Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 ноем. 2006, 12:44 ч.

Въпрос за стафилококова и стрептококова инфекция

• 908
  • 8
  •   1
Отговори
  • Sofia
На големия откриха в гърлото стрептококи-пие Оспен, а на малкия стафилококи и сега джипито иска да му изпише АБ, но той дефакто не е болен и аз се питам, дали да го тровя или  ooooh! Моля ви , кажете наистина ли са толкова опасни тези стрепто и стафило и може ли да се размине АБ newsm78 а и съм чула, че не винаги се повлияват от лечението Close

# 1
миналата година точно по това време малката ми дъщеря направи три ангини една след друга два пъти пи антибиотик по 10 дни.когато направи третата и направих гърлен секрет и се установи стафилококи,стрептококи, и гъбички от антибиотика.трети път АБ не дадох а отидохме на хомопат.нашия хомопат който е микробиолог каза няма  страшно /говоря за стафилококите и стрептококите/и вече година ходим при нея и съм много доволна за сега Йоанна е боледувала лятото веднъж имаше по сериозна кашлица.незнам дали е от годините това че вече е на 7 или сме намерили точния хомопат аз мисля че е второто но дишам малко по спокойно от тези болести иначе боледувахме много често.желая ви успех

# 2
  • Sofia
може ли координатите на хомеопата-на лични.
благодаря.

# 3
  • Самоков
Когато дъщеря ми беше на 2м. й откриха стафилококи в носоглъдката. Лекарката ни каза, че докато детето е здраво, няма да й изписва АБ, само редовно й правехме микробиологично изследване. И в един момент стафилококите изчезнаха от самосебе си, без лечение. Така че, ако детето е здраво (няма хрема, , няма температура, не кашля и пр.), няма нужда да му даваш АБ.

# 4
  • София
Когато дъщеря ми беше на 2м. й откриха стафилококи в носоглъдката. Лекарката ни каза, че докато детето е здраво, няма да й изписва АБ, само редовно й правехме микробиологично изследване. И в един момент стафилококите изчезнаха от самосебе си, без лечение. Така че, ако детето е здраво (няма хрема, , няма температура, не кашля и пр.), няма нужда да му даваш АБ.
нашата хомеопатка твърди,че бебоците са в състояние да се справят сами, ако до този момент не им е даван АБ. На нас УНГ само като видя секрета от носа каза,че са стафилококи, но ние пуснахме изследване на носа и гърлото и се оказа чисто. Сега го повтаряме за всеки случай. Добре,че сме против АБ, че иначе отдавна щеше да ни е натъпкано с тях детето, ако слушахме докторите!

# 5
  • Sofia
На големия вече си почнала антибиотика, тъй че само ще ти кажа за малкия - антибиотик не бих дала, а и докато е здраво детето не бих си тормозила повече главата с коки.

# 6
  • Sofia
ами малкия всъщност имаше хрема за около 2 дни....все още нослето не му е напълно чисто, но не мисля че е болен Rolling Eyes

# 7
  • София
На Хриси й откриха стафилококи в нослето с микробиологично изследване ,когато тя беше на 3 мес. (сополите й течаха много преди това,подозирам от родилното).Мазахме с Бактробан,който е локален АБ и за 1 седмица нямаше и помен от стафилококите (прави се пак изследване за да се установи)
Наистина и аз съм чувала,че и сами могат да се справят бебетата с тази инфекция,но аз лично измъчих и себе си и детето с пръскане на Стеримар,вадене на секрети с помпичка (макар и бебешка) и това 3 месеца!!! Така,че всеки си решава сам  Peace
Бързо оздравяване  Wink

# 8
  • София
Стафилококи често се откриват при изследване на гърлен секрет на видимо здрави хора. Не се лекуват, щом не създават "проблеми".

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт