Колко от вас са правили аборт по желание?

  • 19 711
  • 235
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 15 619
Не съм правила аборт по желание /имам аборт заради спиране сърдечната дейност на плода/. Винаги съм си мислила, че това аз няма да го направя никога. Ще се чувствам много зле, ако ми се наложи. Дано да не ми стига до главата. Praynig

# 76
  • Мнения: 4 726
Правила съм.

# 77
  • Мнения: 220
гласувах с да.и да си призная-май най-скоро от всички-миналия месец.имаше 2 причини-с личната бях готова да се примиря(нежеланието на бащата) и да си го гледам сама,но лекарката ми каза ,че имам проблем и е много вероятно или да направя спонтанен аборт скоро или да се увреди плода.бях много критикувана,даже мислих да пусна тема.НО-решението си е мое и не ме интересуват другите.
ако беше престъпление както много хора се опитват да го изкарат-щеше да има наказние

# 78
  • Варна
  • Мнения: 686
не съм правила по желание, нито по медицински причини

ако имам нежелана бременност не знам как бих реагирала - зависи от обстоятелствата

# 79
  • Мнения: 769
Това е право на личен избор. Никого не съдя, никого не критикувам.
Никога не знаеш какво може да те споходи - ситуации, случки житейски всякакви има, застраховани няма...

Аз не съм.


За какво я нищим тази тема отново.. newsm78

# 80
  • Мнения: 4 621
Правила съм  преди 11 години.

# 81
  • Мнения: 1 416
Не съм правила аборт. Истински се надявам да не ми се налага. Иначе съм "За" прекръсване на нежеланата бременност...
Новината, че ще имам дете беше много изненадваща, моментът -  неподходящ, но - нямах желание да абортирам. Защо? Такова ми беше вътрешното усещане. И занапред ще се осланям на него, вземайки подобни решения...  Peace

# 82
  • Мнения: 1 533
Воден дух, предлагам да забременееш нежелано първо и после от личен опит да споделиш до какво решение си стигнал.

# 83
  • Мнения: 190
Аз не съм. И не знам ако ми се наложи дали ще направя  newsm78
Тоже самое. Не съм; по принцип - не мисля, че бих. Но не мога да се зарека - човек не знае какво ще му поднесе съдбата. Всичко се случва.
Peace Hug

# 84
  • Мнения: 934
Да преди 11 години. Естествено, че не е леко за човек да вземе такова решение.
Имам и един спонтанен след това, а сега бих направила пак, но той ще е по медицински показания, макар това да не намалява тежестта на решението. Дано не се случва.
А хората който не разбират как можеш да извършиш такова нещо им трябва 2-3 дневен престой в дом за изоставени деца или нещо подобно.
Всеки сам за себе си решава.

# 85
  • Мнения: 1 101
Не съм правила.

# 86
  • Мнения: 6 164
Не съм правила.
Не знам ако се наложи някога..., дано никога не се изправям пред такъв избор.

# 87
  • Мнения: 3 334
Да правила съм и то защото малката беше само на 6м.Не можех да си преставя как ще се справя с отглеждането на две бебета едновременно.

# 88
  • Мнения: 42
Правила съм един аборт, когато дъщеря ми беше на 11 месеца.Много е трудно да вземеш такова решение, но понякога правим неща които не искаме.Преди да разбера че съм бременна бях взела хапче, което се оказа че е повлияло на растежа на плода, и искам или не трябваше да го махна.
 И дано тези които се заричат че няма да направят такова нещо не им се налага да разбират, какво е на една жена да направи аборт. Става дума за психическото й състояние, поне на мен аборта ми се отрази доста зле. Даже и сега като се връщам във времето назад ми става много мъчно, но................

# 89
  • Мнения: 1 120
Правила съм и не се гордея с това,но уви налагало се е!

И аз така
И при мен така...

Общи условия

Активация на акаунт