dufaston по време на бременност

  • 1 948
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета

За първи път пиша в форума , ще съм много благодарна ако някой може да ми помогне със съвет...
От 8 седмици съм бременна и сам в пълно невидение по много въпроси.
Винаги съм била с нередовен цикъл и в последствие ми откриха кисти и на двата яйчника...двама различни лекари ми казаха ,че много трудно ще забременея.Почти без проблем забременях.
В момента гинеколога ми предписа по 3 хапчета  Dufaston до края на 12 седмица,за засилване на жълтото тяло....Понеже чувам различни мнения за тези хапчета , и чета че ги пият обикновенно преди бременност, много се страхувам за евентуално странични ефекти...все пак това са медикаменти ......Моля ,ако имате някакво мнение по въпроса да пишете...Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 7 716
Няма проблеми, пий ги спокойно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Аз също пия Дуфастон с цел задържане -  подпомагане на лигавицата на матката. Започнах 3х1, след 2 седмици 2х1 и после евентуално ще намалим още до образуването на стабилна плацента. Не трябва да се притесняваш, пий спокойно. Ползата е най-важна  Peace Вярно е, че дозите са височки, но ги пиеш за кратко време. А и без това в момента в организма ти е хормонален бум  Grinning

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
С първата бременност пих Дуфастон за задържане. Започнах от втори месец след като ми подтвърдих сърдечна дейност.

# 4
  • Мнения: 2 019
Няма проблеми, пий ги спокойно.
Peaceаз също пих утрогестан които е на същия принцип

# 5
  • Мнения: 4 324
Аз пих Утрогетсан, който също е прогестерон като Дуфастона. Пий си ги спокойно. Щом лекаря е преценил, че трябва значи трябва. Преди бременност Дуфастона се пие именно за подпомагане на жълтото тяло и от там за задържане на бременността.
Пожелавам ти една безпроблемна и много лека бременност.
Успех!

# 6
  • Мнения: 134
Щом лекаря е преценил, че трябва значи трябва.
И аз до 12 г.с. приемах "Утрогестан". С тази разлика, че не го пих, а го слагах вагинално.

Дано износиш до край бременността!

# 7
  • Мнения: 1 353
Няма проблеми, пий ги спокойно.
PeaceИ аз съм го пила Hug

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз също пиех дуфастон до 12 г.с. Сега в скута ми е Иван, жив и здрав. Няма от какво да се притесняваш.
Лека бремменност!

# 9
  • Мнения: 2 309
Пиех Дуфастон до края на 20 г.с 2 пъти по 1

# 10
  • Мнения: 262
аз също съм пила дуфастон,но също и фолиева киселина.  bouquet

# 11
  • Мнения: 481
И аз пия Дуфастон,вече съм в 12 седмица.На мен ми ги предписаха да пия 2х1таблетка....Утре съм на преглед и ще питам дали вече мога да ги спирам...

Общи условия

Активация на акаунт