Проблем!Детето ми не иска да ходи на градина.

  • 1 118
  • 19
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Историята е следната:
Синът ми ходи на детска градина вече повече от година.Тази година лятото във групичката им пристигна ново дете.
Никога Боби не ми беше казвал,че има проблем между него и въпросното дете.
Едва когато сутрин го приготвях за градината и почнеше да реве и през сълзи да ме моли"Мамо моля те не искам на градината,защото Златомир отново ще ме бие"разбрах,че има проблем.
Естественно не останах безучастна.Тъй като със малката нямам възможноста да ходя всеки ден да го водя  ида го взимам,реших,че всичко ще отшуми.Еееее не стана така.
Майката пет пари не дава заради това,че видиш ли нейното дете тормози мойто.Аз се опитвам да говоря с нея да вземат някакви мерки а на нея не и се занимавало със луди хора.
Еми кажете ми как трябва да постъпя?Трябва ли да минавам на принципа  и да уча Боби "Удари ли те удари го и ти? Thinking

# 1
  • Мнения: 179
След като въпросната майка не иска да вземе мерки за детето си  явно трябва да приложиш принципа "Удари ли те удари го и ти" .  Явно майката въобще не се интересува от възпитанието на детето си /а да ми каже ,че съм луда ,защото си защитавам детето ..........сигурно ще и причернее пред очите/.
  Все пак мисля ,че трябва да говориш с учителката и дори с директорката за проблема.Може те да успеят да "натиснат" майката да обърне внимание на сина си.И да приложат крайни мерки,ако се наложи.

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
След като въпросната майка не иска да вземе мерки за детето си  явно трябва да приложиш принципа "Удари ли те удари го и ти" .  Явно майката въобще не се интересува от възпитанието на детето си /а да ми каже ,че съм луда ,защото си защитавам детето ..........сигурно ще и причернее пред очите/.
  Все пак мисля ,че трябва да говориш с учителката и дори с директорката за проблема.Може те да успеят да "натиснат" майката да обърне внимание на сина си.И да приложат крайни мерки,ако се наложи.

Ами явно това е начина.Госпожите са страхотни и неведнъж са парвили забележка, но явно въпросната майка не разбира от дума и пет пари не дава. Tired

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Насърчавай го да се защитава......щом възпитателките блеят.........и майка му не не се интересува......какъв избор имаш......освен да отидеш и лично да се скараш на момчето.......

# 4
  • Мнения: 259
Ама,какво значи не и се занимава, аз ако съм на твое място такъв скандал ще и спретна че ще и държи влага цял ден.Много се дразня на такива безотговорни майки.

# 5
  • Мнения: 1 615
В ситуация като тази абсолютно съм за принципа "Удари ли те, удари го и ти". Много се противих на идеята, въздържах се от подобно "възпитание", но в понеделник, като ревна дъщеря ми, вече не издържах и точно това й казах. Знам ги тия майчета на дечица "с характер", а аз бих казала "без елементарно възпитание", каквито, впрочем, смятам, че са и мамчетата. Е, щом смята, че си луда, покажи колко можеш да излудееш при необходимост! Simple Smile Успех и целувки на децата!

# 6
  • Мнения: 7 723
говори и сдругите майки. В ДГ на дъщеря ми имаше едно такова дете - в другата група. Събраха се родителите, написаха писмо до директорката и го "изключиха".  

# 7
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Момичета,благодаря ви.Учителките както казах не остават безпристрастни.Правили са забележка на въпросното дете,кара ли са се но резултат никакъв. Tired
Както писах и по-горе,нямам възможността често да водя Боби на градинката и затова рядко мога да засека майката.Искаше ми се да се срещнем и спокойно да поговорим като големи хора.Явно обаче тя няма такова намерение.на мен пък ми писна,синът ми всяка вечер да си идва със синя ръка,защото въпросното дете го е щипало до тогава докато не се е намесила госпожата.
Аз също съм против боя и именно затова не исках да прибягвам до това да уча синът си да си връща.При това положение обаче,май нямам друг избор. Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
Ивка и аз съм на принципа, че когато един родител отказва да "озапти" детето си, което тормози моето, то аз съм в правото си да уча моето да се защитава /вкл. и физически/, както и самата аз имам право да поговоря с въпросното дете /да го попитам защо, да му обясня, че не е правилно и т.н/. Все пак за тебе най-важното е детето ти и когато другият родител не желае да помогне за разрешаването на проблема, трябва да го направиш ти.
Но си мисля, че дори и да насърчаваш Боби да се защитава, ако той не е склонен, няма да го направи. На моята на няколко пъти съм й казвала да удря, но така и не го е направи.

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ивка и аз съм на принципа, че когато един родител отказва да "озапти" детето си, което тормози моето, то аз съм в правото си да уча моето да се защитава /вкл. и физически/, както и самата аз имам право да поговоря с въпросното дете /да го попитам защо, да му обясня, че не е правилно и т.н/. Все пак за тебе най-важното е детето ти и когато другият родител не желае да помогне за разрешаването на проблема, трябва да го направиш ти.
Лекси, опитвах се да говоря  и със детето.Ами нищо не постигнах,хили ми се насреща, със един такъв лукав и мазен поглед, и дума не обелва. ooooh!

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все си мисля, че учителките са там , за да превръщат агресивната ситуация в удобен повод да научат децата да  комуникират правилно....т.е. всеки един конфликт е много добър повод да се обясни на децата, да им се покаже, да им се даде вариант за неагресивно решение........Не мисля, че трябва да се карат, правят забележки и прочее.така се учат и двете страни ...и "агресора " и "жертвата" ........

# 11
  • Мнения: 179
Аз пък си мисля ,че дори и учителките да полагат усилия да покажат на децата кое е правилно ,то и родителя трябва да прави същото.Защото детето сравнява и има за пример и родителите си.И в случая -щом МАМА не се кара,не казва нищо ,значи е позволено и мога да си правя каквото си искам.

# 12
  • Мнения: 809
Ох, аз пък съм от другата страна. Моят син 2г. и 8 м. се бие. Не знам какво да направя. Съветваме се, учим се, подкупваме се и пак отивал да се бори, иматйе предвид, че той е най-малкият. Досега не са ми правили забележки, но аз с радост ще изслушам всяка майка и ще й обясня, че полагам усилия, макар и безрезултатни. От няколко дена насам нещата са в затишие. Преди няколко дни отивам да го прибера от ДГ, госпожата ми казва след малко ще го вземете, защото му мерим температурата. "Днес се е хранил, спал е и не се е бил." Направо не можах да повярвам. Сега не се бие и като се прибера вечер ми съобщава, че днес не се е бил. Така че може би нещата отшумяват.
П.П. Само да кажа, че ходим на градина от месец и половина, може и да е било защитна реакция срещу непознатото, неизвестното.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен трябва да се действа на място и по време на конфликта.....след това вече е късно да се говори и обяснява...защото детето е малко

# 14
  • Мнения: 5 468
Сватя, щом майката нехае и госпожата не може да го озапти, хващаш го ти, разтърсваш го здраво и му казваш, че утре пак ще го сполети същото, ако докосне пак Боби. Тогава майката, може би, ще поиска да говори с теб, въпреки, че не й се занимава с луди Shocked. Ще й се наложи... или детето ще се откаже да тормози твоето #Cussing out.
Боби до онзи ден ходил на градина с радост, сега няма да иска да ходи, защото някакъв хлапак си пробва на него маймунджулъците TiredNaughty

Общи условия

Активация на акаунт