Дойде зимата и ми стана смотано

  • 2 002
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 860
 Една апатия ме е обхванала....Седя, чудя се и се усещам, че май само си седя. Нищо не ми се прави, нищо не ме радва, едно такова никакво. Студено, мрачно на една разходка човек не може да излезе. Кисна пред компютъра по цяла нощ, сякаш ще ми реши проблемите во веки веков, а денем гледам тъпо и мигам на парцали.  TiredОт идващата зима ли е, що ли не знам, но никак не ми се нрави. Искам ми се да правя нещо, знам ли и аз да работя, да творя, но първоначалния ми ентусиазъм много бързо угасва. С какво може да си разнообрази ежедневието - една майка на малко дяволче, което постоянно иска вниманието и? Даже сега пиша, защото не ми се ляга. Не ми се чете пак книга до 3 сутринта, след малко ще съм прочела и всички теми, които са ми били интересни. Нищо интересно по телевизията, а и да имаше едва ли щях да се загледам.
 Само аз ли съм така? Какво правите, когато всички около вас са на работа, а вие имате цял един ден, поредният, същият, като всички останали?

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ей, я по-ведро! Grinning
ами ако нямаше интернет? ами ако нямаше тв?
аз така се успокоявам.....я иди утре и си купи един дядо коледа например да ти стане празнично на душата, нищо че е още рано. при нас вече всичко е украсено коледно, няма начин и при вас да не е така Wink
утре ще ти бъде по-добре Peace

# 2
  • Мнения: 1 860
Харич, как ме разсмя само ако знаеш.  Hug Аз да изляза, излиза ми се с малчуганчо в количката, ама един студ е свил на вън, че му се отщява на човек. При нас още няма коледни украси  Tired Продават по магазините, но още не са се разшетали хората.  Whistling

# 3
  • Мнения: 818
Не питай нана и аз съм така...вече 3 та година тук в къщи.мразя интернет,компютри и темподобни.Понякога и лятото съм така,не ми се излиза нищо не ми се прави абе лудница  ooooh!
Работа ни трябва май,работа...  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 860
 И аз си мисля, че ми липсва работата. Но Габи е малък за градина или каквото е тук, още не сме уредили документите и всичко ми е много омагьосано.  Confused Хванах се да рисувам картички за коледния базар, направих 2 и така си седят в шкафчето, май ще съм готова за догодина. ooooh!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
и аз съм така...утешавам се със сладко в ударни дози и съм +6 кг вече. Мъчно ми е за лятото, разходките...винаги съм мразила зимата. Мисля да се записвам на курс по немски, но нещо ми се губи желанието вече. Скука, досада по цял ден и така до март чак тогава ми просветва.

# 6
  • Popovo
  • Мнения: 571
Аз ходя на работа, но пак зимата ме подтиска, мразя студовете и се нервя на всичко около мен. Искам да е топличко, кефне ти моренце-имаш го, кефне ти разходка излизаш, ходи ти се на излет пак можеш да идеш, а зимата от работа в къщи и от в къщи на работа, еднообразието ме убива.
Не ви помогнах с идеи как да разнообразите деня си  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 403
Ох много гадно, и аз съм се сдухала от няколко дни  Tired Тая зима така да я мразя  Close хи4 не ми се излиза, а детето полудява в нас и си иска навън  Crossing Arms

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
От зимата е...много е гадна Confused Трябва да се разнообразяваш по някакъв начин. Обичаш ли да готвиш? Аз като бях още по майчинство, за да не ми е постоянно еднообразно, се вихрех в кухнята постоянно. Готварския форум ми беше пръв приятел. Изпробвах сума и маса рецепти, правех торти всяка седмица - от завъртяна по-завъртяна Laughing Беше ми много приятно, но аз по принцип обичам кулинарството. Лошото е, че домочадието свикна и сега, когато работя и нямам време да готвя постоянно, им липсва Laughing
Друго разведряващо - пазаруване. Доста разтоварва, но временно, а и твари семейния бюджет Money
Ох, дано да ти мине скоро. И аз бях в такава дупка доскоро и направо исках да се завра някъде и да изчезна Tired А, сещам се за някакво препаратче, което рекламират в момента по тв - Ремотив, май билки някакви, за такива изкукали като нас hahahaПробвай, ако не помогне, надали ще навреди.

# 9
  • Мнения: 1 006
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,

много вялост и песимизъм, бе, дами, що така Grinning
Я по-ведро Mr. Green
Помислете си за бабите ни, горките, ни телевизия, ни интернет и компютри hahaha Joy
Хващайте иглите и почвайте да плетете чорапи за нуждаещите си, направете си план- график с  deadlines и започвайте да дерзаете!
Пренаредете къщите си, шкафовете, сменете местата на мебели и посуди  - после ще ви трябва повече време да си намерите нужното и....ей го на - деня си минал hahaha Joy
И на мен ми е криво, ама няма пък да се дам Mr. Green Laughing

# 10
  • някъде там
  • Мнения: 1 464
За да ви успокоя, мога да ви кажа, че сега е сезона на депресиите.АЗ така се успокоявам Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 2 700
Давам идейки, които при мен са действали:
- пререждане на мебелите (промененият интериор ми създава усещане за нещо ново и хубаво); може и нещо да се пребоядиса или да направиш някакви нестандартни украси
- почистване на шкафовете (обожавам да хвърлям излишни неща),
- готвене (нещо пипкаво)
- правя планове - къде ще се ходи, какво ще се купува, какво ще се ремонтира и т.н.
За да не потънеш в униние и самосъжаление трябва да правиш нещо, независимо дали ти се иска или не. Наложи си го и подобряването на настроението ще дойде от само себе си.

# 12
  • Мнения: 4 406
предлагам лек срещу зимната "смотаница"- горещ душ, вана ( за който има) , много масла след банята, а върха ще е масаж от половинката

# 13
  • Мнения: 208
Зимата.......и аз не я обичам! А това е само началото  #Cussing out
 Wink
Но....може би заради преходния период от топло към студено, се чувстваме така. Скоро ще свикнем и ще си влезем в "зимния" ритъм на живот. Някой някъде беше казал тук, че когато дойдат студовете му се иска като мечките да заспи зимен сън. Май май и аз се чувствам така - не издържам на студ, направо ми спират всякакви жизнени процеси Wink Успокоявам се, че не само аз съм така и че ще дойде отново лятото Simple Smile

Малко гимнастика би била от полза в този случай, си мисля аз.

# 14
  • Мнения: 4 668
Недейте така , нищо и няма на зимата  Wink опитайте се да обърнете нещата , колко е приятно навън да е студ , а ти да си в къщи на топличко ... или да облечеш най - дебелото яке и да се разходиш напук на студа ... да си изчистиш снега от колата ( това не съм сигурна дали го обичам )

Проблема не е в зимата , а в еднообразието  Sick
Аз ходя на работа и понякога ми се иска да си остана в къщи ... ама не може  Confused

Нана , излизай , нищо че е студено - детски центрове , молове , супермаркета ако щеш - пак е разнообразие  Joy.

Общи условия

Активация на акаунт