Отдавна не е имало тема за гърнето:)

  • 13 135
  • 77
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Такаааа.....понеже аз не обичам да се хваля преди нещо да е станало сигурно 100%, ами сега му е времето.

Кой е най-големият противник на слагането на гърне преди да му е дошло времето, всички знаят това - ами Лиорена - най-мързеливата, най-безотговорната майка, най-неизобретателната с липса  на креативност, фантазия и т.н. на която памперсите на дъщеря и не и правеха впечатление, въпреки 2г и 4м възраст.

Всички са чели моите мнения по въпроса.

Еми, сори, ще трябва да ви разочаровам, Ади вече не ползва Памперс от десетина дни. Гърнето - мой пръв приятел, без нито един фал в гащите, за мое най-голямо Учудване (new*, не ме е страх от този, който не знае, а не иска да се научи Neutral Face, научих си урока )
След като ноември изоставих каузата, защото не исках да си развалям почивка, и сложих пампата отново след частичен резултат, сега вече няма връщане назад, необратими са нещата.

Разходът за Памперси отпадна, слагам още нощно време за мое спокойствие, на обяд спим без пампа, само нощно време, който не след дълго ще махнем.

Ами това е.

# 1
  • Мнения: 671
Е хайде Честито  Grinning  Grinning
И Ален е с гърне и казва АААА като го види а понякога и като е наакан но понякога и преди да се наака а понякога и проста така си вика ААА  Wink  Wink  Wink

# 2
  • Мнения: 5 255
Браво на Вас  Heart Eyes

Честито и безпроблемно безпампие  Blush

# 3
  • Мнения: 7 106
Браво на вас !!!
И аз съм на същото мнение за всичко - когато му дойде времето.Няма какво да насилваме събитията.

# 4
  • Мнения: 3 146
Мен още ме мързи да слагам Меденката на гърне, обаче й соча често гърнето и и показвам да кляка и да се напъва (всичко това се развива както си е облечена) .И днес (на 1 г. и 3 месеца) о чудо - затича се към гърнето , седна, напъна се и готовооооооооооо.Много се учудих , а и много се зарадвах.а, казва и акккка от 2 дни.
Моето мнение - не трябва да се бърза с гърнето - детето само трябва да осъзнае какво се прави там.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
мдааа, много  е важно тая работа да се върши осъзнато.
И колкото е по-голямо детето - толкова по-лесно стават нещата.
още повече като има комуникация между детето и майката.

# 6
  • Мнения: 218
Е успокоих се най на края да разбера , че има и други мами като мен.И аз така реших , като си стане ще стане.Всички викат абе учия слагай я да седи ама аз им казвам всяко нещо с времето си.

 Да ви е честито.

# 7
# 8
  • Мнения: 46 403
Ееех, сега колко парички ще спестите от памперси Grinning
Да ви е честито гърнето Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Поздравления!
И при нас стана така, лесно и бързо, без произшествия.
Мария беше на 2г 3м.

# 10
  • Мнения: 10 216
Здрасти Liorena,

аз съм следващия противник на слагане на гърне от 3-4- месечна възраст. Тук като им казах че детенце нямаше една годинка и все още не го мъча на гърне и те ме изгледаха и ме питаха дали съм нормална. Какво ще правело дете преди 2 години на гърне. И аз им казах че в родната родина е обратното всички те мислят за луд ако детенце до една година не е вече на гърне. И викам абе кво ще ги слушам аз тия чакай да отивам за гърне. И отивам ааааааааааз обаче на кутиите на гърнетата пише препоръчителна възраст 18 месеца. И викам абе що да си усложнявам наистина живота. После попрочетох тук и таме и наистина има логика в това нещо. Докато детенце не проумее че това е гърне и какво се прави в него, става едно блъскане на главата в стената до откат. И току виж детенце пораснало. С тази разлика че това може да ти отнеме 1-2- седмици а в другия случай месеци наред.  Но всеки си решава сам за себе си. Нали все за добро ги правим нещата.

# 11
  • Мнения: 4 414
#Milti  #Milti  #Milti
браво на Ади!
 Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
поздравления за мама!

# 12
  • Мнения: 1 072
Честито!
И нашия е на 2 годинки и малко, но няма особени признаци да се научава. Хич не се притеснявам, няма начин да не се научи. След 1-2 месеца съвсем ще разбира за какво става въпрос и ще стане за нула време. Родата и другите от старото поколения дуднат, ама да си гледат работата.
Поздрави, Сара

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 826
Не мога да кажа, че съм я "научила" на гърне, това нещо не го познавам, просто рецептата не е трудна, точно за 3 дни (в което никога не съм вярвала) и нещата не са това, което бяха, само 3 дни, имах намерение да запозная Ади с гърнето на 2г и половина, но......заради една тема тук.......и с моя ужасен водолейски инат до откат, си казах, " 'айде пък да видим какво ще стане", и .......стана.

Но номерът е : махане окончантелно на памперса, а не, навън с памперс, вкъщи без, при след.об. сън "с" после, решаваш, че детето от днес ще е без и край, иначе става объркване за самото дете, и резултатът според мен ще е по-бавен, не знам, аз решиш от раз и край, странно, но детето стиска и само в гърнето пишка и ака, като точно за 3 дни разбра какво се прави.

чак ми е невероятно....

# 14
  • София
  • Мнения: 572
Честито!!! И аз не мисля да насилвам Кари.Тя едва ли ще разбере за какво става въпрос.Смятам да започна,когато усетя,че може да разбере за какво служи това "чудо"-гърнето  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт