След вадене на зъб

  • 31 841
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
Преди 2 часа ми извадиха един мъдрец. Аз обаче толкова се бях шашнала, че забравих да попитам - кога мога да се храня, трябва ли нещо да правя за дезинфекция, такива работи. Благодаря за отговорите предварително.

# 1
  • Мнения: 295
На мен като ми вадиха зъб ядях на другата страна .След всяко ядене се жабурех със чай от лайка .Аз ядох чак на другия ден защото ми бише гадно в устата.

# 2
  • Мнения: 5 391
Не си спомням какво трябваше да се прави, но си спомням какво не трябваше-да се пуши Confused

# 3
  • Мнения: 380
Преди няколко години ми вадиха мъдрец в Стоматологичния факултет - спомням си че ми казаха да го жабуря със отвара от лайка и смрадлика,

# 4
  • Мнения: 7 837
Зашиха ли ти венеца, или само сложиха лекарство в дупката? Поне 2 часа не трябва да пиеш течности и да ядеш. Ако не ти е зашит венеца, внимавай после с храната, дъвчи внимателно само на другата страна, за да не попадне храна в раната.
Цигари - след 24 часа.

# 5
  • Мнения: 5 228
Точно мислех да изпуша една цигарка, добре, че ми казахте. Мерси!

Кейси, венецът не ми е зашит, а ми сложиха някакъв "конус", както се изрази стоматологът, който запълва дупката и предотвратява замърсяване, възпаления и прочие гадости.

# 6
  • Мнения: 7 837
Точно мислех да изпуша една цигарка, добре, че ми казахте. Мерси!

Аз вадих миналия месец. На мен ми казаха 3 дни  Crazy Питах зъболекар в БГ и той каза поне 24 часа. Май,защото от цигарите се разширяват кръвоносните съдове и може раната да кърви. Не съм сигурна...

Аз издържах 12 часа и запалих цигара  Blush Laughing
Но ми бяха зашили венеца и нямаше кръвотечение.

# 7
  • Мнения: 40
Последния мъдрец които ми извадиха бе с три шева и два часа борба.След това бях на два вида антибиотик единия на инжекция.
Това с мъдреца не е шега работа .Изваждането му устава една открита рана и трябва да се пази.

# 8
  • Мнения: 1 883
Лелееееееее това за цигарите не го знаех  ooooh! Извадиха ми зъб днес следобяд и от тогава изпуших 10тина цигари  Whistling

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
Не трябва да се поема храна в рамките на два часа.Също така не трябва да се прибягва до запалване на цигара непосредствено след интервенцията.Може за облекчение на болката да се взема  обезболяващо и да се дъвче  карамфилче,продава се по магазините.

# 10
  • Мнения: 6 164
Аз пък пуших 3 часа след това. Rolling Eyes Преди седмица ми го махнаха. А това ми е трети мъдрец, който изваждат. Confused

# 11
  • Мнения: 130
Трябва да си вадя 3 мъдреца, но 2 са по-спешни. Препоръчайте ми хирург, моля! Май съм се насочила към Стоматологичния ф-т на МА.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 914
Трябва да си вадя 3 мъдреца, но 2 са по-спешни. Препоръчайте ми хирург, моля! Май съм се насочила към Стоматологичния ф-т на МА.

Моят е добър,досега 2 мъдреца съм си вадила при него,другата седмица и 3-я ще ми вади.Водила съм и други хора при него и са мн.доволни.Казва се д-р Костадинов.Мога да ти дам координати на лс.Ваденето е ок.30лв.,а ако си със здравна книжка е по-малко.
Иначе по темата ,добре е да жабуриш с отвара от смрадлика ,както и да не пушиш,абе момичетата са ти казали вече  Grinning
Бързо да ти мине   bouquet

# 13
  • Мнения: 130
Трябва да си вадя 3 мъдреца, но 2 са по-спешни. Препоръчайте ми хирург, моля! Май съм се насочила към Стоматологичния ф-т на МА.

Моят е добър,досега 2 мъдреца съм си вадила при него,другата седмица и 3-я ще ми вади.Водила съм и други хора при него и са мн.доволни.Казва се д-р Костадинов.Мога да ти дам координати на лс.Ваденето е ок.30лв.,а ако си със здравна книжка е по-малко.
Иначе по темата ,добре е да жабуриш с отвара от смрадлика ,както и да не пушиш,абе момичетата са ти казали вече  Grinning
Бързо да ти мине   bouquet
Много ще съм ти благодарна! А и цената ме учудва - аз чух за 100-тина лв., тъй като не се поемало от Здравната каса.

# 14
  • Мнения: 5 228
Трябва да си вадя 3 мъдреца, но 2 са по-спешни. Препоръчайте ми хирург, моля! Май съм се насочила към Стоматологичния ф-т на МА.

Моят стоматолог е много добър, той е и хирург, извади ми въпросния мъдрец за секунди. Обаче ми взе към 100 лв., но в това се включваше и "конуса", за който писах по-горе, а той оскъпява с 30-40 лв. Иначе ако цената няма значение, го препоръчвам с чисто сърце.

Общи условия

Активация на акаунт