста ни е широко около вратлето сега,за това си представяме членуването в ЕС,като нещо страшно и ненужно.
Предполагам няма да има вече средна класа,а само богати и бедни Thinking
Наистина ще е трудно,но съм сигурна,че ще се справим и ще си вдигнем стандарта.
В самото начало ще е наистина мноооого трудно.Лека-полека ще се нормализират нещата.
Продаваш скъпо,вдигаш заплати,хората са доста по-добре Peace
Няма да ги има дребните (ама наистина на дребно-дребно) търговци,клиентите ще се насочват в големи магазини и МОЛ-ове.
Храната ще е много по-качествена!
Верно,ще се променят данъците и т.н.,но няма как.

Общо взето си го представям някак си трудно в самото начало,но все пак по-спокойно за в бъдеще...
Щем не щем-ще разберем.Та тогава ще разискваме темата-Как Ви се отразява членството в ЕС? ...тогава ще сме по-миродавни в отговорите си.Сега само гадаем Peace

# 76
  • Мнения: 2 768
Нищо не разбирате вие!  Naughty
Ето как ще се променят нещата за мен.
Хайде, не на 1 януари, ами да речем, на 5 ще дойде една европейска комисия в моя дом и ще каже (всички в един глас):
- Миличка ни Василиске, ти, безценно европейско съкровище! Стига си се гърчила като червей, душко. От днес - край, няма да работиш. Ще ти отпуснем една заплатка като на еврокомисар, ама няма да те мъчим, пиленце, да идваш в Брюксел и да миткаш по цял ден нагоре-надолу. Не. Ти, такова умно, прекрасно същество, ще имаш една единствена задача - да красиш света и когато ти се прииска, да даваш акъл. За каквото ти дойде, душко, не бери грижа.
- По цял ден ще сменяш фитнес с кафе, кафето със спа, маникюр, педикюр и прическа, после вулканични камъни (ма по-лекички, да не те премачкат, щастие наше), после ще те мажат с мед и ще те масажират, после ще те  водим по магазините да ти купуваме суджук, пармезан, рокли на Шанел, бижута на Картие и обувки от крокодил, както и чанти.
И да не си посмяла да се возиш в някоя трошка, ще ти пратим лимузина, ССС класа. С джанти. От злато, пиле наше шарено!
Ето така си представям как влизам аз, Василиса, в ЕО.
Пък за вас не знам.  Mr. Green


я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms

 hahaha Както би казал Бареков, току що произведохте виц!

# 77
  • Мнения: 431
Мед и масло ще тече по изстрадалите тръби на топлофикация;

съседите не ще си хвърлят боклука през прозорците, а ще го разпределят;

циганите ще започнат масово да следват висше;

политиците ще ходят пеш на работа;

мутрите ще останат само във вицовете;

друго си е да си в ЕС.

bishop

Амин

# 78
  • Мнения: 136
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Още са във евро и франкове.От 2000 насам...

# 79
  • Мнения: 6 390

по темата: представям си България част от една по-стабилна среда. икономическа, социална.представям си повече бандити зад решетките, повече правила.
повече ' кой за кво е учил' и по-малко недоразумения с работната 'ръка'.
представям си повече пътуващи хора, които гледат и виждат с очи и разум и оценяват колко много потенциал има в родината ни.представям си още по-голям икономически растеж ( сега е 6% към 1, 8 за Италия)...


Абсолютно съм съгласна с Лени. И не знам защо винаги сме толкова черногледи. Чудно ми е дали някой наистина смята, че на 01.01.2007 ще се събуди в една коренно различна среда.  newsm78
Особени промени няма да усетим поне 3-4 години, прословутия ценови шок няма от къде да дойде.  Stop
И в момента 90% от цените ни са като тези в страните от ЕС, единствено цените на услугите ще се повишат и то постепенно /въпреки че и в момента има фризьори, които подстригват за 30-40 евро/ и може би месото и месните произведения.  Thinking И току виж започна да си купувам от време на време, защото поне ще знам какво купувам, а няма да се чудя до преди колко време е лаело пред магазина.  Sick
И в Португалия и Ирландия ентусиазмът покрай присъединяването не е бил голям, но днес не виждам някой да се оплаква, но все пак едните са член на ЕС от 20, а другите от повече от 30 години и все още стандарта им е по-нисък от колкото в другите страни членки.  Peace

Аз пък съм съгласна с Tangerine  Grinning
Не мисля, че ще се почуства промяна поне 2-3г., цените и сега са си европейски - нама какво да се залъгваме Grinning
Еврото близките 10.г. не вярвам да бутне лева  Stop - ама съсвсем сериозно не вярвам...
1.1.2007 - ден като всеки друг, нищо в повече, нищо по-малко  Wink
И аз съм от оптимистите, вярвам че е за добро, че ще има стегнация - ще има, иначе няма как да стане, но процеса ще е баааавееен  Wink Grinning

# 80
  • Мнения: 3 405
Прекрасен, всичките вредни производстава от Европата ще бъдат изнесени у нас, ще има работа за всички, ще станем един малък Китай Wink

# 81
  • Мнения: 3 405
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty

А изпит държа ли? То, за да станеш еврокомисар трябва да положиш изпит, не става ей така Simple Smile
Я ни светни по въпроса Grinning

# 82
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
я виж ти - Василиса била всъщност Меглена Кунева!!! а си траеш Василиске в темата "дали пише тук някой известен" Crossing Arms
Шът! Тихо, че ще ми отиде рахатът!  Naughty

А изпит държа ли? То, за да станеш еврокомисар трябва да положиш изпит, не става ей така Simple Smile
Я ни светни по въпроса Grinning

ааа, няма изпит за комисар;
Мин.-председателят казва кой ще е и Барозу приема/отказва Simple Smile
то затуй е рахат

# 83
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Aз само от едно се притеснявам от изкуствените спекулаций колко всичко ще е зле и как хляба ще стане 2 лева .Туак също беше така имаше паника, поне в малкия град се вижда изкупуваха ориза и захарта, защото някой беше споменал как ще стане много по-скъпа.
Е и това мина , пък никой не да се запаси за следващите 20 години,  а и нищо не поскъпна толкова колкото го бяха нарисували в медиийте.Само търговците имаха сметка от цялата паника.
Това сега чака Бг. много силна вълна от страх и недоверие.

Но не вярвам, че е за  лошо влизането в ЕС.

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 09:09 от ivalex

# 84
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Aз само от едно се притеснявам от изкуствените спекулаций колко всичко ще е зле и как хляба ще стане 2 лева .Туак също беше така имаше паника, поне в малкия град се вижда изкупуваха ориза и захарта, защото някой беше споменал как ще стане много по-скъпа.


тук изкуствени спекулации няма, според мен;
дори напротив, политиците ни чертаят едно безметежно щастие, като влезнем в ЕС.
Това ме притеснява повече; защото се казват все предимствата, а никой не казва какви ще са трудностите;
Не че не се знае.. Wink

# 85
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Не го вярвам, медийте ще се възползват от страха...  Чувам го от майка всяка вечер как всичко се движело нагоре как заплашвали хлабозаводите как....живота ще станел ад.
Е може и да има поне едно добро нещо може да понамалеят пушачите заради скока на цигарите, ама тук не се забеляза.
Хубавото беше, че поевтиня шоколада  thumbsup  Peace

# 86
  • Мнения: 6 167
Много черно-бяла тема.
Кой политик чертае безметежно щастие...
Къде цените са скочили до небесата...
Някой да се е оплакал от 10те присъединили се,
или някой да иска да излезе от съюза?
Ммм, май не. А, да. Гърция, Португалия, дето бяха
цървулите на Европа лекинко си стъпиха на краката
и даже са дестинации за емиграция Whistling

# 87
  • Мнения: 14 486
сега сериозно: мисля че съм по-скоро оптимистично настроена, не мисля че цените ще скочат, но дори да е така, поне контрола върху храни, качество и т.н ще е много по-добър. вярно е че ще ни бъде залят пазара от евтини /може би генномодифицирани/ храни, но все пак и сега на всеки му е ясно, че като купуваш кайма за левче половин кило надали има месо в нея.
от друга страна обаче като се има предвид корупцията която се шири, която е правило, а не изключение много ми се струва, че ЕС знае това, но ни приема просто за да си подсигури задната си врата към азия и да контролира минаващия оттук трафик на оръжие и наркотици.

# 88
  • Мнения: 1 077
Не се притеснявам. Не съм чак ентусиаст, но очаквам по-скоро с интерес  Rolling Eyes....

Влизането ни в ЕС е естествено развитие. А развитието само по себе си е хубаво нещо. Честно казано, винаги съм си мислела, че ЕС нещо се е объркал още при основаването си - или ще е Европейски с нас, или просто не е Европейски без нас.  Rolling Eyes
Не сме част от Азия, не сме и гордостта на Африка  Grinning, ми къде сме иначе...

Та така, моето място си е тук, щом ЕС дойде до тук, ще поработим заедно, пък ще видим какво ще излезе.

Така да се каже, аз съм работливо настроен оптимист с реален поглед. Смятам, че по-ползотворна комбинация няма.

# 89
  • Мнения: 583
още една песимистка и малко оптимистка. песимизъм, защото смятам, че ще следва всеобщо обедняване, с изключение на вече богатите  у нас. смешните ни заплати ще станат още по-смешни. оптимизъм, защото мисля, че все пак ще се отворят повече и по-добри възможности за реализация на способните хора и младите. и все си мисля, че малко по малко ще се въвежда някакъв ред и дисциплина в държавата, но последното ще става много бавно според мен! Peace

Общи условия

Активация на акаунт