За палавите ръчички?

  • 444
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Вече питах за смученето на палеца, но проблема при нас се разраства с осмукване на целите ръце - и двете едновременно!  #Cussing out Ясно ми е, че това е нормално за бебетата, но Калина не може да заспи от това постоянно ръкомахане, лапане, смучене и т.н., като ръкавиците не помагат въобще, само стават целите мокри за отрицателно време. От известно време се изхитрих и понякога започнах да я "арестувам" с одеалото - увивам я изцяло, барабар с ръцете и тя се успокоява и заспива по-бързо...  Mr. Green Та... мисълта ми е... дали това не вреди по някакъв начин на развитието на детето???  newsm78

# 1
  • Мнения: 3 205
Мнеее, израства се... Иво смучеше едновременно 5 пръста от двете ръце И биберон... Ама вече от 2 месеца не го е правил. Купи му някаква малка гризалка, да е удобна за хващане и лека, ние имаме една малка синя с дъх на канела и Иво много я уважава. Така и ръцете и ръкавите няма да са мокри.

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
 Laughing и нашия тати понякога прави така и псле се чувства виновен че му е "вързал" ръчиките, но не мисля че има проблем Peace

# 3
  • Мнения: 1 701
Мнеее, израства се... Иво смучеше едновременно 5 пръста от двете ръце И биберон... Ама вече от 2 месеца не го е правил. Купи му някаква малка гризалка, да е удобна за хващане и лека, ние имаме една малка синя с дъх на канела и Иво много я уважава. Така и ръцете и ръкавите няма да са мокри.
Имаме такова чудо, но още не може да го хваща добре... и горкото не се сеща за какво е...  Grinning

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние си смучем ръцете постоянно....Бебешка му работа  Laughing

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не по темата, но защо не дойдеш в юлската тема, защото ми се струва че детенцето ти е родено юли месец! Hug

# 6
  • Мнения: 3 092
Нана така си смучеше ръцете , че пушек се вдигаше. smile3505И после си спря да го прави.
Знаех че е временно явление и не съм я насилвала да спре и не съм и ги вадила от устата , приемах го много спокойно. smile3521
Сега пък краката си лапа. Защо и аз не го можех това . Grinning

# 7
  • Мнения: 1 701
Не по темата, но защо не дойдеш в юлската тема, защото ми се струва че детенцето ти е родено юли месец! Hug
Така е...  Grinning Чета и там от време на време, но нещо трудно се ориентирам да намеря каквото ми трябва...  newsm78 Идаааа!!!  Mr. Green

# 8
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не по темата, но защо не дойдеш в юлската тема, защото ми се струва че детенцето ти е родено юли месец! Hug
Така е...  Grinning Чета и там от време на време, но нещо трудно се ориентирам да намеря каквото ми трябва...  newsm78 Идаааа!!!  Mr. Green
Чакам тееееее Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 272
С риск да повторя казаното до тук, нормално е, имай търпение и скоро ще отшуми. Peace

Общи условия

Активация на акаунт