Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ноем. 2006, 11:00 ч.

Шведска маса за рожден ден

• 9 157
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
Щерката навърши годинка и в неделя ще събираме родата  Crazy. Идеята ми е за шведска маса (няма как да обхвана всички на една маса, освен ако не разпъна пред блока. Пък не ми се дели едните в една стая, другите в друга...). Някак си по-раздвижено е, всеки може да си говори с всеки, а не само с тези, които седят до него, ако са седнали на маса. Та обясних. Ама въпроса ми е: Какво да сложа на нея? Замръзналият ми мозък измисли първо пици-ама реших, че първия рожден ден на детето ми не върви на пици...  Embarassed
Другото, което ми скимна-кебапчета, пиле грил, руска салата, млечна... И до тук... Нищо друго не ми ражда главата.
Истината е, че не ми се готви за найсе човека, искам готови неща, които евентуално само да претопля  Blush Пък и аз съм човек, и аз да усетя от празника...
За сладките неща е ясно, ама за основното ядене зациклих...
Ще съм безкрайно благодарна, ако помогнете!
И после обещавам да разкажа как е минало!  Wink
 Hug

# 1
Моето предложение е за лозови сармички, шункови пурички с руска салата, кашкавалени топки, малки хапки с различни колбаси - всичко това позволява да се приготви по рано и после само да се затопли. Аз наскоро имах семейно тържество и се бях подготвила точно по този начин.

# 2
  • София
Ако не искаш да готвиш свържи се с някоя кетърингова къща и ще ти донесат каквото искаш....
Иначе - малки палачинки, пилешки хапки, картифени крокети, баница, малки кюфтенца, солена торта, разни мезета, салати.
Весел празник!

# 3
  • все тук
Хапки от палачинки с руска салата, сандвичи от франзела с различни хитринки отгоре (хайвер, пастет, извара, сирене с различни подправки), панирани хапки, малки кюфтенца.

# 4
Ето ти няколко лесни и вкусни рецепти

2 пакетчета ролца от раци
30 п.нарязан бекон

Режеш ролцето на две
завиваш го с бекон и бодваш клечка за зъби да не се
разпадне. Нагряваш тиган и слагаш рулцата да се зачервят 5 мин.
след това поръсваш и сладък соев сос . В продълговата чиния с листа
от марули слагаш рулцата. Време за приготвяне 20 мин. количество огромни

Пълнени печурки:

Купуваш големи печурки в полувината сложи синьо сирене в другите кашкавал
запечи ги  и след изваждането по 1 маслина от горе може и без нея.

Брускети
взимаш готов нарязан черен хляб за тостер
нарязваш домати на кубчета, нарязани маслини, настърган морков, сол, босилек повече
заехтин всичко в нагорещен тиган леко го задушаваш не повече от 2 мин.
Слагаш сместа в хладилника да престои и препечените тостери мажеш със сместа.

10 твърдо сварени яйца режеш на две
и махаш жълтъка към него прибавяш нарязани на ситно
кисели краставички и шунка 1/2 кофичка майонеза разбъркваш и пълниш
белтъците оставяш в хладилника да затегне.

Желая Весело посрещане.

# 5
Ето ти и няколко идейки от мен:
Топчета "Рафаело"

200 гр настърган кашкавал се смесва с 3 скилидки пресован чесън,сол, черен пипер ималко майонеза. Втази смес се увива една маслина без костилка, одормя се на топче, което се овалва в настъргани ролца от раци. Нареждат се върху лист от маруля.

Розички от картофено пюре

1 кг. картофи
2 жълтъка
50 гр. масло
прясно мляко
сол, черен пипер, индийско орехче на вкус

Сваряват се нарязаните картофи в подсолена вода (колкото да ги покрие), намачкват се, добавя се топло мляко (до консистенция - гъсто пюре), маслото и 2 - та жълтъка. Подправя се със сол, черен пипер и индийско орехче на вкус и добре се разбърква. Шприцоват се розички върху пергаментна хартия и се пекат в загрята фурна до златист цвят.

Картофено
Продукти:
1 кг.картофи
6 склиди чесън
сол, черен пипер
120 г. разтопено масло
4 домата нарязани на филийки
200 г. сирене нарязано на парчета
листенца босилек

Приготвяне:
Картофите се сваряват необелени,след това се обелват,охлаждат и се настъргват на ренде.

Чесънът се нарязва на ситно и се смесва с картофите.

Сместа се поръсва с черен пипер на вкус,посолява се и се измесва.

1/4 от полученото тесто се поставя в 15г.разтопено масло,разплесква се в плоска форма и кюфтето се пържи докато добие златист цвят.Обръща се от другата страна.

По този начин се изпържват и останалите 3 кюфтета.

Разпределят се с доматите и сиренето в чинии,украсяват се с босилека.

По желание могат да се полеят с гъбен сос,маюнезен,кетчеп.Ползва се за мезе на бира,вино,за гарнитура на печени и варени меса и колбаси.
Чушки по ловджийски
Продукти:
4 едри консервирани чушки
300 гр. сирене
4 яйца
30 гр. друг вид сирене (пушено, топено, кашкавал и т.н.)
1 с. л. олио
индийско орехче
сол, черен пипер

Приготвяне:
Изберете по-едри чушки, подходящи за пълнене, които да подредите изправени в чиния. Пригответе пълнежа от настърганото сирене (двата вида), разбитите яйца, олиото и подправките. Тъй като чушките са били предварително варени, времето за печене е по-кратко – 20 мин при темпе

aАко имаш интерес ще ти изпратя още.

# 6
  • София
Изобщо не се занимавай.Иди в магазина на Кенар на бул.Сливница,каквото искаш ще ти направят-сърмички,крокетки,тинтириминтири.... Peace

# 7
  • София
да и от малките кюфтенца, много са вкусни а и малките много ги оби4ат, в голяма купа и на всяко отге по една кле4ка за зъби, хема като таралеж хем вселки си взима
 Hug

# 8
  • София
Изобщо не се занимавай.Иди в магазина на Кенар на бул.Сливница,каквото искаш ще ти направят-сърмички,крокетки,тинтириминтири.... Peace
Само там ли има?

# 9
  • София
Там е фабриката и е най-голям избора.

# 10
  • София
Ей знам си аз, че сте златни!  Hug

# 11
За последния ни повод за събиране бяхме взели от един китайски ресторант три вида салати и още четири вида китайска храна. Така си спестих готвенето.  Ако хората които ще идват обичат такава храна, спокойно можеш да им я предложиш като за шведска маса, пък всеки да си хапва каквото реши. Лошото е, че не става за децата Sad

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт