Шведска маса за рожден ден

  • 10 394
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 562
Щерката навърши годинка и в неделя ще събираме родата  Crazy. Идеята ми е за шведска маса (няма как да обхвана всички на една маса, освен ако не разпъна пред блока. Пък не ми се дели едните в една стая, другите в друга...). Някак си по-раздвижено е, всеки може да си говори с всеки, а не само с тези, които седят до него, ако са седнали на маса. Та обясних. Ама въпроса ми е: Какво да сложа на нея? Замръзналият ми мозък измисли първо пици-ама реших, че първия рожден ден на детето ми не върви на пици...  Embarassed
Другото, което ми скимна-кебапчета, пиле грил, руска салата, млечна... И до тук... Нищо друго не ми ражда главата.
Истината е, че не ми се готви за найсе човека, искам готови неща, които евентуално само да претопля  Blush Пък и аз съм човек, и аз да усетя от празника...
За сладките неща е ясно, ама за основното ядене зациклих...
Ще съм безкрайно благодарна, ако помогнете!
И после обещавам да разкажа как е минало!  Wink
 Hug

# 1
  • Мнения: 38
Моето предложение е за лозови сармички, шункови пурички с руска салата, кашкавалени топки, малки хапки с различни колбаси - всичко това позволява да се приготви по рано и после само да се затопли. Аз наскоро имах семейно тържество и се бях подготвила точно по този начин.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
Ако не искаш да готвиш свържи се с някоя кетърингова къща и ще ти донесат каквото искаш....
Иначе - малки палачинки, пилешки хапки, картифени крокети, баница, малки кюфтенца, солена торта, разни мезета, салати.
Весел празник!

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Хапки от палачинки с руска салата, сандвичи от франзела с различни хитринки отгоре (хайвер, пастет, извара, сирене с различни подправки), панирани хапки, малки кюфтенца.

# 4
Ето ти няколко лесни и вкусни рецепти

2 пакетчета ролца от раци
30 п.нарязан бекон

Режеш ролцето на две
завиваш го с бекон и бодваш клечка за зъби да не се
разпадне. Нагряваш тиган и слагаш рулцата да се зачервят 5 мин.
след това поръсваш и сладък соев сос . В продълговата чиния с листа
от марули слагаш рулцата. Време за приготвяне 20 мин. количество огромни


Пълнени печурки:

Купуваш големи печурки в полувината сложи синьо сирене в другите кашкавал
запечи ги  и след изваждането по 1 маслина от горе може и без нея.


Брускети
взимаш готов нарязан черен хляб за тостер
нарязваш домати на кубчета, нарязани маслини, настърган морков, сол, босилек повече
заехтин всичко в нагорещен тиган леко го задушаваш не повече от 2 мин.
Слагаш сместа в хладилника да престои и препечените тостери мажеш със сместа.


10 твърдо сварени яйца режеш на две
и махаш жълтъка към него прибавяш нарязани на ситно
кисели краставички и шунка 1/2 кофичка майонеза разбъркваш и пълниш
белтъците оставяш в хладилника да затегне.

Желая Весело посрещане.

# 5
  • Мнения: 386
Ето ти и няколко идейки от мен:
Топчета "Рафаело"

200 гр настърган кашкавал се смесва с 3 скилидки пресован чесън,сол, черен пипер ималко майонеза. Втази смес се увива една маслина без костилка, одормя се на топче, което се овалва в настъргани ролца от раци. Нареждат се върху лист от маруля.

Розички от картофено пюре

1 кг. картофи
2 жълтъка
50 гр. масло
прясно мляко
сол, черен пипер, индийско орехче на вкус

Сваряват се нарязаните картофи в подсолена вода (колкото да ги покрие), намачкват се, добавя се топло мляко (до консистенция - гъсто пюре), маслото и 2 - та жълтъка. Подправя се със сол, черен пипер и индийско орехче на вкус и добре се разбърква. Шприцоват се розички върху пергаментна хартия и се пекат в загрята фурна до златист цвят.

Картофено
Продукти:
1 кг.картофи
6 склиди чесън
сол, черен пипер
120 г. разтопено масло
4 домата нарязани на филийки
200 г. сирене нарязано на парчета
листенца босилек

Приготвяне:
Картофите се сваряват необелени,след това се обелват,охлаждат и се настъргват на ренде.

Чесънът се нарязва на ситно и се смесва с картофите.

Сместа се поръсва с черен пипер на вкус,посолява се и се измесва.

1/4 от полученото тесто се поставя в 15г.разтопено масло,разплесква се в плоска форма и кюфтето се пържи докато добие златист цвят.Обръща се от другата страна.

По този начин се изпържват и останалите 3 кюфтета.

Разпределят се с доматите и сиренето в чинии,украсяват се с босилека.

По желание могат да се полеят с гъбен сос,маюнезен,кетчеп.Ползва се за мезе на бира,вино,за гарнитура на печени и варени меса и колбаси.
Чушки по ловджийски
Продукти:
4 едри консервирани чушки
300 гр. сирене
4 яйца
30 гр. друг вид сирене (пушено, топено, кашкавал и т.н.)
1 с. л. олио
индийско орехче
сол, черен пипер

Приготвяне:
Изберете по-едри чушки, подходящи за пълнене, които да подредите изправени в чиния. Пригответе пълнежа от настърганото сирене (двата вида), разбитите яйца, олиото и подправките. Тъй като чушките са били предварително варени, времето за печене е по-кратко – 20 мин при темпе

aАко имаш интерес ще ти изпратя още.


# 6
  • Мнения: 3 268
Изобщо не се занимавай.Иди в магазина на Кенар на бул.Сливница,каквото искаш ще ти направят-сърмички,крокетки,тинтириминтири.... Peace

# 7
  • Мнения: 1 756
да и от малките кюфтенца, много са вкусни а и малките много ги оби4ат, в голяма купа и на всяко отге по една кле4ка за зъби, хема като таралеж хем вселки си взима
 Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 562
Изобщо не се занимавай.Иди в магазина на Кенар на бул.Сливница,каквото искаш ще ти направят-сърмички,крокетки,тинтириминтири.... Peace
Само там ли има?

# 9
  • Мнения: 3 268
Там е фабриката и е най-голям избора.

# 10
  • София
  • Мнения: 562
Ей знам си аз, че сте златни!  Hug

# 11
За последния ни повод за събиране бяхме взели от един китайски ресторант три вида салати и още четири вида китайска храна. Така си спестих готвенето.  Ако хората които ще идват обичат такава храна, спокойно можеш да им я предложиш като за шведска маса, пък всеки да си хапва каквото реши. Лошото е, че не става за децата Sad

Общи условия

Активация на акаунт