Няколко въпроса за съдомиялна :)

  • 800
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Момичета не се сърдете, че отварям нова тема за съдомиялната, преди да я избера прочетох вече обсъжданите теми, но имам няколко конкретни въпроса и ще се радвам да помогнете.
1. Взех си таблетки Калгонит, но се оказа, че при миенето се надраскват чиниите (дуралекс). Какви таблетки или препарат да ползвам за да не се надраскват съдовете?
2. Винаги ли трябва да слагам соли, дори когато водата не е варовита?
3. Каква температура е най-подходаяща за измиването? Аз пробвах на кратката програма да измия леко замърсени съдове, но нещо не бяха измити добре Confused
4. Много обичам да си пия кафето в високи шарени чаши, но се притеснявам, ако ги пусна да се мият на висока температура, заедно тенджерите дали няма да се отмият картинките.
5. и един глупав въпрос: Кошничката за прибори има капак, той маха ли се, когато зареждам приборите или трябва да ги наредя през решетката на капака?
Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
каква марка ти е съдомиялната?

# 2
# 3
  • Мнения: 1 041
1. Ползвай гел Калгонит. /аз мия със Сомат 5в1, гел и таблетки Калгонит, прах Нит - чашите за кафе от дуралекс не са ми пострадали/
2. И при нас се оказа, че водата не е варовита според приложения тест в кутията таблетки калгонит/, но слагам сол.
3. Ако пускам съдевете веднага след хранене /без тенджери и много замърсени/, ми измива добре и на 30-мин. програма. Обикновено мия на автоматичната програма/ около 55-65 градуса май беше/. На 70 градуса съм мила само веднъж.
4. На едни мои купички избеляха цветовете след миене с някакъв прах /полски/ от Кауфланд/. С другите препарати нямаше проблем, но си зависи от картинките! На един красив нарисуван поднос, много хубаво му се размаза картината Embarassed.
5. нареждам в отворите на капака. Дребни неща за миене /капачета на буркани от пюрета например/ слагам вътре в кошницата.
Дано и други да се включат, защото моят опит със съдомиялна е скромен!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Т'ва 2, 3, 5 или 10 в 1 го забрави  Stop

Ползвай всичко отделно и зареждай всяко чекмедже с препарата, за който е предназначен.
Няма страшно за нито една чаша в миялната. Научи се да я подреждаш и няма да имаш проблем с недоизмити съдове. Чисти си редовно филтъра.
Кошницата за прибори си я отвори и тогава ги слагай. Ако решиш да сложиж нещо малко, тогава затвори капака.
Та ако свикнеш да ги подреждаш правилно съдовете и на 50 (или 55) градуса ще са ти добре измити.

Еко програмата ти е само са чаши. Не очаквай с нея да миеш съдове. Кратка програма не те съветвам да ползваш. Инак ще я пускаш поне още веднъж.

# 5
  • Мнения: 1 041
Шани, защо да се отваря кошницата и тогава да се нареждат? От вида на кошницата явно зависи? На упътването на моята /АЕГ/ е показано как се нареждат приборите в отворите на капака.
Пиши и за солта дали е необходима при неваровита вода? Аз съм настроила на 1 или 0 /не си спомням кое точно беше при неваровита вода/, но доста сол си върви. За няколко месеца вече 4-та кутия купувам.

# 6
  • Мнения: 221
Момичета, много благодаря за отговорите Hug   Като за начало трябва да се науча да подреждам съдовете, защото мисля, че не се справям добре  Embarassed  и затова някой неща при първия ми опит са останали недоизмити, пък и така както подреждам събира много по-малко от указаното. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт