Свежи идейки за рождените дни на децата ни

  • 7 214
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
Е на майка си случила, ама на сестра не  newsm62

тя сестра ми е подозирала, още докато съм била малка, че ще я превъзхождам и е искала да ме съсипе

ама не й се давам  newsm47 newsm47 newsm47

# 16
  • Мнения: 2 839
Обмислям дали да не си uninstall icq-то
Отивам да стягам багажа на цялата фамилия, тази нощ тръгваме на далечен път  Mr. Green  Crazy

# 17
  • Мнения: 6 039
................................
Хай сега стана скандала!  newsm47

споко, тя сестра ми е стара и вече си е легнала

Еххх, оспамихте ми хубавата тема, и аз ви се вързвам.
аааааааааааа
оттук нататък - само по темата. Ако Обичате!!!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 210
Тя моята идейка, първо не е моя, и второ не е чак толкова свежа  Mr. Green, но на РД на Ивчо (бяхме в клуб), каките им помагаха да скачат с чували (от тези найлоновите за боклук), да играят на кегли (страшен хит- и до момента всичките ми дезодоранти са наредени до стената и биват целени с една топка, а с истинските кегли, които купих не си играе)...Според мен на две годинки много се впечатляват и от куклен театър под каквато и да е форма...

# 19
  • Мнения: 13 512
......За тази година си е поискала динозавърски купон  - имам някои идеи, знам как се прави торта-динозавър, могат да играят на археолози, търсейки "кости и фосили" от меденки в купа с пудра захар. После може да сглобят някой скелет, ако не ги изядат междувременно Simple Smile
за украса - динозавърски стъпки по пода... малко папрати от зелена хартия... ааа, и вулкана от сода, оцет и хранителна боя, препоръчан от Янита (струва ми се).
какво друго... покани могат да се направят лесно, като се изреже зелен картон във формата на стегозавър, да речем...
да направим кукла-динозавър за куклен театър (вчера направихме една с Ането от самотен чорап, цветна хартия, лепило и готовите очи, които блажка така мило ми изпрати преди време  Hug ) Казва се Никола  Laughing
Анда,страхотна си, поздравления!  bouquet

# 20
  • Мнения: 6 206
Е, Дива не върви да си постна ей така ноу хауто. Laughing
И на теб ще дрънна едно ЛС кое откъде.
То малките неща правят разликата.
Съвет от мен - когато правите тематичен рожден ден, имайте предвид да не залитате прекалено в темата. Особено ако не е много позната на децата. Прекалената организираност отегчава децата.
Няма и да открия топлата вода ако ви кажа, че децата се радват страшно на неща, които са направили сами. Оставете ги да направят нещо и после да играят с него, ще се размажат от кеф. /упс, тука още малко ако бях продължила и пак щях да си дам пустото ноу хау/.
Последно - много малко родители си познават истински децата.
Понеже аз за всеки РД си правя музикална компилация, ще се учудите колко родители вдигат рамене на въпроса "коя е любимата музика на вашето дете". И много други неща, но да не задълбавам сега. Simple Smile

# 21
  • на терасата
  • Мнения: 660
Yanita, кажи, моля те, как организирахте тематичните партита, кого ангажирахте, в кое заведение и т.н. повече подробности. През януари синчето прави 8 и искаме да му направим РД като за голямо дете, не сме вече за детските парти клубове.

Благодаря ти предварително.

# 22
  • Мнения: 2 700
Аз съм от мързеливите майки, които разчитат на парти центровете. Но преди години бяхме канени на РД, където майката действително се беше постарала много в посока забавления на децата. Спомням си, че беше изпокрила из цялата къща различни игри. Обясни на децата, че на всеки половин час /горе долу/ ще свири със свирка и децата тогава имат право да търсят. С първото намерено забавление се прекратява търсенето до следващата свирка. В рамките на това време децата си играеха с намереното. Скритите неща може да бъдат както дребни, така и по-големи. Например пличке с балони / следва надуване, замерване, пукане и т.н./,  пликче с карнавални свирки / следва маршируване, свирене, смях/, пастели за рисуване на лица / децата сами се рисуваха и падна голям смях/, пликче с цапащи езика лакомства /децата страшно се забавляваха да се гледат кой на какво се е направил/. Между тези дребни изненади може да се вмъкнат игри и играчки съобразени с възрастта и пола на децата.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 866
с тематичните празненства започнахме, когато спряхме да празнуваме по детски клубове и заведения.
приказното парти беше простичко - в нашия двор, торта с хари потър (че всички бяха луднали по него), виктория - с крилца на фея, много балони, гирлянди, цветя, конфети, сапунени мехури, музика... шаренийка Laughing

страшното парти се случи при лошо време и трябваше да вкараме децата вътре - призраци по стените, тематична храна - торта с паяжина, цветни спагети - червеи, бухтички от дънкин донътс (наречени динозавърски очи), сандвичи със страшни имена (до всеки вид храна имаше табелка с име то й); костюми и рисуване по лицата. понеже съвпадна и с деня преди великден, имаше възможност на една масичка в ъгъла всяко дете да си нарисува яйце.

холивудското парти беше елегантно, подбрана музика, стари филми, торта - звезда от алеята на славата с името на виктория...

# 24
  • Мнения: 3 927
Ами те свежите идеи се раждат в движение Wink

Вторият РД на щерката беше тематичен, защото в момента тя беше на вълна Немо - гледаше филмчето много често в продължение на поне месец и половина. Така се роди идеята за торта-риба :

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632779243395156250.jpg

, накупих чинийки с картинки от филмчето, шарени пластмасови чашки.....А, да уточня, че РД беше у дома. За детски клуб ще мисля май след 3-я или дори след 4-я РД.....Направих шведска маса за малки и големи с неща за хапване с ръце и т.н.

Еди месец преди това направих саморъчен надпис:

http://www.bgphoto.net/photos/2105/o632779243563125000.jpg

естествено пак с картинки на Немо, но и други.....Не че не се продават готови, ама друго си е собственото производство Wink

Най-успешната игра за 2-годишните сладурчета се оказаха 10 балона с хелий.

Като дойде време за следващия РД, вярвам пак ще ми дойдат разни идейки Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 839
Аз съм от мързеливите майки, които разчитат на парти центровете....
Ами то не е само до мързел. На мен ми се иска, ама никак "не ми иде отвътре"  Mr. Green
Знам им любимите песнички, герои, тип игри, но като нямам идеи, а и ако се хвана да скалъпя нещо, никога не одобрявам резултата  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 245
Аз категорично съм се отказала да го празнуваме вече у дома,след последния път в къщи доста време след това се намираше торта зад дивана. Joy
Сега на на 31.10 станахме на 6години и бяхме с децата в едно малко заведение,където бях повикала един палячо,беше страшно забавно.Децата даже и не се сетиха да ядат и пият,а и палячото си го биваше много.

# 27
  • Мнения: 8 917
Момичета, идеите ви са страхотни Hug Отсега събирам инфо за 3-я РД на Гери, че за 2-я не бях открила темичката Rolling Eyes  bouquet

# 28
  • Мнения: 6 039
Предлагам Каспър да се амбицира и да органзира поне един клуб като ТонБонбон и във Варна. Че нашите деца няма къде да ходят и какво да правят.

# 29
  • Мнения: 6 206
Предлагам Каспър да се амбицира и да органзира поне един клуб като ТонБонбон и във Варна. Че нашите деца няма къде да ходят и какво да правят.
Е, аз да се разчекна ли, казала жабата, ако знаеш вица. Laughing
Аз съм убедена - такъв бизнес не се управлява от разстояние.
Пловдив си ми стига.

Понеже тази игра с тенджерата наистина е интересна и днес смятам да я пробвам, ето още нещо от мен, в Метро в момента при шоколадовите изделия има едни шоколадчета под формата на калинки, много сладки, с крачета, пипалца и тн т, направо като истински, бройката излиза 0,30 лв, пакета е 2 лв и нещо. Сложете тях под тенджерата, децата страшно ги харесват и са вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт