Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора

София

Може би много от вас го знаят, но моето впечатление е, че това се оказва последното нещо, което някой лекар "предписва" и последния съвет, който миналите "по пътя" се сещат да дадат.
Надявам се да бъда полезна на някои от вас. И на една да помогна, все няма да ми е напразно писането! Wink

Горещо препоръчвам мазилото за зърната ГАРМАСТАН (не съм 100% сигурна как точно се изписваше). Препоръчително е да се започне мазането от 5-я месец на бременността, но и във всеки следващ момент ще е е от полза. На мен случайно ми го каза момиче от стаята, в която лежахме след раждането и... Бог да поживи този, който се беше сетил да й каже на нея!!!

Не пропускам позната бременна - пред всяка с това започвам лекцията си Wink И понеже тук често налитам на въпроси, свързани с проблема за трудното и болезнено начало на кърменето, реших да пусна темата, вместо да се включвам по всяко конкретно писание. Още повече, че така мога да помогна да не се стига до "проблем". Дано!!!
Цитирай

Габрово

Ами дай тогава някои подробности, ако обичаш, как точно започва подготовката за кърмене с Гермастана?
На мен доктора ми каза да се подготвям само чрез масаж на зърната със суха хавлиена кърпа, но не ми е споменавал да се мажа и с крем newsm78.
« Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 11:45 от ani_78 »
Цитирай

някьде

Аз не започнах докато бях бременна, нито с крем, нито с масажи Sad Като му дадох да суче първият път ми се разрани едното зърно и се мажех като луда с Гармастан, но файда никаква! Мъчих се няколко седмици докато не мина само- мажех с кърма, с Гармастан, с дефламол, не давах да суче от нея и какво ли още не, но... мина! Имам приятелки на които е помогнал, но лично аз съжалявам че дадох 15 лв ей така за нищо! Crossing Arms
Цитирай

София

Не съм  подготвяла гърдите си за кърменето никак.Проблеми слава богу не съм имала!
Ползвах Гармастан в началото , защото малко ме наболяваше, но това беше за няколко седмици и после го спрях.Определено има ефект от него. Peace
Цитирай

Момичета, незнам дали и други ще са на мойто мнение...това с подготовката на гърдите и аз го правих...не съм се мазала, но си разтривах зърната при къпане, подръпвах ги...и пак ме усмука бебето и ме разрани...тогава помага вече Гармастана...имах разранени зърна и мажех обилно с него. С течение на времето зърната загрубяват и минава. Според мен ако имате недобре оформени зърна, както мен, евентуално биха се разранили, но не е задължително разбира се. В болницата ми казаха, че въобще не ми били добри зърната...и кво..пак си кърмих 8 месеца.... достатъчно е да имате желание Hug.
Пожелавам ви безпроблемна бременност  bouquet
Цитирай

Стара Загора

Не съм имала проблеми със зърната и не ми се е налагало да го купувам.Момичето с което лежахме в една стая си го беше купила,но също не и се наложи да го ползва.
Цитирай

Edmonton,AB, Canada

Здравейте! Това с търкането с хавлиена кърпа и подръпването на зърната  и аз съм го правила и да ме пита някой защо  #Crazy! Сега като си помисля си е било напразно, само дето съм се мъчила. Зърната почнах да ги мажа с Гармастан, когато вече бях в 8 месец, но въпреки така наречената подготовка, зърната ми се разраниха и беше някакъв ужас! На мен повече ми помогна Лансиноха, отколкото Гармастана, поне успокояваше болката! Много важно е и правилното поставяне на бебето на гърдата! Въпреки разранените гърди мога да се тупна в гърдите и да кажа, че кърмих моето лакомо зверче 1 година и 2 месеца!  35
Успех на всички!  smile3525
Цитирай

Бургас Славейков

Ех, ако го знаех по-рано колко болки щях да си спестя Love
Цитирай

Градът на котките и белите птици...

Не съм правила никаква подготовка на гърдите, въпреки че имах плоски зърна. Нямах и рани. Както казва и eli_nikol, много е важно правилното поставяне на детето. Всеки път, когато захапваше само зърното и аз усещах болка, вадех гърдата и я слагах наново и това се повтаряше, докато захапе правилно.
Цитирай

София

Това за болезненото кърмене е строго индивидуално. Познавам жени, които изобщо не са имали проблем по време на кърмене и такива, които са се отказали или са били на крачка от отказване заради разранени зърна. Аз лично преживях доста неприятни моменти.Ползвала съм Гармастан  и при мен нямаше никакъм ефект. За появилите  се вече рагади много ми помогна ланолинов крем. Удобен е и защото няма нужда да се отмива преди кърмене.
Цитирай

Варна

Не съм  подготвяла гърдите си за кърменето никак.Проблеми слава богу не съм имала!
Ползвах Гармастан в началото , защото малко ме наболяваше, но това беше за няколко седмици и после го спрях.Определено има ефект от него. Peace
И аз съм на същото мнение. И при мен беше така. Peace
Цитирай

Варна

Ползвах Гармастан 2-3 месеца предид а родя,на първите засуквания /слагах го правилно детето,не е дърпал само зърното/ се разраних и имаха дски болки.Продълйих да маза след всяко кърмене и за около седмица  раните и болката с тях отминаха.Определено има ефект,не ни е профилакти4ен Peace Peace
Цитирай

София

Е, това за профилактиката съм го прочела на листовката му. Но понеже НАИСТИНА МНОГО ми помогна след раждането, когато се сдобих с него, съм предположила, че като цяло работи...
Цитирай

София

само да вмъкна нещо, което ми се струва доста важно - ИЗРИЧНО СЕ ПРЕПОРЪЧВА ДА НЕ СЕ ТЪРКАТ С КЪРПА, потърсете и прочетете инфото в бг-мамма  Peace
Цитирай

това разраняване звучи ужасно...май и за стриите и за зърната профилактиката е за успокоение на майката. ако ти е писано, ще имаш и от двете с мазане и без мазане. надявам се да имам късмет и при мен всичко да е безболезнено...до колкото е възможно Shocked
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 32 отговора